Ako sa správne oholiť

Ak ste ešte mladí a len musíte prvýkrát pocítiť ostrú oceľ na tvári, potom si veľmi pozorne prečítajte. To isté platí pre tých, ktorí uprednostnili elektrické holiace strojčeky po celý svoj život, ale teraz sa rozhodli zoznámiť sa s holiacim strojčekom.

Samozrejme, že technológia skočil dopredu a moderné Gillette, Shiki a podobné vrchovatá ergonomické stroja s n-té počtom lopatiek – to nie je to isté ako sovietsky holiaci strojček s vymeniteľnými nožmi bilaterálnym “Sputnik”.

Ale kvôli neskúsenosti môžete s nimi robiť veci. Okrem toho existujú ďalšie aspekty holenia, ktoré je dôležité zvážiť. Tu je 7 najbežnejších chýb, ktoré začali začiatočníci v procese mokrého holenia.

Pripravené na prípravu pokožky

Veľmi častá chyba, najmä pre tých, ktorí prešli na mokré holiace stroje s elektrickými holiace strojčeky. Myslíte si, že akonáhle si oblikovať tvár s vodou pred mydlom stačí to? Rozhodne nie.

Suchá koža je nepriateľom pohodlného holenia. Budete potrebovať približne 3 minúty na prípravu predbežného zvlhčovania.

Voda by mala byť teplá, ale v žiadnom prípade horúca. Vezmite si hydratačné mydlo na tvár, potom starostlivo a ošetrujte pokožku. Gély a telové mydlo nebudú – sušia pokožku. Mimochodom, príprava krčnej oblasti nie je menej dôležitá. Tam pokožka je stále jemnejšia.

Oh, fu, stále špeciálne mydlo pre osobu kúpiť. Čo som, dievča? Nie, ste vedomý človek, ktorý používa špecializované prostriedky na dosiahnutie najlepšieho výsledku.

Uložené na holiace peny

Kúpiť najlacnejšiu pena na holenie so zľavou v obchode – to nie je najlepšie riešenie. Naozaj chcete ušetriť na tvári? Samotná taká pena v nádobe pod tlakom veľmi vysušuje pokožku. Aby bol efekt vyhladený, výrobca pridáva látky, ktoré premieňajú penu na lubrikant. Ak chcete stabilizovať celý chemický závod, existuje veľa ďalších zložiek, ktoré nemajú nič spoločné s holením, ale zamerané len na udržanie tejto hmotnosti v pôvodnom stave. Namočené s konzervačnými látkami a stabilizátormi? No, dobre, veľa šťastia. V najlepšom prípade sa nič nestane. V najhoršom prípade budete mať alergickú reakciu.

Ak kupujete penu alebo gél vo fľaši, potom zoberte hypoalergénne látky od viac-menej známych výrobcov. Najlepšou voľbou je špeciálny mydlo alebo gél, ktoré sú napenené a aplikované na tvár štetcom.

Proti vlne

Začať okamžite vyhladiť pokožku je takmer zaručený malými, častými bielymi formáciami na koži, podobnými pľuzgierom, popáleninám alebo pysky. Oholené, čisto rastúce vlasy hľadajú cestu k slobode. Najmä na jemnej koži. Ako bonus, začervenanie, svrbenie, pálenie a hrozný vzhľad. Potrebujete to?

Po prvé, urobme kartografiu. Áno, v skutočnosti musíme vytvoriť mentálnu mapu smeru rastu vlasov na tvári. Určite smer rastu je jednoduchý – nehladzujte po dobu niekoľkých dní rast vlasov, potom ich zdvihnite v rôznych smeroch. V akom smere nie je žiadny odpor, vlasy rastú týmto smerom. Čip je, že smer rastu je odlišný pre rôzne časti tváre. Pozrite sa na seba. Na lícach nadol. Čím bližšie k lícnym kostiam, tým jasnejšie sú smery rastu “rozdelené” na základňu čeľuste a brady. Na brade vo všeobecnosti horor. Pod bradu vyrastie Adamovo jablko. Všetko toto musí byť zvážené a správne oholené.

Začneme ostré holenie na rast vlasov. Nie je dosť čisté? Ó, poďme, napriek tomu si na konci dňa budete môcť všimnúť novo vytvorenú strniu.

Holenie sa nezbavuje vegetácie na tvári, ale skracuje jej dĺžku.

Na tvári vlasy rastú veľmi rýchlo. No, to isté chcete ešte čistejšie? Potom ohoľte kolmo na rast. Stále nestačí? Potom oholiť kolmo v opačnom smere. To stačí, verte mi.

Lisované tak, že takmer odstránila pokožku

Indiáni cvičili skalpovanie nepriateľov a mnoho neskúsených nick strojčeky snažiť brať svoju vlastnú kožu, vyvíja veľké úsilie, aby stroj počas holenia. Prečo tlačiť tak tvrdo? Myslíte si, že to bude čistejšie? Ale nožová hlava s moderným obrábacím strojom je navrhnutá tak, aby sa posúvala pozdĺž prirodzených obrysov tváre osoby. Stlačením hlavy do kože tváre vytvoríte výklenok, kontakt lopatiek s povrchom sa zmení. Chĺpky zostávajú dlhšie a koža dostane zbytočne zbytočné mechanické poškodenie.

Všetky tieto zvončeky a píšťalky, ako sú ochranné pole pre pre rezinochki ťažnú pleť pred lopatiek, rovnako ako stavbu n-té počtom lopatiek kompenzovať nadmernú horlivosť holenie, ale najlepšieho výsledku je dosiahnuté bez akéhokoľvek úsilia zo strany človeka. Stroj nestláčajte na pokožku, je lepšie meniť čepel častejšie.

Nesprávny uhol

Táto chyba platí pre moderné stroje s pohyblivou hlavou a pre monolitické stroje tvaru T starého dizajnu. Je ťažké si zvyknúť na T-holiaci strojček, pretože je potrebné zachovať správnu polohu stroja po celú dobu v porovnaní s povrchom pokožky. Spočiatku by veko T-hlavy stroja (pod ktorým by sa čepel) malo dotýkať pokožky, ale nestlačte ju. Teraz nakloňte stroj, kým sa kotúč nedotkne pokožky. To je správna pozícia.

Aby ste sa naučili udržiavať a “cítiť” pravý uhol, je potrebná prax a absolútna koncentrácia. Pokúste sa cvičiť v tichosti.

S modernými strojmi všetko jednoduchšie a náročnejšie. Uhol nožov je pevný, čo znamená, že ste pohodlný alebo pohodlný, alebo potrebujete vymeniť stroj / čepeľ. Inžinieri nemôžu brať do úvahy charakteristiky každej osoby, a preto navrhnúť stroj tak, aby vyhovoval väčšine. Ale nie ste väčšinou. Skúste sa pozrieť na výrobcu a model stroja a nožov, ktoré nebudú mať nepríjemný pocit a poškodenie pokožky. Stroj s jednou čepeľou nie je tak drahý.

Na suchu

Na tvári sú také nepríjemné miesta (napríklad brada a vedľa rohov rúk), ktoré nie je tak jednoduché oholenie z jedného prechodu. Prvýkrát nefungoval? Pred opätovným dotykom na nôž opäť naneste na toto miesto penu. Chôdza s holiacim strojčekom na suchú náplasť je peklo, skutočný plech, hlavne pre pleť nezvyklá na takéto procedúry. Nech je príliš lenivý na to, aby znovu použil penu alebo gél. Aspoň navlhčite vodou.

Desaťkrát na jednom mieste

Reklamný holiaci strojku nám stále hovorí: “Menej pohybu – menej podráždenia.” Toto je v podstate základná pravda. S dostatočnou kvalifikáciou sa môžete oholiť tak, že pre každý jednotlivý bod tváre stroja nebude viac ako raz. Toto je najlepšia skúsenosť. Zatiaľ si pamätajte: 10 krát sa plazte na jednom mieste – správna cesta k podráždeniu a poškodeniu pokožky. Moderné stroje majú 3-5 čepelí. V skutočnosti, v jednom priechode, už ste pokožku 3-5 krát. To je viac ako dosť.

Postupom času môžu byť niektoré pravidlá zamietnuté. Koža si zvykne a bude menej náročná pri príprave a starostlivosti. Skúsenosti vám umožnia ohožiť rýchlejšie, doslova na stroji. Ale nezabudnite, holenie tváre je rituál, naše privilégium. Rituál nemožno robiť v zhone. Mnohí z tohto procesu majú potešenie, a preto sa zdá, že je optimálne a príjemné holenie, zdá sa byť úplne normálnym nápadom. Stretchujte svoje potešenie – oholejte správne.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 + = 22