Čo sa spomaľuje: tablet / smartphone alebo Android a ako s ním zaobchádzať?

Ktorí sú vlastníkmi chytré telefóny a tablety založené na operačnom systéme Android nespĺňa výzvu bŕzd a závady? Obávam sa, že nikto. Androidomany lepšie pochopiť povahu ich zariadenia a nie zbytočne nervózny, sme pripravili tento príspevok. A k rovnakému andoidomany zbytočne ohováraný svoje smartphony a tablety, nadával na ne, keď je porucha vlastne len Android.

Domnievame sa, že na otázku “antitormozheniya” dual-core smartphone s dvoma SIM karty Highscreen Alpha GTR (testovaná vzorka) s RAM 1 GB (miesto 512 MB, pretože väčšina dvuhsimochny smartphonov) a paralelne k skorším modelu dvuhsimovika rovnakej značky Highscreen Yummy Duo (650 MHz, 1 jadro), ktorý, mimochodom, bolo veľa pripomienok v prospech rýchlu prácu. Takže, ak je o Yummy povedal, že letí, Alpha GTR po logiku zvýšení OP a výpočtový výkon by mal pravdepodobne teleport 🙂
Nuž, skontrolujeme.Hlavné príčiny inhibície

Najčastejším dôvodom brzdenia je hardvérová časť – slabý procesor alebo grafický čip nemôže rýchlo robiť potrebné výpočty. Alebo RAM nestačí na plnú prevádzku aplikácie.

Jediné, čo môže používateľ v tomto prípade urobiť, je optimalizovať využitie dostupných zdrojov (o tom neskôr) alebo použiť jednoduchšie aplikácie. Nie je však možné, aby zariadenie fungovalo na kvalitatívne odlišnej úrovni.

Príčiny špecifického softvéru sú menej časté. Sú spojené s chybami alebo nedostatkami spáchanými počas programovania. Toto sa prejavuje v prípadoch, keď žiadny zjavný dôvod aplikácia “visí” a prestane reagovať na požiadavky. Vďaka tomuto prístupu k programovaniu nemôže používateľ nič robiť.

Ďalšie dôvody

Niekedy môže byť príčinou “inhibície” vedľajším faktorom. Napríklad zníženie rýchlosti pripojenia k internetu. Inhibíciou tiež vedie CPU prehriatiu (viac týka tablety). Niektoré zariadenia začnú bezdrôtovo brzdiť, keď je plná pamäťová karta. Ak uvoľníte malý priestor, práca sa stabilizuje. No, to je zrejmé, že 16 GB súčasťou Highscreen Alpha GTR krajší než len opis v charakteristike “Podpora microSDHC až 64 GB” (trvať LG, Samsung, Motorola – málokedy súbor máp pamäte vášho zariadenia).

Ako zistiť, čo funguje pomaly: procesor alebo program?

Je to veľmi jednoduché. Napríklad na zariadeniach, v ktorých je nainštalovaný systém Android 4.0, môžete povoliť možnosť “Zobraziť zaťaženie CPU”. Ale pre každú verziu tohto operačného systému si môžete stiahnuť aplikácie, ktoré na hornej strane obrázka na displeji vstupujú do využitia CPU ako graf alebo percento.

Táto metóda je vhodná pre tablety a smartfóny. Ak aplikácia myslí a procesor nie je napätie, program spomaľuje a ak procesor beží na 100%, potom to nefunguje.

Nezabudnite, že Android je multi-tasking OS – niekoľko procesov môže bežať súčasne.

Ak si otvoríte prehliadač a začať sťahovať webovú stránku, a potom kliknite na prst na obrazovku, uvidíte, že sa stránka načíta, tak bude reagovať na dotyk, tzn Android plní dve úlohy naraz. V tomto prípade môžeme povedať jednoznačne, že na dual-core procesor – naozaj cesta von. Umožňuje zariadenie pracovať rýchlejšie a “hladko”.

Avšak bez ohľadu na to, aký výkonný je tablet alebo smartphone, existujú používatelia, ktorí to už nebudú mať dosť. Dokonca aj procesory s dvojjadrovým procesorom sa môžu spomaliť, ak sa do pamäte RAM vloží veľa aplikácií minimalizovaných ako zatvorených. A dokonca ani zariadenia so 4 jadrami nebudú 100% “hladké”, ak budú pracovať v systéme Android.

Takže prečo sa Android spomalí?

Odpoveď spočíva v histórii Androidu.

Vec je, že na začiatku svojho vývoja, Android OS bol navrhnutý ako konkurent Blackberry. A musel som pracovať s hardvérovou klávesnicou a trackballom. Vzhľad prvého iPhone zmiešal všetkých vývojárov kariet a konkuroval zariadeniu, ktoré získalo veľkú popularitu, Android bol preorientovaný na prácu s dotykovou obrazovkou.

V systéme iOS sa dotykové spracovanie a kreslenie obrazu na obrazovke vykonávajú v samostatnom vlákne s vysokou prioritou. To znamená, že obraz je v popredí, takže niektoré procesy sú pozastavené počas vykresľovania užívateľského rozhrania tak, aby sa procesor načítaval.

V systéme Android vykresľovanie má normálnu prioritu, takže, keď sa dotknete obrazovky, nemá žiadnu výhodu, a procesor sa snažia vypočítať obrazovku aktualizácie súčasne so spracovaním dát z iných spustených procesov a aplikácií. Tento technický detail vysvetľuje výhody dvojjadrových procesorov v zariadeniach so systémom Android.

Jedným slovom, budeme žiť Android 5.0 🙂

Všeobecné odporúčania: čo robiť?

Optimalizujte prácu. Najprv – na uvoľnenie pamäte z nepotrebných programov na pozadí. Každá aplikácia po práci pokračuje v pamäti niekoľkých megabajtov, čo spomaľuje celý systém. Na vyčistenie týchto zvyškov sú určené aplikácie, ako sú napríklad informácie o rýchlom systéme, ES dispečer a mnohé ďalšie podobné. Okrem operačného je potrebné uvoľniť vyrovnávaciu pamäť.

Zvyčajne majú tieto programy vlastné wizdey, ktoré vám umožňujú vykonávať tieto akcie priamo z pracovnej plochy.

Experimentátori, ktorí dali svoje aplikácie pre Android v dávkach, môžete pravidelne poradiť, aby ste vyčistili zoznam autoloadovateľných aplikácií.

Sledujte aktualizáciu firmvéru na webových stránkach výrobcu. V nových verziách môže dôjsť k významným zlepšeniam. Hlavnou vecou je, že samotný výrobca v snahe o nové a nové modely neopustil osud vlastníkov starších verzií. Toto je hriech veľkých značiek, najmä s ich rozpočtovými zariadeniami: vlajkové lode sa stále pokúšajú udržiavať na dlhú dobu, zatiaľ čo vo verzii firmvéru rozpočtových modelov zostávajú neopraviteľné chyby. Z tohto hľadiska sú často populárnejšie zariadenia menej populárnych značiek viac zodpovedné. Rovnaký “pripravený” Highscreen Yummy Duo je ďaleko od nového, ale stále má aspoň jednu aktualizáciu firmvéru.

záver

Niet divu, že dual-core Highscreen Alpha GTR ukázal produktívny svojho staršieho brata Highscreen Yummy Duo s single-core “kameň” a menším množstvom pamäte. Ako sa dalo očakávať, že štvorjadrovými procesormi vykazujú ešte väčšie zvýšenie výkonu, ale pri výbere prírodné vyvstáva otázka, ako veľmi je používateľ ochotný zaplatiť za vysoký výkon. Táto porovnávacia tabuľka sa môže stať veľmi vizuálnou kalkulačkou (kliknite pre zväčšenie). Nie vždyovyššie náklady = boVyššia produktivita. Preplatky za značku, samozrejme, veľmi zamieňa karty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

39 − = 34