8 chutí pre domácnosť, ktoré sa dajú ľahko vyrobiť ručne

1. Vôňa z pomaranča, škorice, hrebeňov a anízu

prírodné arómy pre domácnosť: chuť z pomaranča, škorice, klinčekov a anízu

Jedna z najteplejších zimných zápachov. Mnohé vyrábajú z pomarančov alebo mandarínok a klinčekov voňavých “ježkov”. Táto chuť funguje dobre na týždeň. Možnosť s plechovkou dlhšieho hrania.

Plátok pomaranča s kruhmi, pridajte niekoľko škoricových tyčiniek, 8-10 klinčekov a niekoľko anízových hviezd. Pomer sa môže meniť v závislosti od toho, ktorý pach vám dáva prednosť.

Naplňte nádobu vodou. Ak chcete dať zmesi chuť, musíte ju zahriať (dôležité pravidlo pre všetky vône na báze vody). K tomu môžete použiť fondue, USB-ohrievače na nápoje, stojan na figuríny so sviečkami alebo len radiátor.

2. Aromatizér z citrónu, rozmarínu a vanilky

prírodné arómy pre domácnosť: Vôňa citróna, rozmarínu a vanilky

Plátky citróna v kruhoch alebo plátky a zložte do pohára. Pridajte 3-4 výhonky rozmarínu a pár kvapiek vanilkového extraktu. Naplňte vodou a vložte do ohrievača.

3. Vôňa z vápna, tymianu, mäty a vanilky

prírodné arómy pre domácnosť: chuť z vápna, tymianu, mäty a vanilky

Plátky vápna v kruhoch, pridajte pár vetvičiek tymianu, niekoľko kvapiek vanilkového extraktu a mäty. Naplňte ju vodou a zohrejte ju.

Môžete použiť ako mätovú esenciu, tak aj suchú mätu na čaj. To isté platí pre tymian: ak nie je čerstvé, môžete pridať štipku suchého.

4. Chuť z pomaranča, zázvoru a mandlí

prírodné arómy pre domácnosť: chuť z pomaranča, zázvoru a mandlí

Plátky oranžovej do plátkov a zložte do pohára. Pridajte zázvor: čerstvý (potom nakrájajte aj na plátky) alebo v prášku – a naplňte vodou. Niekoľko kvapiek mandľovej esencie doplňuje vôňu. Orechy, bohužiaľ, nedávajú bohatý zápach.

Pripravená chuť by nemala zabudnúť na teplé miesto.

5. Aromatizátor z ihiel, muškátových mušlí a vavrínových listov

Ako pripraviť chuť s vlastnými rukami: chuť z ihiel, muškátových mušlí a vavrínových listov

Tentokrát nepotrebujete nič naplniť vodou. Stačí dať do pohára zo smrekových konárov a niekoľko vavrínových listov. Aby sa okamžite začali cítiť, je lepšie ich zlomiť. Pridajte pár celých a pár strúhaného muškátového orieška: ich chuť je silnejšia a stabilnejšia ako vôňa prášku.

6. Príchuť gélu

Ako vytvoriť gélovú príchuť

Opláchnite a vysušte drobné sklenené poháre. V strede veka urobte otvory a utesnite ich tenkým papierom: vôňa sa ľahko prechádza cez neho.

Varte pohár vody a rozpustite v ňom 2-3 vrecká želatíny. Nalejte lyžicu soli a nalejte pohár studenej vody. Pridajte 30 kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja a pár kvapiek farbiva. Všetko dôkladne premiešajte a nalejte do plechoviek. Nechajte to zmraziť (najlepšie počas noci) a usporiadajte ho okolo domu.

7. Aromatizátor zo sódy na pečenie

Aromatizátory s vlastnými rukami: Osviežovač zo sódy na pečenie

Sóda na pečenie je veľmi náchylná na vôňu. Nielenže uvoľní vôňu éterického oleja, ktorý je impregnovaný, ale aj absorbuje nepríjemné zápachy.

Odstráňte okrúhly otvor v kryte sklenenej nádoby. Utesnite ho papierom so scrapbookingom a otvorte ho ihlou. Môžete tiež použiť tenkú bavlnenú handričku alebo ísť ľahko a jednoducho prenikať kovovým krytom s vretenom na niekoľkých miestach.

Čistú a suchú nádobu naplňte sóda na pečenie asi na polovicu, pridajte 8-12 kvapiek esenciálneho oleja a pretrepte. Ak sa vôňa nezdá dostatočne intenzívna, nalejte ďalších 5-10 kvapiek a znova pretrepte.

8. Vôňa zo sušených kvetov

Vôňa zo sušených kvetov

Skvelé riešenie nielen pre domácnosti, ale aj pre kanceláriu. Sušené kvety vylučujú len príjemnú jemnú vôňu, ale tiež vyzerajú veľmi esteticky vo vnútri sklenenej nádoby.

Suché kvety a byliny je možné zakúpiť v lekárni a skladovať alebo sušiť na vlastnú päsť. Ak si zvolíte druhú cestu, stačí prilepiť malú partiu a zavesiť na slnečnom a dobre vetranom mieste.

Vložte rastliny do pohára a pridajte pár kvapiek vhodných na vôňu éterického oleja. Ak máte sušené ruže alebo šípky, použite ružový olej. Ak máte v banke levandule, posilnite jej prírodnú chuť levanduľovým olejom.

Táto chuť sa odporúča pravidelne pretrepať.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 73 = 76