5 užitočných tipov pre používanie geolokácie na zariadeniach iPhone a iPad

Jednoduchý fakt: iPhone a iPad neustále monitorujú našu polohu. Súhlasím, zdá sa to strašidelné, ale na druhej strane je to neuveriteľne pohodlné. V tomto článku budeme hovoriť o funkciách GPS zariadení iPhone a iPadu, okrem použitia máp alebo navigátorov.

Nikdy na nič nezabudnite

Jednoduché pripomienky nefungujú, keď potrebujete niečo urobiť s väzbou na konkrétne miesto. Keď sedíte v kancelárii, jasne si pamätáte, že večer si musíte kúpiť mlieko doma, ale keď prídete do obchodu, úplne zabudnite na to a nezabudnite, že sa blížite k domu. S iPhone je problém jednoducho vyriešený.

ge0-01

Stačí, keď vytvoríte pripomienku, ak kliknete na prepínač “Pripomenúť na miesto”, vyberiete miesto a uvediete, kedy chcete pripomenúť: pri príchode alebo po odchode.

Povedzte svojim priateľom, kde sa nachádzate

Vysvetlite osobe, kde ste sami, niekedy je to veľmi ťažké. Takéto zamorochki vôbec nič, ak vy a vaši priatelia používať zariadenia iOS.

ge0-02

Stačí otvoriť podrobnosti o konverzácii v časti Správy kliknutím na položku Podrobnosti a kliknutím na položku Odoslať moju aktuálnu polohu. Váš partner dostane geomem, ktorý môžete ihneď vidieť v “Mapách” a rýchlo prejsť na miesto určenia. Namiesto tisíc slov, ako hovoria.

Uvedomte si pohyby svojich priateľov

Rozšírený scenár použitia predchádzajúcej rady, ktorá zachráni vašu ženu alebo dievča pred tým, že vás bude musieť zavolať a opýtať sa, ako budete čoskoro na večeru. Vďaka vopred nainštalovanej aplikácii “Nájsť priateľov” môžete vidieť všetky presuny vybraných kontaktov na mape a zdieľať svoje vlastné.

ge0-03

Funkcia “Nájsť priateľov” má oznamovaciu funkciu, ktorá vám umožňuje nastaviť upozornenia, že osoba opustila určité miesto alebo tam prišla. Skvelá užitočná vec pre rodinu alebo pre koordináciu veľkého počtu ľudí počas piknikových, večierkových a iných stretnutí.

Príďte na schôdze včas

Nikto nemá rád byť na stretnutiach neskoro, ale aj v očakávaní, príde o hodinu skôr, veľmi málo ľudí sa páči. Aby sa takéto radikálne opatrenia nepoužívali, stačí pri vytváraní udalosti použiť funkciu “Čas v tranzite”.

ge0-04

Potrebujete otvoriť položku s rovnakým názvom a pridaním cieľa a miesta odchodu kliknite na prepínací prepínač. Môžete tiež nastaviť upozornenie, že je čas ísť. Systém pošle upozornenie vrátane dopravných zápch, ak vaše mesto bude podporované dopravnou situáciou v “Mapách”.

Vypnite sledovanie informácií o navštívených miestach

Či chcete, alebo nie, iPhone a iPad štandardne monitorujú miesta, ktoré často navštevujete. To sa deje na zlepšenie máp, ako aj na poskytnutie zaujímavých informácií založených na týchto údajoch. Ak ju nepotrebujete – bezpečne ho vypneme.

ge0-05

Prepínač, ktorý potrebujeme, je skrytý v hĺbke systémových služieb geolokácie. Tu: “Nastavenia” → “Ochrana osobných údajov” → “Služby geolokácie” → “Systémové služby” → “Často navštevované miesta”. Preložíme ho na “off” pozíciu a už sa nemôžete báť sledovania špeciálnych služieb, veľkého bratra a ďalších muriónov.

(Via)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 9