Preskúmanie nového počítača MacBook Air 11.6 “a skúsenosti s jeho používaním

MacBook Air začne s prehľadom k tomu, že v posledných mesiacoch, Apple je stále popularizoval svoju mobilnú platformu iOS a súvisiacich zariadení, ale rovnako tak účinné, že spotrebitelia začali starať o dlhotrvajúce pokoja v Mac. No, v priebehu akcie Späť na Mac, ktoré sa konalo 20.októbra tohto roku, Steve Jobs uistil verejnosť oznámením veľa zaujímavých produktov a zabezpečiť, aby sa táto téma Mac bude znovu pri rokovaní. Koniec koncov, bolo načase využiť najlepšie fungovanie mobilnej platformy iOS v progenite – v systéme Mac OS X.

Ale dnes o tom nebudeme hovoriť, dnes budeme hovoriť o budúcnosti notebookov Apple. To je správne … patetické, alebo niečo, a nič iné. Bývalý “budúci” laptop Steve Jobs nazval nový model MacBook Air. Áno, teraz tam sú niektoré gadgets a detaily naozaj vyniknúť, a to nielen pre svoje mimoriadne rozmery. V mojich rukách udrel najmladší a najkompaktnejší konštrukcie medzi notebooky Apple – za 11,6-palcový MacBook Air s 64 GB flash pamäte, 1,4 GHz procesor a 2 GB RAM. O tom aj hovoriť, rovnako ako nás si myslia – či už tento prístroj nahradiť MacBook Pro 13 “pre IT-fejtonista a na voľnej nohe (tj Air je určený na zástavbe, a my sme vedeli predtým – RoR tvorca David Heynemeyer Hansson povedané).

Zbavte sa prebytočnej lepenky

Malý Air prichádza v malej a štýlovej kartónovej krabici, ktorá vo svojom dizajne trochu pripomína iPhone 4 a podobne rozmery ako MacBook Pro 13. “

MacBook Air

Macbook Air

Na zadnej strane schránky je nálepka s konfiguráciou zariadenia, na ľavej a pravej strane – strieborné jablká, ako v krabici od iPadu, v hornej a dolnej časti – názov gadget. Kartón je robustný, tlačiarenský priemysel je tradične vysoko kvalitný a krabica je otvorená, rovnako ako v iPhone / iPad – hladko opúšťa veko, čo je ideálne riešenie.

Macbook Air

MacBook Air

05_MBAir116_Box5

V takmer všetkých obvyklých iných Apple notebooky: vrchol je sám laptop, pod malú krabicu s “zberového papiera”, štítky a softvér, napájací a predlžovací kábel, v tomto prípade s americkou zástrčkou. To je jeden z prvých prístrojov, ktoré patria k zemi, to prišlo priamo zo Spojených štátov, bol v rukách odborníkov v rytie klávesnicu a stal sa celkom lokalizované.

Macbook Air

Macbook Air

Macbook Air

Vnútri malá čierna krabička na mňa čakal, ospravedlňujem sa za tautológia, prekvapenie: a flash disk s Mac OS X 10.6.4 a iLife ’11, namiesto dvojice DVD-ROM. Očakávalo sa, pretože tento okamih bol široko obsiahnutý v tlači, ale stále veľmi zatraceně príjemný. Nepozerajte sa na počítači v bezdrôtovej sieti používať svoju optickú jednotku, alebo nákup / požičať externé, ak budete musieť preinštalovať operačný systém. Kapacita pamäte je 8 GB a je chránená proti zápisu.

Macbook Air

Macbook Air

Macbook Air

Macbook Air

45-wattový sieťový adaptér sa ukázal ako kompaktnejší ako 65-wattové napájanie z osobného počítača MacBook Pro 13 “vyrobené spoločnosťou Delta, ktoré inšpiruje dôveru. Tiež vytvára dobré napájacie zdroje pre mnoho známych značiek. Mimochodom, adaptér “proshki” je vyrobený spoločnosťou Samsung. Pridám, že v starých modeloch je zdroj napájania podobný novinke. Americká zástrčka bola ľahko odstránená a nahradená štandardnou európskou zástrčkou. Vodič je mimochodom tenší a mäkší ako 65-wattový PSU, ako kábel na pripojenie zariadení iGadgets na USB.

Macbook Air

Macbook Air

Macbook Air

Ako malý je!

Preč od lepenky, mimo ochranného celofánu, vypnite tradičnú mäkkú podložku medzi klávesnicou a displejom – tu je pekný. A čo vôňa, neporovnateľná vôňa novej technológie spoločnosti Apple. Spomínam si, rovnako ako vtedy, keď neexistovali žiadne optické disky CD, nová 3,5-palcová 3M disketa cítila.

Notebook je malý, tenký, kovový a robustný. Pocit monolitického dizajnu okamžite zachytí vaše oko, hneď ako si vezmete prístroj do ruky – vyzerá to silnejšie ako staré modely Air. Vonkajšie je to bližšie k modelom MacBook Pro, čo nie je prekvapujúce – rovnaká značka Unibody-dizajn, prísne formy, jasné hrany.

16_MBAir116_1

Macbook Air

Záves displejovej jednotky v zariadení je nový alebo skôr požičaný z modelov Pro. Jeho dizajn sa už ukázal dobre v praxi a problémy s pretrhnutím slučiek ako v predchádzajúcej generácii Air by nemali byť. Notebook sa otvára ľahko, doslova jednou rukou. Zo sklopného modulu s periférnymi konektormi Apple odmietol, hurá! Nebolo to veľmi výhodné, bolo príliš ťažké otvoriť, ak bol laptop na stole. Navyše USB porty sú teraz dva – hurá! A nachádzajú sa na rôznych stranách. To znamená problémy so simultánnym pripojením celkových zariadení USB, rovnako ako v prípade MacBook / MacBook Pro v novom Air a znova “Hooray!”. Na ľavej strane je vlastný konektor MagSafe, port USB, konektor zvuku 3,5 mm a mikrofón. Vpravo – ďalší port USB a výstup Mini DiaplayPort. V modeli s rozmermi 13,3 palca je tiež slot na kartu SD. Škoda, že inžinieri ich darovali 11,6-palcovému vzduchu.

Macbook Air

Macbook Air

Macbook Air

Všetko sa naučíme porovnaním

Rozmery notebooku sú 299,5x192x3 ~ 17 mm hmotnosť – asi 1,06 kg (môže sa mierne líšiť v závislosti na konfigurácii). To znamená, že váži približne polovicu ako MacBook Pro 13 “, a čo sa týka veľkostí alebo skôr objemov, tým je zariadenie menšie, pravdepodobne trikrát. Čo môžem povedať – slon a moska.

Macbook Air

Macbook Air

Macbook Air

Inžinieri a dizajnéri spoločnosti Apple sa snažili čo najlepšie. Je ťažké nájsť na svete obdobu ultra-prenosné notebooky so systémom Windows-, ktoré sú podobné, pokiaľ ide o celkovej hmotnosti a vlastnosti veľkosti a plnkou. Môžete pripomenúť Sony Vaio TT, ale to nie je tak kompaktný, že sa nejedná o monolit, a pre vypchávanie slabšie (integrovaný grafický adaptér Intel proti NVIDIA GeForce 320M vo vzduchu). V skutočnosti, nový “Air” čo do veľkosti len jednu tretinu väčšia než iPad, tu je plnohodnotným notebook s príslušným operačným systémom.

Macbook Air

Macbook Air

Macbook Air

Miniatúrne prístroje vyzerajú v otvorenom stave a dôležitú úlohu v nich zohráva obrazovka s širokouhlou obrazovkou s pomerom strán 16: 9. O displeji budeme hovoriť neskôr, ale zatiaľ znova porovnáme Air s 13-palcovým MacBook Pro.

Macbook Air

Macbook Air

Macbook Air

Macbook Air

Zmenšená veľkosť notebooku neovplyvnila klávesnicu, ale trackpad bol mierne nižší (asi centimeter) a šírka je rovnaká ako šírka zariadenia MacBook Pro. Americká klávesnica, respektíve mierne rozdielne veľkosti gombíkov a dosť rozloženie od oficiálneho ruského.

Macbook Air

Klávesnica a trackpad v oficiálnom 13,3-palcovom počítači MacBook Pro

Macbook Air

Klávesnica a trackpad v americkom 11,6-palcovom počítači MacBook Air

Macbook Air

Trackpady v 13,3- a 11,6-palcových notebookoch.

Pokrok kľúčov vo vzduchu sa zdal byť o niečo menší ako v MacBook Pro, pre jednoduché použitie to neovplyvní. Znížená výška trackpadu tiež nenarúša a negatívne emócie nespôsobujú – skúsenosť s ním je podobná skúsenosti v Pro. Vezmite prosím na vedomie, že v pravom hornom rohu zmizol obvyklý okrúhly vypínač. V novom MacBooku Air sa presunul do bloku klávesnice. Funkčné kľúče sú trochu užšie – spočiatku to napína, ale na to si rýchlo zvyknete.

Macbook Air

Macbook Air

Kľúče v zariadení MacBook Air 11.6 sú o niečo viac zapustené ako v MacBooku Pro 13.3

36_MBAir133_keyboard

Kľúče v zariadení MacBook Pro 13.3 sa rozsvietia

Vo všeobecnosti sa začiatočník zmenil veľa v porovnaní s ostatnými notebookmi Apple. Z menších rozdielov si všimnu trochu zvýšené výškové nohy na spodnom paneli, ale sú rovnako klzké.

Macbook Air

Macbook Air

Podsvietenie klávesnice chýbalo – to nie je povzbudzujúce, aj keď som sa snažil pracovať v tme. Pri mojom poloslepitom spôsobe tlače je z displeja dosť svetla, čím viac alebo menej pohodlne zadáte text. Zomrel statočný svetelný senzor. Teraz jas obrazovky bude musieť byť nastavený s kľučkami, nie je veľká strata. Infračervený port zmizol – Apple Remote bude nečinný. Táto skutočnosť je depresívna. Sila vzduchu je dostatočná na prehrávanie HD videa – mohlo by to byť príležitostne ako domáce prehrávač médií. Bez diaľkového ovládania to nebude tak výhodné.

Značka spánku LED je tiež nováčikom pre začiatočníkov. Odmietnutie je úplne pochopiteľné. Vo vzduchu sa namiesto mechanického pevného disku používa pamäť typu flash, ktorá určuje, kedy laptop spal a HDD prestal pracovať (je lepšie, aby sa prenosný počítač nepohyboval prudko, kým sa HDD nevypne). A zariadenie v zásade zaspáva takmer okamžite, práve keď sa prebudí. Navyše použitie pamäte rýchleho blesku dovoľuje používať nie jednoduchý režim spánku, ale nejaký analóg hibernácie v zariadení iPad a iných prenosných technológiách, keď je takmer celá plnka vypnutá. V takejto situácii Air môže pracovať až 30 dní bez nabíjania. MacBook Pro – tri až štyri krát menšie.

Displej je opäť lesklý, ale niečo je zlé

Chcem hovoriť o displeji zvlášť. Nie je pokrytá sklom ako v MacBooku Pro, ale nie je lesklá, rovnako ako v staršej generácii Air, ale lesklá. Napriek tomu, lesk nie je taký “energický” ako v mojej 13-palcovej “chybe”, v ktorej je viditeľný odraz milovaného človeka aj na bielom pozadí. Ak sa pozriete na obrazovku pod určitým uhlom, vidíte akýsi fialový príliv – s najväčšou pravdepodobnosťou je to filter proti oslneniu. To platí Sony v niektorých svojich drahých notebookoch. Výsledok, ako sa hovorí, na tvári. Práca s týmto displejom je oveľa výhodnejšie ako s obrazovkou MacBook Pro. Snímanie o tom istom, ako pri práci s matným displejom – ak je aktívne a existuje nejaký obraz, potom neuvidíte žiadne odrazy. Áno, matný strieborný rám tiež neodráža nič, na rozdiel od čiernej v starších notebookoch Apple.

Macbook Air

Matrica tu nie je IPS a dúfam, že tak. Veľmi kvalitný film TN +, porovnateľný s maticou v MacBook Pro a dokonca o niečo lepší. Zdá sa mi, že farby na displeji MacBook Air sú viac nasýtené. Možno, absencia skla, farebný filter, mierne zmenené nastavenie gama alebo zvýšená hustota pixelov. Rozlíšenie v nej je však 1366×768 pixelov, čo je dokonca o niečo vyššie ako v mojom notebooku (1280×800 pixelov). Uhol otvorenia zobrazovacej jednotky je podobný ako u MacBook Pro a je pohodlný. Stačí stačiť pracovať so zariadením tak na stole, ako aj na kole.

Macbook Air

Sim-sim … zapnite!

Prestaňte skúmať, cítiť a skúšať zub – je čas zapnúť notebook. Očakával som veľmi rýchlu systémovú batožinu, ale zabudol som, že to bol prvý štart a bolo to bez námahy.

Macbook Air

Macbook Air

Ale po konečnej konfigurácii systému došlo k následnému reštartu na 5-10 sekúnd, čo je oveľa rýchlejšie ako v mojom “chybe”. Veľmi spokojný s displejom. Bál som sa, že sa zníži veľkosť s tak vysokým rozlíšením pre neho malo nepriaznivý vplyv na čitateľnosť textu a značne namáhať oči, ale bolo to presne naopak. Dokonca aj veľmi malý text je ľahko čitateľný, je jasné, a niekoľko menších položiek v ponuke sa neobťažuje vôbec. Pocity z práce s týmto displejom sú približne rovnaké ako pri Retina na iPhone 4 – veľmi príjemné. Okrem toho je ešte jasnejšie, než v novom 13,3-palcový MasBook Air (pripomeňme, že tam je tiež vyššie rozlíšenie – 1440×900, rovnako ako v 15-ku Pro) – sa podarilo zrovnať obe zariadenia.

Macbook Air

Čo môžem povedať o skúsenostiach s prácou s týmto zariadením – rýchle pamäťové karty flash! Programy prebiehajú oveľa rýchlejšie a naplnené jazykmi tretích strán Dictionary.app jednoducho lietajú, takže výsledky prekladu v kontexte sú okamžité. Na MacBook Pro s 2,4 GHz procesorom, HDD, ale s rýchlosťou vretena 5400 otáčok za minútu, niekedy budete musieť počkať 3-4 sekundy. Strach, že sa vyskytnú problémy s rýchlosťou kopírovania malých súborov, ale to nie je – všetko funguje veľmi rýchlo. A čo je najdôležitejšie – notebook môže triasť, čo sa vám páči, beh s otvoreným prístrojom v byte alebo v kancelárii, hádzanie na pohovke, v blízkosti, a okamžite hodiť do tašky a pri použití prenosného počítača s mechanickým pevným diskom robiť nejaké iné veci nie sú žiaduce. Mikroobvody trepanie nie je strašné, na rozdiel od rotujúceho na obrovskej doske s rýchlosťou, nad ktorou fúka čítacia / zapisovacia hlava.

Macbook Air

Test MacBooku Air bol, takpovediac, v najpriaznivejšom prostredí. Boli tam inštalované aplikácie, s ktorými som neustále pracoval a robil nejaké správy, ako aj malý článok. Všeobecné vnímanie rýchlosti zariadenia sa nelíši od skúseností natívneho MacBooku Pro. Zariadenie pracuje rýchlo, aplikácie, ako som je uvedené vyššie, bežať ešte rýchlejšie, než na veľké notebooku, prítomnosť slabší 1,4 GHz procesor nízkonapäťových nepociťuje. Ale to je len môj osobný úlohy: práca v Pages, Numbers, jednoduché spracovanie obrazu v Pixelmator, súbežného používania Safari a Firefox (potrebné pre niektoré adminok miest), a pozadia visí Adium, poštu a niekoľko ďalších programov.

Poznamenávam zábavný fakt – Flash-plugin v súprave skutočne neexistuje a Safari sa nesnaží stiahnuť ho samostatne. Navyše, značkový prehliadač nijako neznamená, že je potrebný prehrávač Flash zo stránky Adobe, ale poukazuje len na nedostatok softvéru potrebného na prehrávanie obsahu. Pokročilý používateľ, s ktorým sa vzťahujem a ja, ľahko pochopil, čo sa deje, nájde a nainštaluje potrebný softvér ručne. A čo nejaká neskúsená osoba a slová, ktoré sú tak hrozné ako “Flash plug-in” do neznáma? Tu je – zákerné odklonenie Apple. Mimochodom, to bolo nie z dôvodu nejakej fiktívnej tlače, ktorá sa páči Jobsovi pre Adobe. Vo svojom otvorenom liste už dávno umiestnil všetky body nad “e” a poznamenal, že technická stránka je slabá v Flash. Jedným z možných dôvodov je, aby používateľ mohol nainštalovať najnovšiu verziu prehrávača Flash s pevnými chybami a pevnými zraniteľnosťami (napokon môže laptop ležať pol storočia v sklade, kým sa nedostane kupujúcemu). Automaticky nie je aktualizovaný v prostredí Mac – iný kameň v záhrade spoločnosti Adobe. Druhá, realistickejšia, podľa môjho názoru, dôvod, šetrí energiu batérie. Ako ukázali testy zahraničných spolupracovníkov, v prítomnosti zásuvného modulu Flash, aktívne surfovanie na webe v programe Safari spotrebuje batériu za štyri hodiny a bez toho za šesť hodín. Ale nič nebráni použitiu akéhokoľvek “rezacieho” obsahu Flash, či už je to Click-to-Flash alebo Plugin Customs.

Macbook Air

V mojom štandardnom prevádzkovom režime a s rovnakým bleskovým zariadením pracovalo zariadenie bez externého napájania asi tri hodiny a podľa posúdenia systému bolo pripravené opäť fungovať. Podobné výsledky mám v MacBook Pro.

Macbook Air

Pokiaľ ide o vykurovanie a hluk, nie sú. Tento okamih bol veľmi potešený, najmä vzhľadom na “horúci” temperament MacBook Air z minulosti. Laptop bol vždy trochu teplý na všetkých miestach a zónach zvýšeného vykurovania, ako napríklad v MacBooku Pro (v ľavom hornom rohu) nebol nájdený. Teplota procesora sa pohybovala od 40 do 50 ° C

“Ak chcete vziať alebo nie?” – to je otázka!

Zariadenie popísané vyššie bolo použité na chvíľu s dvoma zákernými cieľmi. Jednou z nich je napísať túto recenziu. Druhým rozhodnutím je výber. Moja vstupenka do sveta Mac OS X bola 15-palcový prenosný počítač MacBook Pro – prvý model v balíku Unibody. Zobral som to, chcel som dostať viac energie (podplatil dostupnosť GeForce 9600) a viac displeja. 13-palcový hliníkový prístroj bol potom nazvaný jednoducho MacBook a mnohí sa na ňom rozpakli s jeho neslávne známym displejom. Po nejakom čase, nový 13-palcový MacBook Pro, nemajú nedostatkov predchodcu, a ja sa nepozerám, zmenil svoje 15-ku na menej výkonným strojom, to už dávno pochopil, že “hrozný Mosch” nie je nutná moja práca, a pre hry je desktop PC s Windows. Musím Plus bol viac kompaktné zariadenia ako notebook vás nosiť často, a nie vo svojom vlastnom aute, ktorý ešte nie je, ale na chrbte.

Teraz je tu nový 11,6-palcový MacBook Air, ktorý podľa vlastných osobných pocitov a osobných úloh dokonale nahrádza 13,3-palcové zariadenie. Stratil svoje detské choroby v podobe prehriatia a pretrhnutia slučiek, dostal sklenenú trackpad a silnú grafickú kartu podobnú tej, ktorá bola v modeli Pro. V tomto prípade je laptop dvakrát taký ľahký ako môj súčasný pracovný nástroj a oveľa kompaktnejší, nebojí sa trasenia, má menej zreteľný a veľmi jasný displej. To znamená, že môžem nahradiť veľký batoh s kompaktnou taškou na rameno a mať so sebou MacBook Air takmer vždy. A pre mňa, pokiaľ ide o nestranného domáceho slobodného človeka, je plný zvýšenej efektivity práce, a teda aj zárobku.

48_MBAir116_Soft6

Dostupné a iPad, ktorý v zásade môže čiastočne nahradiť notebooku v niektoré problémy (viď. Podrobný prehľad), ale tu je kľúčovým slovom “čiastočne”. Áno, môžem napísať na tablete nejaký text a dokonca článok čierny, ktorý už bol hotový, ale nič viac. Nemôžem pomocou tabletu, kvalitatívne robiť a zverejňovať spravodajský článok je úplne pripravený, spracované tak, aby obraz tlačených materiálov, atď. IPad – .. Je to pomocný nástroj, perfektný zábava gadget a E-Reader. MacBook Air 11.6 “- to je plnohodnotná jednotka pre prácu, vlastne osobnú kanceláriu v malom vrecku. Tieto zariadenia sa funkčne slabo pretínajú a dobre sa navzájom dopĺňajú.

V dôsledku toho bolo prijaté rozhodnutie a upravený 11,6-palcový model MacBook Air s pamäťou 128 gigabajtov a 4 GB pamäte RAM. Preto nasleduje pokračovanie. Buďte v kontakte.

MacBook Air 11,6 “pre recenzie od obchodu” America “

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 2