7 krokov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa zlých návykov

Prevráťte vnútornú kritiku

Prvým krokom, ako sa zbaviť zlých návykov, je veľmi jednoduché: musíte odpustiť seba za svoje mimoriadne. Náš vnútorný kritik veľmi často nedovoľuje, aby sme sa dokonca posunuli a umiestnili nás na ihlu viny.

Tak urobte zoznam všetkých, ktoré nie sú dokonalé: chamtivosť, žiarlivosť, neschopnosť hovoriť krásne alebo byť priateľský. Všetky vaše zlé návyky – od vyberania na nos a chvenia sa u psa na to, čo skutočne bolí blízke.

Teraz sa snažte počuť vnútorný hlas kritika, ktorý hovorí, že nie ste v ničom dosť dobrý. Môže to znieť takto: “Nikdy neztratíte váhu a zomriete 50-ročnú pannu”, “Prečo neskončíte svoj projekt”, “Nikdy sa nič nenaučíte a nedosiahnete úspech.”

Neľutujte, ak strávil desať minút, aj keď to nie je príliš príjemné. Musíte to všetko dostať von. A keď skončíte, roztrhajte zoznam. Bude to jednoduchšie.

Pripravte sa na dlhú cestu

Pamätajte, že zbavenie sa zlých návykov nie je 100 metrovým závodom, je to maratón.

Existuje veľa teórií o tom, v akom čase sa vyvíja nový zvyk. Optimálna doba trvania je tri mesiace, takže sa pripravte na ďalšie tri mesiace, aby bolo ťažké.

Budete mať pár ťažkých dní, ale prejdú. A veľmi čoskoro začnete zažívať príjemné pocity pýchy a sebaúcty z dodržiavania vášho režimu.

Existuje jedna veľmi dobrá technika, ktorá sa nazýva “Live One Day”. Jej podstatou je jednoduché: ak sa chcete odobrať z vášho režimu, povedzte si: “No, urobím to, ale zajtra.” A ďalší deň zopakujte rovnakú frázu pre mozog. Takéto trvalé odloženie sa môže niekoľko mesiacov ľahko pretiahnuť a budete mať dosť na to, aby ste vytvorili nový správny zvyk.

Povzbudzujte sa

Zoberte si pohodlie uprostred cesty. Napríklad raz za dva týždne urobte nejaký darček. Môže to znieť takto: “Ak sa dostanem do týchto džín, potom si dám nový pár chladných tenisiek.” Tento druh propagácie motivuje mozog veľmi.

Vyhnite sa štartovacie mechanizmy

Existujú špeciálne spúšťače, ktoré aktivujú mechanizmy ničivého správania a zlé návyky. Napríklad, ak máte problémy s alkoholom, je lepšie, aby ste vôbec nechodili do barov a dokonca ani nechodili na police s alkoholom v supermarkete. Ak ste v depresii alebo máte impulzívne nákupy, nechodte do obchodov.

Ak chcete oslabiť vplyv takýchto spúšťačov, môžete vytvoriť ochrannú frázu “Ak niečo”. Príklad ochrannej frázy: “Ak vidím bar, idem na druhú stranu ulice” alebo “Ak chcem jesť koblihu, zjedu pár mrkvy.”

Mozog musí vedieť, ako konať, ak vás náhle ťahá na niečo “zločinecké”.

Vyčistite zoznam “spolupáchateľov”

V boji proti zlým zvykom by ste mali vážne premýšľať o znížení zoznamu vašich “spolupáchateľov”.

“Pomocníci” – tí ľudia, ktorí volajú počas fázy prestávok fajčiť, alebo sa nám pokúšajú dokázať, že “z jedného pohára ešte nikto neumiera”. V niektorých prípadoch sú “spolupáchatelia” tí, ktorí nás vyvolávajú agresívnym správaním. 

Napríklad ste sa rozhodli zbaviť takého zlého zlozvyku ako dotyku. A najprv sa rozhodli prestať odporovať vášmu manželovi. Ale máš priateľku, ktorá hovorí: “Nedal ti k narodeninám kyticu kvetín? Áno, je to len mizerný! “. V tomto prípade je živým príkladom “komplicu”.

V takýchto prípadoch musíte zobrať list papiera a objektívne napísať, aké sú výhody pri zastavení komunikácie s “spolupáchateľmi”. Na jednej strane váhy bude vaša budúcnosť bez zlých návykov, a na druhej strane len jedna (nie vždy príjemná) osoba. Zbavte sa to.

Požiadajte o pomoc

Úprimne povedané, veľmi málo z blízkych má dostatok múdrosti, aby sa náležite podieľal na tom, ako sa zbaviť zlých návykov. Je veľmi jednoduché skontrolovať.

Ak ste povedali svojmu príbuznému, že ide napríklad na väzbu s alkoholom, potom môže reagovať rôznymi spôsobmi. Najlepší variant jeho reakcie je: “Vynikajúca, ako vám môžem pomôcť v tomto?”. Najhoršia možnosť: “Zastavte pitie? Ty Th, z dubu sa zrútil? “. Potom je všetko zlé, ale dúfajme, že to nie je o vašich príbuzných.

Vaši príbuzní s najväčšou pravdepodobnosťou budú reagovať takto: “Mmm, jasné.” Ale musia sa zmeniť na svojich spojencov a požiadať o pomoc. Napríklad takto: “Som tu, som sa rozhodol schudnúť, takže, mami, nevarujte viac koláčov a paličiek. Alebo ak budete variť, je to ráno lepšie. ” Dajte všetkým vašim príbuzným jasné pokyny, čo robiť, ak sa náhle rozhodnete prelomiť.

Nenechajte sa stratiť rozhodnosť

Všetci sa chystáme a všetci z času na čas padáme. Ak sa to stane s vami, potom sa neopovrhujte nadmerne. Navyše, pripravte sa na pád, pretože je to nevyhnutné.

Každý deň pracujete na sebe, stačí sa lepšie. Ak narazíte a zastavíte strave, opustenú gymnastiku alebo precvičovanie vedomia, všetko, čo ste dosiahli predtým, sa nestratí. Všetky učené schopnosti sú stále vo vašom mozgu, aby vám pomohli dostať sa späť do sedla.

Ruky neprerušujte ani neťahajte. Ak čítate tieto riadky, môžete sa presne stať tým, čo chcete byť. Verte v sebe!

Na základe knihy “Psychológia zlých návykov”

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 + = 22