Apple MacBook Pro 13 “2010: prehľad, porovnanie s predchodcom a prevádzkové skúsenosti

Druhý mesiac sa zmenil vedúci malého rodu svojich obľúbených mobilných zariadení Apple. Vďaka viere a pravde už skoro rok, 13-palcový MacBook Pro odišiel k novému majiteľovi a jeho miesto sa presne zhodovalo, ale trochu sa zmenilo vo vnútri MacBook Pro 13 “spill” roku 2010. V tomto článku budem hovoriť o jeho skúsenostiach z prevádzky, o rozdieloch od predchádzajúceho modelu a o štarte budem robiť unboxing.

Obal bol väčší

Mám prístroj, môžeme povedať s tepelným žiarom prvý “bielu”, teda oficiálna párty nového MacBooku Pro, prišiel do zeme. Na jeho príklade, mimochodom, som prvýkrát videl, ako sa technika Apple skladá pre prepravu po celom svete. Koniec koncov, každý kupujúci drahých prístrojov vyvoláva otázku, či a ako normálne dosiahol jeho technike nemajú kopať, či jej nedbalé vrátnici na ceste, ktorá môže mať vplyv na výsledný produkt v budúcnosti, a tak ďalej .. Ale rovnako, aj napriek kompaktnej a elegantný očarujúce obal notebookov Apple, je nepravdepodobné, že bude schopný chrániť notebook dobre, keď klesne. V dôsledku toho sa ukázalo, že sa nič netrápi. Spoločnosť “Apple” perfektne pripravuje svoje výrobky na prepravu. Je najatraktívnejších a kompaktná skriňa s notebookom je skryté v plastu a skryté v oveľa väčšej krabici tuhého kartónu, vo vnútri ktorej je umiestnený na tlmiacich častí. Vyzerá spoľahlivo.

Macbook Pro

Macbook Pro

Macbook Pro

Dovoľte mi, aby som vám pripomenul, že existujú dva modely, ktoré, aby ju dal mierne, sa príliš nelíši medzi nový 13palcový “Proshek”: frekvencia procesora (2.4GHz vs. 2,66 GHz) a kapacite pevného disku (250 GB až 320 GB). Vo zvyšku sú zariadenia úplne totožné a rozdiel v cene v našej realite je okolo 600 USD. Je to veľmi dôležité pre takéto zanedbateľné rozdiely, podľa toho som si vzal mladší model.

04_MBP13-2010_Unboxing4

Bol som prekvapený skutočnosťou, že krabica, v ktorej sa nový notebook skrýva, bola väčšia ako model predchádzajúcej generácie, ale táto skutočnosť je jednoducho vysvetlená. Starý MacBook Pro je modelom pre americký trh s kompaktnejším konektorom, nový je zariadenie s európskym konektorom a na to, aby vyhovovalo všetkému príslušenstvu, museli byť rozmery balenia zvýšené. Pridaná úzka skrinka, v ktorej sú skryté všetky prídavné káble, ako aj tryska s európskym konektorom.

Macbook Pro

Macbook Pro

Macbook Pro

Macbook Pro

Externé rozdiely

Ako nové modely MacBook Pro 15 “(http://macradar.ru/hardware/macbook-pro-core-i5-review/), nový upgrade produktu napájací zdroj, alebo skôr, konektor MagSafe. Stala sa hliníkovým, okrúhlym tvarom a keď je pripojená k notebooku, drôt prebieha rovnobežne s bočnou plochou (alebo ide hore). Vo všeobecnosti sa dizajn stal silnejším a vo väčšine prípadov je toto usporiadanie kábla pohodlnejšie, je menej ohnuté.

09_MBP13-2010_MagSafe1

10_MBP13-2010_MagSafe2

11_MBP13-2010_MagSafe3

V opačnom prípade sú gadgety identické okrem klávesnice, avšak v tomto prípade je rozdiel spôsobený orientáciou zariadení na rôzne trhy: americký a európsky. Klávesnica “bielej” MacBook Pro predchádzajúcej generácie je rovnaká ako klávesnica pre začiatočníka. Mimochodom, klávesnica mala incidenty (používa sa na vyryté americké), ale o nich budeme hovoriť neskôr.

12_MBP13-2010_Compare_NoCut

Začíname

To je to, čo sa mi páči na Mac OS X, okrem mnohých ďalších vlastností, takže je ľahké prejsť na nové verzie operačného systému alebo na nové počítače Mac. Po aktualizácii zálohy s Time Machine som pokračovala po starom notebooku, zatiaľ čo nový preniesol všetky moje dáta. Prirodzene som predtým nainštaloval všetky možné a nepredstaviteľné aktualizácie zariadenia a potom som začal presúvať osobné pracovné priestory.

Macbook Pro

Všeobecne platí, že všetko prebehlo dobre. Dáta, nastavenia a programy sa dajú ľahko preniesť. Mala som len nakonfigurovať niekoľko aplikácií (medzi nimi a program Little Knife – úchvatný program, zakaždým, keď ho budete musieť prekonfigurovať pri pohybe). Hoci sa večer objavil jeden problém, čo ma dokonca potlo. iTunes odmietol uznať osobný iPhone 3GS a iPad. Systém ich navyše videl a pomocou funkcie Capture Images bolo možné uložiť fotografie do pamäte modulu gadget, ale mediálne kombinácie ich nepoznali. Ihneď sa objavili myšlienky o boji Applea s útekmi z väzenia a inými nepríjemnými predstávami. Vyhľadávanie na webe neposkytlo nič, nikto sa o takýto problém sťažoval. V skutočnosti to bolo možné vyriešiť jednoducho – opäť stiahnuté a nainštalované na iTunes – všetko fungovalo.

Zobrazenia a prevádzkové skúsenosti

Prvá vec, ktorú som si všimol, keď som začal aktívne pracovať so zariadením, je pohybovať sa zotrvačnosťou. To znamená, že skrútil zoznam s dvoma prstami a on pokračuje flip po prstoch sú odstránené z touchpadu, postupne spomaľuje. Pohodlie tejto možnosti pre mňa osobne nadhodnotené je jednoducho nemožné. Keď som práve začal používať systém Mac, snažil som sa pracovať s nástrojom tretej strany s názvom Smart Scroll na vykonanie inertiálneho posúvania. Výsledok nebol veľmi potešujúci: niekedy došlo k spomaleniu, zvitkové zóny neboli všade správne definované a celý systém bol nejako kruto fungujúci. V dôsledku toho som to odmietol až do lepších časov, a teraz to tak príde. Neviem, či je to implementované na hardvérovej alebo softvérovej úrovni, ale inerciálne rolovanie funguje dobre. Osobne som sa stal pohodlnejším na používanie všetkých druhov webových administrátorov s množstvom rozbaľovacích zoznamov s iTines a vo všeobecnosti to s týmto účinkom vyhovuje.

Macbook Pro

Tiež výkonnosť systému ako celku sa trochu zlepšila a ukázalo sa, že je viditeľné voľným okom. Rýchle spustenie niektorých aplikácií, otvorenie dokumentov, spracovanie fotografií v aplikácii Pixelmator atď. Nezabudnite na zvýšenie výkonu grafického subsystému. Video čip GeForce 320M (ktorý tiež zlyhal NVIDIA Ion 2) je v priemere dvojnásobne produktívnejší ako predchodca GeForce 9400 a niekedy trojnásobný. Aj keď sa v hrách na notebooku zvlášť nehrajem, s výnimkou kazualki, a osobitný rozdiel v rýchlosti ich práce nie je zaznamenaný. Už pracovali dobre na starom notebooku (Zuma 2, Braid, Peggle atď.).

15_MBP13-2010_Videochip

Všimol som si, že nové zariadenie je ohrievané o niečo menej ako predchádzajúce zariadenie. Ak je priemerná teplota procesora v mojom štandardnom prevádzkovom cykle 52 – 55 °, potom pre začiatočníka obvykle nezvyšuje nad 50 °. Podľa šumu sú obidva prenosné počítače rovnaké alebo skôr – obe sú tiché.

Macbook Pro

O niekoľko týždňov museli stráviť zvyknutí si na ľahko zmenenú klávesnicu. Klávesa Enter už bola, ale trvalo dva riadky a tilda (~) sa presunula z tlačidla Ekey na ľavú šifru, čo sa mimochodom stalo kvôli tomu. Príliš trochu som znepokojený, keď som nemohol prepnúť okno (y) vo vnútri programu s obvyklou kombináciou (cmd + ~). Ukázalo sa, že tlačidlo sa pohybovalo, bolo treba si zvyknúť. Ale radšej mám rád aktuálnu rytinu klávesnice. Anglické a ruské nápisy sú veľké, ktoré sa nachádzajú na okraji kľúčov, a pre mňa neexistujú zbytočné ukrajinské znaky. Teraz používam klávesnicu v novom notebooku s rovnakou schopnosťou ako v starom.

Upozornil som na menej tuhý záves zobrazovacej jednotky. V MB990 to bolo veľmi tesné. Spočiatku, po krehkej závese starého MacBooku Pro 15 “sa to dokonca páčilo, ale časom sa začalo trochu napínať. Teraz, podľa jeho tuhosti, to pripomína niečo medzi starým 15., predchodcom 13..

Reproduktory znelo trochu zvučnejšie a vyváženejší v zvuku, ale to môže byť aj to, že v systéme Mac OS X 10.6.4 vstavaný zvukový systém starého notebooku tiež znel lepšie. Len medzi opravenými chybami v tejto verzii sú zaznamenané a riešené problémy s reproduktormi v MB990 / 991.

Nemôžem si všimnúť zvýšenú životnosť batérie. Ak je systém nastavený iba, nič viac nie je visí v ňom, a batéria je nabitá na prasknutie, uvidíte ohromujúci dĺžku životnosti batérie na 11 hodín a 25 minút. Netbooky a notebooky CULV sú vzlykané na okraj. Napriek tomu je to príliš optimistický ukazovateľ. V mojom obvyklom pracovnom cyklami pri použití dvoch prehliadačov (Firefox a Safari), Pages, Numbers, Pixelmator, TextMate, pošta, Crossover c systémom MS Word 2003 (pre pravopisu a gramatiky) prístroj pracoval počas siedmich hodín, čo je veľa. Predchádzajúci MacBook Pro 13 “viac ako päť hodín nemohlo byť v tomto režime vydané. Avšak, nový laptop som kedysi strávil kalibráciu batérie (http://docs.info.apple.com/article.html?path=Mac/10.5/ru/9036.html), ktorý v starých nikdy hotovo. Možno to dal nejaké zisky v autonómiu, ale hlavne vďaka stať energeticky účinnejšie chipset a malé zvýšenie kapacity batérie.

Macbook Pro
Mimochodom, pri kalibrácii som spodvig jeden nepríjemný incident. Raz ráno som sa zvyčajne pripojený k napájania notebooku a stavová LED na konektore nerozsvieti obvyklé svetlej zelenej alebo oranžovej, a dal len slabé, sotva znateľné oranžové žiara. Keď som otvoril veko notebooku, videl som, že funguje z napájania, ale batéria sa nenabíja. Urobil studený lepkavý pot a trochu pleticháře nervy, ale po hodine, ako keby sa nič nestalo, začal znova nabiť batériu. To sa stalo raz pred pár týždňami, potom sa nič také nestalo, aby si všimnúť, a nechcú chcete byť úprimný. Možno v MagSafe existoval nejaký druh bezkontaktnej komunikácie alebo niečo iné. Hoci konektor som odpojil a zapojil niekoľkokrát a dokonca reštartoval laptop. Vo všeobecnosti som písal prípad pre poltergeistu.

V suchom zbytku

Som rada s aktualizáciou? Áno, rozhodne a peniaze, ktoré sa na ňom vynakladajú, nie je škoda. Aj keby som mal len zotrvačnú navigáciu, stačilo by to už. Ale existujú aj iné pekné bunky popísané vyššie. Môžem odporučiť čitateľom zmenu MB990 / 991 na novinku? Ak vám všetko vyhovuje vo vašom notebooku, potom nie je zmysluplné, aby ste ho mohli aktualizovať. Radšej je čakať na ďalšiu generáciu. Možno spoločnosť Apple zmení svoj dizajn. Mám len špeciálny prípad. Chcel som oficiálnu záruku, niečo nové, a podarilo sa mi predať svoje zariadenie ziskovo. Všeobecne platí, že novinka poteší, aj keď chcem, aby sa nová generácia MacBook Pro 13 “Apple niečo radikálne zmenilo. Napríklad, navrhol nový dizajn, použil displej na matici IPS, urobil rám okolo obrazovky tenší – v skutočnosti je veľa želaní, ale to, čo sa bude vykonávať v ďalšom produkte – je nemožné predvídať.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 8 = 2