Ako správne umyť vlasy, aby zostali dlhšie čisté a objemné

Prvý krok

Prečistite vlasy, aby ste ich po umytí ľahšie. Christophe Robin najprv odporúča, aby skĺzol tipy a potom korene vlasov.

Druhý krok

Nasaďte špičky niektorého prírodného vlasového oleja a znovu ich hrebete. Je dobré použiť čistý mandľový alebo arganový olej. V ideálnom prípade musíte nechať to na vlasy po celú noc, ale môžete sa obmedziť na 15 minút. Christophe neodporúča používať klimatizáciu, pretože to robí vlasy ťažšie.

Tretí krok

Používajte šampón, ktorý je vhodný pre váš typ vlasov.

Farbista si všimol, že je lepšie umývať farebné vlasy desulfátovým šampónom. Šampón so síranom môže byť použitý pre tých, ktorí majú nenatierané vlasy a mastné korene. Vlastníci kučeravé vlasy namiesto šampónu by sa mali pozrieť na čistiaci kondicionér, pretože takéto vlasy sú náchylné k suchu.

Podľa Christophe Robina, veľa žien používa príliš veľa produktu. “O lžičke drogy bude stačiť,” poznamenáva. Posypeme šampónom a treníme ho prstami (nie klincami) do koreňov vlasov bez toho, aby sme sa dotýkali špičiek. Hlava by mala byť znížená, aby objem vlasov a zlepšila cirkuláciu krvi.

Krok štyri

Dôkladne opláchnite šampón. “V skutočnosti mnohí ľudia nedávajú dostatočný čas na tento proces a úplne neumývať čistiaci prostriedok,” hovorí Christophe. “Vlasy musia trhať s čistotou.”

Krok 5

Ak chcete používať klimatizačnú jednotku, použite ju iba na tipy. Christophe Robin odporúča raz týždenne používať masku na vlasy. Vyberte masku v závislosti od typu vlasov.

Krok šesť

Nechráňajte vlhké vlasy, pretože to poškodzuje ich štruktúru. Tu je to, ako farár odporúča suché vlasy: “Znížte hlavu as rýchlymi pohybmi, ako keby ste vlasy utiahli ručníkom na oboch stranách.” To nielen uľahčuje česanie, ale aj objem koreňov.

prémia

Samotný Christophe Robin priznáva, že jeho spôsob prania vlasov je dosť dlhý proces. Ak je všetko vykonané správne, potom budete musieť umyť hlavu menej často: stačí dvakrát do týždňa.

Nepreháňajte ju suchým šampónom. Nenahradí vás plné pranie vlasov. Namiesto toho, ak je to potrebné, rozstrekujte trochu roztoku octu (päť kvapiek jablčného octu na 100 g vody) na mastné korene. Na rozdiel od suchého šampónu nezanecháva stopy a stará sa o pokožku hlavy.

Pozrite sa na video, v ktorom Christophe sám podrobne vysvetľuje celý proces.

Christophe Robin Paris, farbista pre Catherine Deneuveovú, Tildu Swintonovú a mnoho ďalších celebrít, nám ukazuje, ako správne umyť vlasy s Elisabeth Holder z Ladurée. Zdieľa svoju techniku, o ktorej hovorí, že prináša viac lesku. Je to liečba. Komentujte s vašimi otázkami nižšie a NYT reportér Bee Shapiro sa pýta na niektoré.

Vydal New York Times Styles 18. apríla 2017.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 52 = 58