10 zahraničných projektov a vzdelávacích programov, ktoré si zaslúžia pozornosť v roku 2016

Ak chcete, aby budúci rok bol plodný pre vás, chcú spoznať nových ľudí a krajiny, robiť to, čo ste nikdy predtým – môžu ponúknuť niektoré skvelé možnosti, ako pomôcť jeho realizáciu.

Ak chcete získať šancu získať jedinečný zážitok, robiť vedu a cestovať po svete, stráviť zimnú dovolenku s využitím: požiadať o účasť v tých neobvyklých a zaujímavých zahraničných projektov v roku 2016.

Dobrovoľnícky Husky Care Project v Kanade

Čo by mohlo byť lepšie ako ísť do zasneženej krajiny, aby ste sa starali o modrooké psy? Povinnosti účastníka: hrať s husky a kŕmiť, vyčistiť škôlky a niekedy vyčistiť sneh. Trvanie projektu je 3 mesiace. Dobrovoľníkom sa poskytuje ubytovanie a stravovanie. Projekt trvá celý rok, môžete sa uchádzať v rôznych ročných obdobiach.

Viac →

Fórum mládeže OSN v Baku

Aliancia civilizácií OSN v Baku organizuje medzinárodné fórum mládeže s cieľom vytvoriť platformu pre otvorený dialóg rôznych kultúr a národov. Hlavnou požiadavkou pre účastníkov je vysoká úroveň zručností v anglickom jazyku, aby sa zúčastnili diskusií sekcií. Organizátori fóra platia vstupenky do Baku a späť, 4-dňové ubytovanie, stravovanie a prestávky na kávu, transfer z letiska.

Uzávierka prihlášok – 17. januára, 23:59 Čas New York.

Viac →

Dobrovoľnícke projekty od nemeckej vlády

Hovoríš po nemecky? Potom venujte pozornosť dlhodobým dobrovoľníckym programom v Nemecku. Organizátori poskytujú vízovú podporu vo výške 150 eur mesačne na osobné výdavky, ubytovanie a bezplatné školenie na seminároch venovaných širokej škále otázok. Súbor účastníkov sa koná dvakrát ročne. Aplikovať na letné obdobie je potrebné až do konca zimy.

Viac →

Dobrovoľník v Peru

Na prácu s deťmi v Peru sú dlhodobo potrební učitelia, umelci a mladí lídri. Účastníkom sa poskytuje jedlo, ubytovanie, flexibilná pracovná doba, bezplatný prístup na internet. Vaše znalosti španielčiny budú prínosom pri výbere kandidátov. Účastníci musia mať viac ako 18 rokov, skúsenosti s prácou s deťmi sú tiež veľmi žiaduce.

Viac →

Súťaž esejí mladých vodcov

Medzinárodná výskumná nadácia vo Švajčiarsku ponúka mladým a ambicióznym ľuďom, aby si vyskúšali svoje písomné eseje o aktuálnych témach. Organizátori platia výlet do Švajčiarska – letu a ubytovanie. Cenový fond je poskytovaný. Účastníci sa budú môcť zúčastniť stretnutí s predstaviteľmi štátov, známymi podnikateľmi a politikmi.

Konečný termín pre žiadosti je 1. február.

Viac →

Vedecký a vzdelávací program v Mexiku

Mladí odborníci, ktorí majú záujem o inovácie, sociálny výskum a sociálne podnikanie – to je návrh pre vás! Môžete získať štipendium na štúdium v ​​Mexiku, pokrývajúce všetky výdavky. Je tu tiež možnosť prísť do krajiny so svojou rodinou.

Uzávierka prihlášok je 31. január.

Viac →

Kurzy nemeckého jazyka vo Viedni

V januári až februári máte možnosť ísť do Rakúska za lacné intenzívne nemecké štúdium. Ak ste dlho chceli sprísniť svoje nemecké a cestovať po Európe, skôr sa uplatnite. Triedy sa konajú denne až do obeda. Večer – voľný čas na výlety a prechádzky po meste.

Viac →

Zimná škola medzinárodných vzťahov v Ženeve

Ženevská škola diplomacie vyzýva mladých politológov, aby sa zúčastnili zimného projektu s názvom “Európska integrácia: výzvy, krízy, nové stratégie”. V rámci programu sa uskutočnia rôzne prednášky, semináre, okrúhle stoly a exkurzie do medzinárodných organizácií. Náklady sú 1 350 frankov.

Uzávierka prihlášok je 11. január.

Viac →

Zimná škola v Taliansku

Stať sa účastníkom vedeckého výskumu v oblasti genetiky a neurológie pozýva univerzitu v Padove. Ak ste mladý špecialista v jednej z týchto oblastí a dlho ste chceli cestovať po Taliansku, požiadajte o to – počet miest je obmedzený. Univerzita neúčtuje žiadne dodatočné platby. Mimochodom, mesto Padova nie je ďaleko od Benátok!

Uzávierka prihlášok je 20. január.

Viac →

Výučba angličtiny v Sudáne

Ak v novom roku ste si vytvorili jedinečnú životnú skúsenosť alebo spoločensky významný čin, môžete sa stať dobrovoľníkom-učiteľom angličtiny v Sudáne. Vysielajúca organizácia sídli v Londýne, spolupracuje s ministerstvom školstva a sudánskou vládou. Ak chcete skúsiť, ale pochybnosti, na oficiálnych stránkach nájdete spätnú väzbu od dobrovoľníkov z celého sveta, ktorí sa už podieľali na projekte. Organizátori platia za ubytovanie, stravu a ďalšie výdavky a účastníkom je pridelené malé štipendium. Žiadosti o účasť v programe sa konajú počas celého roka.

Viac →

A nakoniec, dôležité pravidlo: ak vás niečo zaujíma, neodkladajte predkladanie žiadostí a dokumentov na účasť v projekte. V pre-dovolenku rozruch môžete chýbať príležitosť dostať sa na projekt v novom roku. Odvážte sa, vyplňte zoznam svojich úspechov, a čo je najdôležitejšie, nezabudnite: “Ako nový rok sa stretnete, takže ho strávite”!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 49 = 57