Stojí za to kúpiť ďalšie sedadlo v službe iCloud Drive

Po inštalácii operačného systému OS X Yosemite (ktorý mimochodom som mal problémy) a iOS 8 GM som sa rozhodol pripojiť iCloud Drive. Dovoľte mi, aby som vám pripomenula, že to môžete spravovať len s pomocou týchto systémov. Myslel som, že dlho, ak to stojí za to si kúpiť ďalšie sedadlo v oblaku Apple, pretože nové sadzby si ani nemusia premýšľať o tejto otázke. Má však zmysel iCloud Drive a budeme ho používať? Rozmýšľajme o tom.

Rovnako ako predtým je k dispozícii zdarma 5 gigabajtov, ktoré sa môžu zvýšiť na 20 GB za 0,99 EUR za mesiac. Suma je smiešna, stojí za to?

Screenshot z roku 2014-09-13 na 14.38.25

Dovoľte mi pripomenúť, že iCloud Drive je konkurenciou spoločnosti Dropbox, Google Drive a iného úložiska v cloude. To znamená, že do starých funkcií iCloud boli pridané nové funkcie, ktoré umožnia použiť ako cloud pre vaše súbory. Už existuje veľa otázok pre túto službu.

Po prvé, je to zlej práce. Samozrejme, že to možno pripísať beta, ale neschopnosť nahrať súbor do úložiska cloud, vážne? To by mohlo byť opravené. Keď sa súbor prevezme na iCloud Drive, začne sa nekonečná synchronizácia.

Screenshot z roku 2014-09-13 na 15.31.23

Po druhé, prečo spoločnosť Apple nezamýšľala o vytvorení samostatnej aplikácie iOS pre iCloud Drive? Bolo by oveľa výhodnejšie ako pracovať s každým samostatným súborom v rôznych aplikáciách.

Screenshot z roku 2014-09-13 v 14.47.49

A teraz hlavná otázka: aký tarif by som si mal vybrať? Ak máte v úmysle prejsť na iCloud Drive z iného cloudu, odporučil by som minimálny tarif 20 GB za 0,99 dolárov za mesiac. Čo ukladať v oblakoch od spoločnosti Apple, okrem dokumentov a fotografií, ktoré neviem.

Samozrejme, ak máte veľa zariadení, záloh a fotografií, budete potrebovať oveľa viac priestoru. V tomto prípade ste ho však už získali.

Vidíte potrebu zakúpiť si sedačku v službe iCloud Drive?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

42 − 34 =