15 gadżetów, które przydadzą się każdemu kierowcy

1. Rejestrator

gadżety do samochodów: rejestrator
Amazon.com

Kontrowersyjne wydarzenia na drogach, działania intruzów i nielegalne działania funkcjonariuszy policji drogowej są dalekie od pełnej listy problemów napotkanych przez kierowcę po drodze. Nic dziwnego, że rejestratory stały się tak popularne. W końcu rejestracja zdarzeń drogowych może stać się niezbędnym dowodem, który pomoże właścicielowi samochodu uniknąć fałszywych oskarżeń lub postawić przed sądem prawdziwych sprawców.

2. Urządzenie do ładowania początkowego

gadżety do samochodu: ładowarka
Eltex.ru

Są sytuacje, gdy bateria nie ma wystarczającego ładunku, aby uruchomić samochód. Szczególnie często zdarza się to w zimie z powodu zimna. Jeśli problem powstanie z dala od zaludnionych terenów i zatłoczonych dróg, kierowca może napotkać bardzo nieprzyjemne konsekwencje.

Przewidywalni właściciele samochodów na wszelki wypadek biorą przenośne urządzenia do ładowania początkowego. Takie urządzenie ładuje baterię i pomaga uruchomić silnik, jeśli ładunek nagle się wyczerpie.

3. Nawigator GPS

gadżety do samochodów: nawigator
Amazon.com

Współcześni nawigatorzy GPS mogą wyszukiwać żądane adresy, trasować trasy, wyświetlać dane o ruchu, parkingi, stacje paliw i inne przedmioty istotne dla kierowcy. Przy takim gadżecie trudno się zgubić, gdziekolwiek jesteś.

4. Uniwersalny uchwyt samochodowy

gadżety samochodowe: uchwyt samochodowy
Amazon.com

Przyzwoita alternatywa dla nawigatora GPS może służyć jako tablet lub smartfon z zainstalowanymi specjalnymi mapami. Aby użyć gadżetu do tego celu, wystarczy kupić uchwyt samochodowy – mobilny uchwyt, który naprawi urządzenie w pożądanej pozycji. Uniwersalne uchwyty są dostosowane do wielkości urządzeń, a zatem odpowiednie dla różnych modeli tabletów i smartfonów.

5. Uniwersalny zasilacz

gadżety do samochodu: zasilacz
Amazon.com

Prawie nikt nie będzie zadowolony, jeśli po drodze rozładuje się telefon. Na szczęście istnieją zasilacze samochodowe, które podłączają się do zapalniczki samochodowej i ładują z niej baterie urządzeń mobilnych. Uniwersalne adaptery mają porty USB i dlatego są odpowiednie dla wielu gadżetów, niezależnie od modelu i producenta.

6. Lustra niewidomych stref

Gadżety samochodowe: lusterka
Amazon.com

Każdy, kto ma przynajmniej minimalne wrażenia z jazdy, wie, że konwencjonalne lusterka boczne nie dają pełnego obrazu przestrzeni wokół maszyny. Istnieje tak zwana strefa ślepa (martwa), która nie znajduje odzwierciedlenia w nich. Rozszerz kąt widzenia w pewnym stopniu, dodatkowe lustra mogą być dołączone do standardu. Takie akcesoria nazywane są lustrami ślepej strefy.

7. Urządzenie do awaryjnego wyjścia z samochodu

gadżety do samochodu: urządzenie do awaryjnego wyjścia
Amazon.com

Kierowca powinien być gotowy na wszystko. W tym, w przypadku pilnej ewakuacji z samochodu, wypadek, który miał miejsce w niebezpiecznym dla życia życiu. W tym celu można również znaleźć specjalne narzędzie. W sprzedaży są breloki, które łączą nóż do pasów bezpieczeństwa i młotki do szkła. Być może takie urządzenie nie będzie zbędne.

8. Odkurzacz samochodowy

gadżety do samochodów: odkurzacz samochodowy
Amazon.com

Jeśli chodzi o czyszczenie w samochodzie, trudno przecenić takiego asystenta, jak odkurzacz samochodowy. To kompaktowe urządzenie szybko pozbędzie się piasku, włosów i innych małych, ale licznych sorynów, które spadły na siedzenia i inne powierzchnie.

9. Czujnik radarowy

Gadżety do samochodów: radar
Amazon.com

Wykrywacz radaru wykrywa sygnały z radaru policyjnego i ostrzega o nich kierowcę. Dzięki temu urządzeniu miłośnicy szybkiej jazdy unikają niechcianych grzywien.

Ale detektory radarowe mają pozytywne przykłady użycia. Z ich powodu ludzie rzadko przekraczają prędkość i jeżdżą wolniej na niebezpiecznych odcinkach drogi, jeśli są radary policyjne.

10. Sygnalizator GPS

gadżety do samochodów: latarnia morska
Amazon.com

Kiedy intruzi kradną samochód, właściciel pozostaje, aby zgłosić się na policję i mieć nadzieję na najlepsze. Ale jeśli w samochodzie urządzenie śledzące jest ukryte, ofiara ma większe szanse na pozytywny wynik.

Takie urządzenie może być dobrze ukrytym sygnalizatorem GPS. Ten miniaturowy autonomiczny gadżet okresowo wysyła aktualne współrzędne do komputera lub smartfona użytkownika.

11. Alkomat

Gadżety do samochodów: Alkomat
Amazon.com

Jeśli po przyjęciu alkoholu minęło kilka godzin i czujesz się całkowicie trzeźwy, nie oznacza to, że test policji drogowej będzie pokazywał to samo. Aby upewnić się, że dopuszczalna ilość alkoholu w organizmie, możesz użyć testu alkoholu. To małe urządzenie analizuje wydychane powietrze i pokazuje stopień zatrucia.

12. Manometr

Gadżety do samochodów: manometr
Amazon.com

Poziom ciśnienia w oponach wpływa na zużycie paliwa, zużycie i szybkość reagowania samochodu na drodze, dlatego niezwykle ważne jest monitorowanie tego wskaźnika. Do tego celu wykorzystywane są manometry samochodowe. Dzięki temu urządzeniu pomiarowemu kierowca może szybko zorientować się, czy warto pompować koła, czy nie.

13. Parktronic

gadżety do samochodów: parktronic
Amazon.com

Elektroniczny system parkowania, czyli parktronic, pomaga kierowcy uniknąć kolizji z innymi samochodami i innymi przedmiotami w warunkach ograniczonej przestrzeni. Na przykład na parkingach.

Czujniki Parktronic zamontowane na zderzaku określają odległość od sąsiedniego obiektu i przekazują go do monitora, uzupełniając informacje sygnałami ostrzegawczymi ostrzegawczymi. Instalacja takiego systemu wymaga specjalnej wiedzy, bez której właściciel samochodu lepiej będzie ubiegał się o instalację dla profesjonalistów.

14. Spykerphone

gadżety do samochodu: zestaw głośnomówiący
Amazon.com

Jak wiesz, rozmowa przez telefon za kierownicą jest niebezpieczna, a także niezbyt wygodna. Sytuacja zmienia się głośniki samochodowe – głośniki. Taki gadżet, dołączany w fotelu kierowcy, synchronizuje się ze swoim smartfonem za pośrednictwem Bluetooth i pozwala odbierać połączenia prawie bez rąk za pomocą głośników i mikrofonu. Dla większej wygody takie systemy są ogłaszane przez nazwiska dzwoniących lub ich numery telefonów.

15. Adapter Bluetooth

Gadżety do samochodu: Adapter Bluetooth
Amazon.com

Jeśli samochodowy system stereo nie obsługuje połączenia bezprzewodowego ze smartfonem, możesz nawiązać komunikację między nimi za pomocą adaptera Bluetooth. Umożliwia słuchanie muzyki pobranej na urządzenie mobilne za pośrednictwem głośników samochodu. Adapter jest podłączony do złącza audio radia za pomocą kabla, a do smartfona za pośrednictwem bezprzewodowego kanału Bluetooth.

Jakie są przydatne gadżety do samochodu, którego używasz? Udostępnij w komentarzach.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + = 9