Ako odlíšiť falošné peniaze od týchto: podrobné pokyny

Všetko, čo potrebujete vedieť o peniazoch

Čo robilo peňazí, ktorý vyvíja dizajnu poznámky, či je vydanie nových bankoviek v inflačné efekt – “Finančné prostredie” tieto otázky budú zodpovedané na ďalšiu prednášku v rade To sa bude konať 28.februára o 19:00 Bibliolaboratorii o “vinárstvo” na adrese: Moskva, 4. Syromyatnicheskiy Pereulok 1, strana 6, vstup 4 (emočná inteligencia Development Center) ….

Vstup na všetky prednášky cyklu “Finančné prostredie” je zadarmo, ale počet miest je obmedzený, takže je lepšie si rezervovať vopred. Aby ste sa uistili, že máte dostatok priestoru, sledujte odkaz a zaregistrujte sa.

Koľko falošných peňazí je v Rusku?

Banka Ruska pravidelne uverejňuje údaje o počte sfalšovaných bankoviek a mincí nájdených v bankovom systéme. V roku 2017 bolo možné nájsť celkom 45,313 sfalšovaných bankoviek. Na porovnanie: v roku 2016 sa našlo 61 046 falzifikátov.

Najpočetnejším faktúrou je 5 000 rubľov, a menej ako všetci falzifikátori majú záujem o papierové skóre a mince rovnakej denominácie. Centrálny federálny obvod vedie z hľadiska počtu nájdených falzifikátov, za ktorými nasleduje južný a severozápadný federálny okres.

Odkiaľ pochádzajú peniaze, kto kontroluje ich počet a koľko má byť v krajine, môžete sa dozvedieť na stránke fincult.info.

Znaky reálnych účtov

Hlavné charakteristiky, pomocou ktorých môžete identifikovať pravé bankovky:

  • Notácie viditeľné na lúmene.
  • Mikroobrazy a nápisy, ktoré možno vidieť vo zväčšovači s nárastom 8-10 krát.
  • Podrobnosti, ktoré sa menia v závislosti od uhla pohľadu.
  • Úprimné nápisy, vnímané na dotyk.
  • Prvky, ktoré svietia pod vplyvom ultrafialového alebo infračerveného žiarenia.

Ak chcete zistiť, či je skutočný účet vo vašich rukách alebo falošný, musíte skontrolovať aspoň tri bezpečnostné funkcie rôznych typov.

Ak ste chytení bankovky rovnakej denominácie, ktoré sa líšia v detailoch, nepočúvajte na zvuk alarmu. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o úpravy rôznych rokov – pozri rok vydania v rohu účtu.

Ako vyzerajú skutočné peniaze?

V súčasnosti sú v obehu v podstate bankovky modifikácie z rokov 2004 a 2010. Skoršie varianty sú ťažšie splnené – jeden účet žije v priemere od 2 do 2,5 rokov. Zistili sme, ako rozlíšiť skutočné bankovky od falzifikátov doma bez špeciálneho vybavenia.

5 000 rubľov – úprava v roku 2010

Na prednej strane bankovky líči pomník Nikolai Muraviev-Amur Chabarovsk na pozadí nábreží, na zadnej strane – most cez rieku Amur.

Na voľnom priestore na pravom poli kupónu na prednej strane je viditeľný portrét Muravov-Amur a digitálne označenie nominálnej hodnoty. Môžete vidieť počet 5000 rovných radov mikrotvorov. Cítiť, že táto perforácia by sa nemala cítiť.

falšované peniaze: známky pravosti 5 000 rubľov
Známky pravosti viditeľné na lúmene

Obraz vzdialeného brehu rieky Amur pozostáva z malých grafických prvkov.

falzifikáty: mikrofotografia 5000 rubľov
Mikroobrazy na prednej strane

Dekoratívna stuha v spodnej časti predného bočného okraja účtu pridaného mikrotext – opakovanie počtu 5 000. Horné a dolné časti na prednej strane sú fragmenty naplnené naklonené značené opakovanie číslom 5000.

falzifikáty: mikrofotografia na zadných 5 000 rubľov
Mikroobrazy na zadnej strane

Na zadnej strane môžete vidieť dva riadky mikro textu: v hornej časti – opakujúci sa počet 5 000, v dolnej časti – text “ЦБРФ5000”. V hornej a dolnej časti kupónových polí je vzor jemných čiar. Bez nárastu sa vníma ako rovnomerné pole.

Na ochrannom páse je viditeľné číselné označenie menovitej hodnoty. Ak sa pozriete na uhol, je zrejmé, že jednotlivé číslice sa navzájom posunú.

falšované peniaze: známky pravosti, viditeľné pri zmene uhla pohľadu, o 5 000 rubľov
Znaky pravosti viditeľné pri zmene zorného uhla

V strede vertikálneho pásu s ornamentom je monotónne pole. Zapnite účet do rúk a uvidíte, ako sa objavia červené a zelené pruhy. Na ozdobnej páske sa na uhle objavujú písmená “PP”. Erb Khabarovsk je vyhotovený v zelenej farbe, na sklone sa brilantný horizontálny pás pohybuje zo stredu nadol alebo nahor.

falzifikáty: znaky pravosti, nápadné na dotyk, o 5000 rubľov
Znaky pravosti, nápadné na dotyk

Dotykový vybrať text “lístka banky Ruska” a “päť tisíc,” label pre osoby s poruchou zraku, digitálne označenie nominálnej hodnoty, dotvára na prednej strane hrany bankovky.

Podrobné informácie o funkciách zabezpečenia bankoviek nájdete na webovej stránke Bank of Russia.

Bankovky vzorky v roku 2017

Na konci roku 2017 vydala banka Ruska nové bankovky, v ktorých použil metódy ochrany poznámok, ktoré sa predtým nepoužívali. Na falšovanie takýchto bankoviek sa podvodníci naučia nie čoskoro, ak vôbec. Ale len v prípade, dávame hlavné spôsoby, ako otestovať nové peniaze.

A ihneď odpovedzte na otázku, prečo účty zobrazujú pamiatky Sevastopolu a Vladivostoku. Tieto mestá získali najviac hlasov počas celoslovenského hlasovania.

Návrhy návrhov boli vytvorené umelcami Goznaku a Bank of Russia – vyrobili viac ako 20 náčrtov nových bankoviek. Farebné riešenie bolo zvolené tak, aby sa denominácie rôznych denominácií menili v čo najväčšej možnej miere farieb – u ľudí so zrakovým postihnutím je to ľahšie ich rozpoznať.

Denominácie denominácie 200 rubľov sú vyrobené z papiera s vysokou hustotou s polymérnou impregnáciou, takže sa zvyšuje ich životnosť. Predpokladá sa, že tieto poznámky budú veľmi pasáže, teda aj zvýšené nároky na gryazestoykosti – každý takýto návrh zákona stoja spracovať až 20 mesiacov. Je to dosť slušný čas: peniaze s nominálnou hodnotou 50 a 100 rubľov žijú v priemere 15 mesiacov. Pri bankovke 2 000 rubľov bude priemerná dĺžka života vyššia ako 2,5 roka.

Kód vedie na webovej stránke Bank of Russia v rubrike s popisom zodpovedajúcej bankovky: 200 rubľov a 2 000 rubľov. Tu nájdete rozlišovacie znaky bankoviek, pomocou ktorých určujete pravosť peňazí.

200 rubľov

falzifikáty: 200 rubľov
Predná strana

Na lícovej pomník zatopené lode v Sevastopole, na zadnej strane – múzeum “CHERSONESU”.

falzifikáty: obrátená strana 200 rubľov
Zadná strana

Na ľavej strane prednej strany bankovky je viditeľný ochranný závit: tmavý pás s opakovaným svetelným obrazom s číslom 200.

falzifikáty: znaky pravosti 200 rubľov
Známky pravosti viditeľné na lúmene

Na povrchu prednej strany sú štyri fragmenty vlákna. Na svetlom poli vpravo je vodoznak: pamätník pre prepravované lode a číslo 200.

falšované peniaze: mikroobrazy na prednej strane 200 rubľov
Mikroobrazy na prednej strane

Na prednej strane hornej a dolnej časti bankovky vedľa bezpečnostného vlákna je mikrotext – ľahký nápis na zelenom pozadí banky Ruska. Vpravo a naľavo sú obrazy grófa. V spodnej časti týchto obrázkov je opakovaný nápis “Sevastopol”, ktorý je viditeľný vo lupách. Pod pamätníkom zaplavených lodí sa nachádza opakujúci sa nápis “200 rubľov”. Digitálne označenie nominálnej hodnoty je ohraničené obrubou z opakovaného slova “Sevastopol”.

falzifikáty: mikrofotografia na zadnej strane 200 rubľov
Mikroobrazy na zadnej strane

Na zadnej strane je mapa Krymu, pozostávajúca z malých grafických prvkov: číslo 200 a mikroobrazov zástupcov krymskej flóry a fauny. Pod obrazom Chersonesa je mikrotext: svetlý opakujúci sa nápis “Chersonesus Tavrichesky” na tmavom pozadí.

falzifikáty: znaky pravosti, viditeľné pri zmene uhla pohľadu
Znaky pravosti viditeľné pri zmene zorného uhla

Ak mierne otočíte účet na seba alebo na seba, na bezpečnostnom závite si všimnete svetlé obdĺžniky, ktoré sa pri naklonení pohybujú hore a dole. Pozrite sa na bezpečnostný závit pod ostrým uhlom: stane sa dúhový, na ňom sa objaví symbol rubľa – ₽.

Vľavo, na monofónnom poli pod erbom, môžete vidieť slovo “Rusko”. Ak nakloníte účet a pozriete sa na toto pole pod ostrým uhlom, uvidíte čísla nominálnej hodnoty, z ktorých každá má svoju vlastnú farbu.

falzifikáty: známky pravosti, nápadné na dotyk
Znaky pravosti, nápadné na dotyk

Listy “lístok banky Ruska” a “dve stovky rubľov”, rovnako ako horizontálne údery pozdĺž okraja poznámky, vystupujú na dotyk.

2 000 rubľov

falšované peniaze: 2 000 rubľov
Predná strana

Predná strana zobrazuje ruský most a budovu Ďalekomorskej federálnej univerzity vo Vladivostoku, na zadnej strane – kozmodrómu “Vostochny”.

falzifikáty: zadná strana 2 000 rubľov
Zadná strana

Ochranná niť na svetlíku vyzerá ako tmavý pás s opakovanými nápismi “CBR”.

falzifikáty: znaky pravosti 2 000 rubľov
Známky pravosti viditeľné na lúmene

Na jasnom poli na pravej strane bankovky sa nachádza vodoznak – most a číslo 2 000.

falšované peniaze: mikrofotografia 2 000 rubľov
Mikroobrazy na prednej strane

V hornej a dolnej časti prednej a zadnej strany bankovky je mikrotext – opakované slová “Bank of Russia”. Pozrite sa pozorne na obraz univerzity – v jeho dolnej časti sa nachádza opakujúci sa nápis “Vladivostok”. Ten istý nápis je obklopený poľom s digitálnym označením denominácie. Pod označením “dve tisíce rubľov” sa nachádza pás mikrotextového slova “2 000 rubľov”.

falzifikáty: mikrofotografia na zadnej strane 2 000 rubľov
Mikroobrazy na zadnej strane

Na zadnej strane poznámky je mapa Dálného východu. Skladá sa z malých prvkov – počtom 2 000 a obrazov zástupcov dalej východnej flóry a fauny. Pozadie zadnej časti pozostáva z malých grafických prvkov vesmírnej témy. Pod obrazom kozmodrómu bol vypustený nápis s negatívnym mikrotextom “Kosmodrom Vostochny”.

falšované peniaze: známky pravosti, viditeľné pri zmene uhla pohľadu, o 2 000 rubľov
Znaky pravosti viditeľné pri zmene zorného uhla

Keď otočíte bankovku na seba a na seba na bezpečnostnom vlákne, zjavne pohyb čísel nominálnej hodnoty voči sebe navzájom. V ostrom uhle sú farebné symboly rubľa na pozadí dúhy. Na monofónnom poli so slovom “Rusko” (je to na ľavej strane), keď sa objaví svah, objaví sa číslo 2 000.

Na ľavej strane denominácie je označené modré pole. V uhle na ňom vidíte symbol rubľa. Na obraze slnka, keď sa bankovka rozohne, zreteľne sa posúva lesklý prsteň.

falšované peniaze: znaky pravosti, pozoruhodné dotykom, o 2000 rubľov
Znaky pravosti, nápadné na dotyk

Posuňte prst pozdĺž bankovky a cíťte, ako sa zvýrazňujú reliéfy po okrajoch, digitálne označenie denominácie, nápisy “Lístok banky Ruska” a “Dvatisíc rubľov”.

Čo robiť s falšovanými peniazmi?

Ak máte podozrenie, že máte falošné účty na svojich rukách, nesnažte sa ich skoro zbaviť v najbližšom obchode. Existuje veľmi reálne riziko, že sa ocitnú za mrežami. Trestný zákon zabezpečuje predaj vedome falšovaných peňazí na päť rokov nútených prác alebo odňatia slobody až na 8 rokov a pevnú pokutu.

Tam boli pochybnosti – ísť do banky. Špecialisti budú študovať podozrivé účty a v prípade potreby ich posielať na dôkladnú kontrolu. Ak sa peniaze ukážu ako skutočné, komerčná banka ju prevedie na uvedený účet. Ak sa ukáže, že ste chytili falošnú bankovku – bohužiaľ, jej hodnota nebude vrátená.

Fake môže byť odovzdaný polícii. Povedzte mi, ako a kedy ste dostali tieto peniaze, budú poslané na vyšetrenie a začnú vyšetrovanie. Možno bude možné zničiť škodu, ak si spomeniete presne odkiaľ ste dostali falošné bankovky.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 7