7 typických chýb vo výkone domácich úloh

Tlak a výčitky od rodičov. Pocit bezmocnosti a viny u dieťaťa.

Boli sme v bludnom kruhu. Každý deň sa neuskutočňuje včasné hodiny, nekonečné práce na chybách a nové cvičenia. Opäť chyby, opäť dlhé, dlhé zamestnania. Dieťa mizne, je vyčerpaná a matná v očiach a ja … Neviem, čo mám robiť. Utopíme sa v domácich úlohách. Ruky padajú.

Mamička študenta tretej triedy

Čo sa stalo a môžete pomôcť utopujúcemu mužovi? Prečo sa niektorí ľudia rýchlo a ľahko vyrovnávajú s domácimi úlohami, ale pre iných je to neprekonateľná bariéra? Budeme diskutovať o typických chybách robiť domáce úlohy a povedať im, ako sa im vyhnúť.

1. oneskorený štart

“Moja dcéra môže posúvať učebnice 30 minút, chodiť do kuchyne za pohárom vody, rozviesť sa mladším bratom, kňučať a vysvetliť, prečo nechce robiť lekcie. Všetko okrem domácich úloh. “

Zvyk dlhšie hojdať, odďaľovať podnikanie a rozptýliť je pohromou väčšiny školákov. Zvyk, ktorý zbytočne a nemilosrdne spotrebuje čas.

Hlavnou vecou je začať rýchlo a zábavne. Ako pomôcť? Sľubujte sladkú cenu po skončení štúdia alebo inej odmeny, napríklad: “Budete mať čas urobiť lekcie pred 17 hodinou – choďte do tréningového alebo divadelného štúdia”.

2. Pokus o výučbu hodín na stôl s notebookmi a knihami

Nemôžeš to venovať pozornosť, ale neporiadok na pracovisku je neporiadok vo svojej hlave.

Pomôžte dieťaťu. Povedzte mu: “Nechajte na stole len denník, učebnicu a materiály na jednu lekciu. Naučte sa a vezmite si to, potom získajte ďalšiu. ” Je úžasné, ako jednoduché toto odporúčanie šetrí čas.

3. Zvyk robiť domáce úlohy pred lekciou, nie po

Vykonávajú lekcie na poslednú chvíľu, neustále odkladajú a žijú s pocitom oneskorenia. Už ste niekedy mysleli, že slovo “úspech” pochádza zo slova “uspieť”?

Zmeňte situáciu a zastavte dobiehanie odchádzajúceho vlaku. Ahead, útok! Nechajte všetky úlohy vykonať hneď po vyučovaní. Pocit slobody bude najlepšou odmenou.

4. Neobmedzený čas na domácu prácu

Zaneprázdnené deti, ktoré majú každú minútu maľovanú, robia hodiny rýchlo a efektívne. Intuitívne správne organizujú prácu, izolujú podstatu a šetria čas. Pamätajte na zákon Parkinsonovej choroby? “Práca napĺňa čas, uvoľní sa na ňom.”

Môžete pomôcť časovač, zvukový signál, presýpacie hodiny, rytmus striedania pracovných blokov a krátky odpočinok. Nikdy nedovoľte, aby deti neustále rozťahovali svoje hodiny prostredníctvom prechádzok, priateľov a spánku.

5. Uvoľnenie dieťaťa z domácich povinností

“Čo si ty, Lyubochka študuje každý deň až do dvanástich alebo dokonca pred jednou hodinou. Ona ležia neskôr ako my a vychádza skôr. Akonáhle sa vráti domov, bude mať občerstvenie a okamžite pre lekcie. Tak sedí. “

Dieťa nenechajte sedieť. Domáce problémy sú produktívny odpočinok. Učte dieťa, aby alternatívne hodiny s krátkymi užitočnými spínačmi na 10-15 minút. Nechajte vysávať miestnosť, umyte podlahy, prechádzajte sa so psom alebo si odvezte nákup v chladničke. Unavený mozog za to povedať, ďakujem. A lekcie budú rýchlejšie.

6. Školenie len v učebnici

Ak sa vaše dieťa angažuje len v učebniciach, nikdy sa nestane kultivovanou a vzdelanou osobou. Naučte sa odpovedať a zabudnúť? Áno, stráca čas!

Pozrime sa, ako by to malo byť. V učebnici sa uvádza iba vedomosť o vedomostiach. Sú zle trávené, stláčanie je zbytočné. Je oveľa lepšie študovať túto tému hlboko a komplexne, nájsť vzťahy medzi objektmi, sledovať dokumentárne filmy a čítať umelecké knihy o predmete lekcie.

Pre každú frázu z učebnice by mali stáť obrázky, obrázky, príbehy, fakty. Takže vedomosti sa stávajú vzdelaním a zostávajú s človekom.

Samozrejme, v akademickom roku s kaleidoskopickou rýchlosťou je to nereálne. Ale existuje cesta. Otvorte YouTube a pozrite si video na lekciu. Spravidla sa na mnohých témach na základe učebnice nachádzajú dokumenty na 10-20 minút.

Učte svoje dieťa, aby sledoval filmy v zrýchlenom režime. Po 15-20 minútach bude vlastniť materiál, uveďte príklady. Vynikajúce známky v škole a povesť zaujímavého človeka sú zaručené.

7. Dokončite všetky úlohy v plnom rozsahu

Toto je najvýraznejšie v základných triedach. Stlačenie dieťaťa rodičmi je nevyhnutné pre tradičnú ruskú školu ako páku vplyvu.

Škola vyvíja tlak na učiteľa a požaduje dobré ukazovatele na skúšky, olympiády, súťaže. Preto sa učitelia často správajú, ako keby ich jediný predmet bol. Existuje však veľa učiteľov a vaše dieťa je samo, jeho zdroje sú obmedzené.

Chráňte silu dieťaťa, nenechávajte únavu a výfuku. Zvoľte si kľúčové položky, dajte im prednosť a jednoduché s ostatnými.

Schopnosť študenta zvládnuť domácu úlohu je ukazovateľom úspešnosti vzdelávania. Rodičia môžu pomôcť dieťaťu organizovať tento proces. Pamätajte si zároveň, že na upevnenie poznatkov je potrebné poučiť sa a nie na dieťa. Buďte na strane svojich záujmov.

Matka piatej matky hovorí: “V škole som bol vynikajúcim žiakom a vždy som robila všetky lekcie. To trvalo celú dobu. Nemal som čas chodiť so svojimi priateľmi, čítať knihy alebo len nerobiť nič. Môj bratranec, v rovnakom veku, sa nesnažil študovať dobre. Četla so svojou matkou veľa, cestovala, hovorila a hral so svojimi priateľmi. Poučili sa o reziduálnom princípe.

Vyrastal som, stal sa účtovníkom a nie veľmi šťastný so životom. Moja sestra je úspešná osoba. Uskutočnili sa v rodine, v práci, v podnikaní. Je rešpektovaná, má svoj vlastný názor, svoj vlastný zaujímavý život. Tento príklad je vždy pred očami, keď skontrolujem domácu prácu svojho syna. “

Možno dôvod vo vzťahu k domácim úlohám? Možno pre úspech v živote nepotrebujete stráviť celý čas len na lekciu?


Analyzujte chyby a pomôžte dieťaťu lepšie sa venovať lekcii. Užívajte si s ním koľko rýchlejšie sa s nimi vyrovná a ako sa jeho život zmení.

Ak chcete konsolidovať úspech, vopred premýšľajte o tom, ako si budete môcť spoločne užívať život v čase, ktorý je bez lekcií.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

48 − 43 =