7 dôvodov, prečo ísť do iného mesta

Všeobecná láska k vysokoškolskému vzdelaniu vykonala svoju prácu. Školáci ani opýtať, či chcú zapísať na strednej škole, alebo nie: špecializovaných tried na strednej škole, davy trénermi, mimoškolské aktivity, nekonečné príprava na skúšku. Všetko kvôli “veži”.

Je pravda, že takýto tréning nie je najlepšou cestou. Od 16 do 18 rokov si každý nemôže vybrať povolanie pre život. Niekoľko rokov na univerzite je strata času. Dokonca ani získané poznatky nemusia byť potrebné. Podľa výskumného centra NP “Experti trhu práce”, 46% zamestnancov zmenilo svoje povolanie a pracovalo nie v ich špecializácii.

Bez ohľadu na to, ako sa život stáva v budúcnosti, existuje skvelý spôsob, ako stráviť študentské roky so zdravým rozumom a získať čo najviac od štúdia, aj keď si nie ste istí, že ste si vybrali správnu oblasť. Musíte len ísť čo najďalej od domova.

1. Nezávislosť

Čo môžem povedať, je to pekné, keď moja matka vždy pomáha a podporuje, dáva večere kotlety a prebudí sa na prvý pár.

Zostávajúc za vzdialeným koncom krajiny strácate pohodlie. Ale dostanete +100 k nezávislosti. Aj keď žijete vo svojom meste samostatne, budete vedieť, že mama a otec sú na vašej strane. A ak sú ďaleko, musíte sa spoľahnúť na seba a len na seba. Budeme sa musieť naučiť úplnú nezávislosť, počínajúc voľbou prášku na umývanie, končiac kombináciou štúdia a školenia.

Takmer niečo tak dobre kladie mozgy na miesto, ako sa učiť mimo domova.

2. Nová kultúra

Prekročte aspoň hranicu regiónu a uvidíte, ako sa život v jednotlivých regiónoch líši. Niekedy v takom rozsahu, ako je bežný deň v obyčajnom byte, ale v novom meste, to prevracia všetky pojmy normality. Čím viac idete, tým silnejšia je zmena.

Príkladom domova: v mojom rodnom regióne môže byť kôň nájdený iba na pretekárskej dráhe alebo v parku, kde koni valia deti. Nedávno som odišiel na niekoľko tisícky kilometrov na východ. A našiel som stáda, ktoré bezpečne pasia po cestách v nepredstaviteľnom množstve. Tento jednoduchý fakt spôsobil kultúrny šok. Samotná myšlienka, že všetko nie je spôsob, akým sme zvyknutí, oddeľuje obvyklý rámec.

Čím viac budete vidieť a učiť sa, tým menej si položíte otázku: “Prečo, tak to bolo možné?”.

Čím viac si získate zobrazenia, tým viac pamätí zostane. Čím viac sa stretnete s ľuďmi, ktorí si myslia inak, tým rýchlejšie sa naučíte nájsť spoločný jazyk s novými známymi.

Základné cvičenie pre rozvoj pamäte a inteligencie – každý deň zmeniť trasu, ktorou sa vrátite domov, to znamená hľadáte nové cesty. Takže vyčerpať plné, roll na druhý koniec krajiny!

3. Nové profesie

Nemusíte ani hádať, kto môžete pracovať v iných mestách, regiónoch a krajinách. Ak ste sa narodili v strede pevniny, neviete nič o obrovskom námornom priemysle. Ak ste vyrastali na severe, potom vám poľnohospodárstvo prešlo. Kto vie, možno ste ešte nezistili vaše uznanie práve preto, že ste nikdy nenaplnili povolanie snov?

4. Cestovanie

Každý krok je cesta. A na novom mieste čakáte na mora príležitostí pre malé výprachy. V okolí každého mesta je veľa zaujímavých pamiatok, ktoré stojí za preskúmanie, aj keď nie sú zahrnuté v sprievodcovi. Študenti sú aktívni a láskavý výskum, takže vaši spolužiaci budú radi rozprávať o príbehoch o ich rodných miestach, ktoré cestujúci v sále Louvre nepočul.

Schopnosť cestovať a pohybovať je užitočná zručnosť, ktorá bude užitočná tak na služobných cestách, ako aj pri hľadaní výhodnejšej práce. Takže študujte priamo po škole.

5. Láska k rodine

Včerajšie školáčky ešte nerozumejú tomu, aké dôležité je, že vás niekto miluje a čaká. A čo urobili rodičia, aby ich pestovali. Nie je to chyba žiakov, je to banálny nedostatok skúseností.

Ale na diaľku sa rýchlo ukáže, ako chýba rodina a čo máte radi svojej rodine. Toto prebudenie vás učí ocenia ľudí, ktorí o vás zaujímajú.

6. Vzťahy a známi

Každý odborník vám povie, aké dôležité je komunikovať s odbornou komunitou a dozvedieť sa o novinkách vo vašom odvetví z prvej ruky. Vďaka spojeniam a známym sa každá firma stáva jednoduchším. Ak odchádzate po škole, kruh vašich priateľov je výrazne rozšírený a v budúcnosti budú všetky dátumy príde vhod.

7. Školné

Existuje mylná predstava, že niekde v inom meste sa učia viac ako doma. A počítate. Porovnajte náklady na univerzitách. A je celkom možné, že nájdeš možnosť, ktorá bude prospešná aj pri dodatočných výdavkoch na ubytovanie. Kalkulačka v ruke – a dopredu, do nových horizontov.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 11 = 18