Urobte to sami anténou na zosilnenie signálu Wi-Fi za pár hodín

Opakovane sme zdieľali s vami, ako posilniť wi-fi router signál pomocou improvizovaných prostriedkov: plechovky a obaly pod kuželku. Ale ak potrebujete niečo skutočne silné, samoobslužná anténa opísaná v tomto príspevku výrazne rozšíri vašu “domácu zónu” bezdrôtového internetu.

Samozrejme, môžete ísť do obchodu a kúpiť všetko, čo potrebujete. Ale skutočný záchranca života sa jednoducho nevzdáva! Napríklad remeselník z Talianska Laritstsa Danilo (Danilo Larizza) nedávno zdieľal jeho príbeh na svojom blogu, ako sa mu podarilo ušetriť peniaze na kúpu wi-fi signálu zosilňovača a aby antény 2,4 GHz, ktorá zvyšuje cesta dát medzi dvoma bodmi je v značnej vzdialenosti.

materiály

Bude to trvať: medený drôt (alebo železný drôt), hliníková fólia, plastová nádoba na uskladnenie potravín a spájkovačku.

zhromaždenia

Z drôtu je potrebné vytvoriť 2 štvorce so stranami 31 mm, ako je znázornené na obrázku nižšie.

Urobte to sami anténou na zosilnenie signálu Wi-Fi za pár hodín

inštalácia

Do jedného rohu výsledného dizajnu pripojte medené jadro koaxiálneho kábla k druhej – kovové pásky.

Urobte to sami anténou na zosilnenie signálu Wi-Fi za pár hodín

Zariadenie musí byť chránené pred poveternostnými vplyvmi. Za týmto účelom ho umiestnite do ľahkej, uzavretej plastovej nádoby s vekom.

Ak si myslíte autora, životnosť takejto antény je minimálne 6 mesiacov. Ak chcete ďalej zosilniť výkon signálu a jeho smer, môžete pridať reflexnú obrazovku. Môže slúžiť ako bežná hliníková fólia.

Urobte to sami anténou na zosilnenie signálu Wi-Fi za pár hodín

Podľa autora táto vlastná anténa prenáša dáta vo vzdialenosti asi 400 metrov rýchlosťou až 250 kb / s. Pri kratších vzdialenostiach je rýchlosť podstatne vyššia, až do 5,5 Mbit / s.

Pred ďalším nákupom antény v obchode, aby ste zosilnili signál wi-fi, pokúste sa vytvoriť takéto zariadenie sami. Výsledok Vás príjemne prekvapí!

Možno máte vlastnú zaujímavú skúsenosť alebo nápad, ako môžete zosilniť signál wi-fi? Povedzte nám to v komentároch!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 1 =