Prevod webových stránok na PDF

Niekedy je potrebné uložiť stránku v PDF. Napríklad na čítanie v elektronickej čítačke alebo netbooke. S cieľom jednoducho uložiť informácie a prečítať ich offline. V tomto prípade Google a Yandex spravidla odporúčajú stiahnuť špeciálny softvér. Ale nie všetky programy sú naprieč platformou a nie vždy chcete nechať prehliadač. Preto Lifehacker vytvoril pre vás malý výber služieb, ktoré konvertujú webové stránky do formátu PDF priamo v prehliadači.

Htm2pdflogo

Prevodník HTML do formátu PDF
html2pdf.co.uk
Minimalistické a krásne služby pre konverziu webových stránok do formátu PDF. Dokonca podporuje ruský jazyk. Jednoducho zadajte požadovanú adresu do jedného riadku na stránke a začnite konverziu. Po chvíli služba poskytne odkaz na súbor .pdf.

Web2pdf previesť
web2pdf
Na rozdiel od predchádzajúcej, táto služba nepozná ruský jazyk. Ale nepotrebuje ho. Tu nie je absolútne nič zložité – adresa v riadku a stiahnuť súbor .pdf. Mimochodom, prevod Web2pdf urobil svoju prácu oveľa rýchlejšie ako konvertor HTML do formátu PDF.

PDF na Fly
pdfonfly
Táto služba sa nazýva “PDF za behu” a tento názov je správne zvolený. Tento prevodník nie je taký krásny a pohodlný ako predchádzajúci. Má viac reklamy než iné. Ak chcete konvertovať, musíte zadať overovací kód. To sú všetky nedostatky. Ale existuje jeden významný plus – konvertor pracuje veľmi, veľmi rýchlo. Potrebuje asi jednu sekundu, aby vykonal svoju prácu. Je pravda, že neposkytuje odkaz na uloženie súboru .pdf, ale jednoducho navrhuje jeho otvorenie priamo v prehliadači.


Htm 2 pdf

htm2pdf
Výhodou tejto služby nad ostatnými je, že okrem webových stránok tiež prevádza html kód. Ak to chcete urobiť, zvoľte možnosť “konvertovať html RAW” a vložte do formulára zdrojový kód akejkoľvek stránky. Prevodník pracuje pomerne pomaly v porovnaní s predchádzajúcimi, ale schopnosť previesť zdrojový kód stránky ospravedlňuje jeho existenciu.

Moja adresa URL vo formáte PDF
pdfmyurl
Jednoduchý a rýchly prevodník. Keď mu ponúknete odkaz, bez váhania vás okamžite pozve na uloženie dokumentu. Niekto by to mohol skočiť, ale niekto sa bude páčiť. Dokonca aj s pomocou tejto služby môžete vytvoriť widget na ukladanie stránok v PDF pre vaše webové stránky alebo blog.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

70 − 60 =