Ako obnoviť vzdialený kontakt v adresári pre iPhone

Full_Trash

Situácie, kedy sa omylom odstráni dôležitý kontakt, sa zriedka vyskytujú, ale od nich nikto nie je imúnny. Môže sa to stať, keď upravíte kontakt, pridáte nové telefónne číslo alebo nahradíte staré. Ak sa ocitnete v tejto polohe, hneď neuchopte hlavu. Existuje cesta von. A nie jeden, ale až štyri. Budem hovoriť o všetkých štyroch a budete si môcť vybrať najvhodnejšie pre seba.

Najprv odporúčam zakázanie internetu na zariadení iPhone. To je veľmi dôležité! Bez pripojenia k sieti zlyhá synchronizácia s iCloud. Kontakty v cloude, a teda aj vo všetkých ostatných zariadeniach, zostanú neporušené.

1. Obnovte pomocou kontaktov OS X

Samozrejme, vaše kontakty sú synchronizované s adresárom OS X a ak zmazate kontakt na zariadení iPhone, bude odstránený z počítača. Existuje však šanca, pretože synchronizácia bude s neodvratným oneskorením (napríklad ak je mak offline alebo v režime spánku). Tu je to, čo musíme urobiť:

 • Zakázať internet na mak (vypnúť wifi na paneli s ponukami);
 • otvorte aplikáciu Kontakty v OS X;
 • nájsť prostredníctvom vyhľadávania rovnaký vzdialený kontakt a otvoriť ho;
 • prejdite do ponuky “Súbor” – “Exportovať” a zvoľte “Export Vcard” na uloženie kontaktu vo formáte .vcf
 • zapnite wifi a pošlite e-mail s vloženým súborom .vcf;
 • Teraz v iPhone otvorte prijatú .vcf a kliknite na “Vytvoriť nový kontakt”.

2. Obnova pomocou nástroja iCloud resync.

Táto metóda jednoducho synchronizuje zoznam kontaktov iPhone s tým, ktorý je uložený v cloude. Nie vždy funguje, ale ak prvý spôsob nepomôže, stojí za to vyskúšať:

 • otvorte na zariadení iPhone nastavenia a prejdite do sekcie iCloud;
 • vypnite synchronizáciu kontaktov a vyberte položku “Keep on iPhone”;
 • prepnite prepínač do polohy “On” a zvoľte “Zlúčiť s existujúcimi”;
 • otvorte položku Kontakty alebo Telefón a skontrolujte, či sa vzdialený kontakt zobrazil.

Veľmi jednoduchá a rýchla cesta, ale pravdepodobnosť, že bude fungovať, závisí od toho, ako rýchlo ste zakázali internet na iPhone (čo som povedal na samom začiatku článku).

3. Úplné obnovenie zo záložnej kópie služby iTunes

Ak pravidelne pripájate svoj iPhone k počítaču, jednoducho ho môžete obnoviť zo zálohy a vrátiť vymazané kontakty týmto spôsobom. Táto metóda je zaručená, ale nebude fungovať v “polných podmienkach”, pretože vyžaduje počítač:

 • pripojte iPhone k počítaču a spustite službu iTunes;
 • kliknite na položku Obnoviť iPhone zo zálohy a vyberte najnovšiu zálohu.

Obnova je pomerne zdĺhavý proces, takže buďte trpezliví. Po dokončení postupu sa iPhone reštartuje a vzdialené kontakty sa vrátia na pôvodné miesto.

4. Požiadajte o telefónne číslo od priateľov alebo kolegov

Ak sa odstráni iba jeden kontakt, pokúste sa nájsť spoločného priateľa alebo kolegu, ktorý pozná správnu osobu. Táto možnosť je najmenej univerzálna, ale napriek tomu stojí za to vyskúšať.

Strata dôležitého kontaktu je veľmi nepríjemná, aj keď sa dá napraviť. To nám opäť prináša späť dôležitosť vytvorenia záloh. Pravidelne vytvárať zálohy v službe iTunes a iCloud, aby ste sa v budúcnosti chránili pred možnými problémami. Verte mi, stojí za to!

P.S .: existuje veľký počet aplikácií na obnovenie kontaktov. Spravidla sú drahé a neposkytujú žiadne záruky. Neodporúčam nákup takýchto programov, pretože nie sú oveľa efektívnejšie ako metódy opísané vyššie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 2