8 najlepszych kvadrokopterov w wersji Lifhaker, które nie muszą się rejestrować

Ustawa regulująca lot bezzałogowych statków powietrznych weszła w życie 30 marca tego roku i stała się naprawdę czarnym dniem dla fanów zabawek i modeli radiowych. Loty w obszarze miejskim mogą teraz prowadzić do znacznych kar pieniężnych. Filmy wideo w Internecie – też. Ale to jest w złej sytuacji.

Działania organów ścigania w przypadku braku pełnej podstawy prawnej w tej dziedzinie są nieprzewidywalne. Od jakiegoś czasu konieczne jest ograniczenie się w lotach lub uzyskanie oficjalnego zezwolenia (omówimy je w poniższym materiale). Jeśli obie opcje nie są odpowiednie, można je łatwiej kupić w 250 gramach, ponieważ można ich używać wszędzie, z wyjątkiem miejsc, w których fotografowanie i kręcenie filmów jest w ogóle zabronione. Dziś porozmawiamy o nich.

Syma X5C

Syma X5C
kvadrokopterpro.ru

Jeden z najpopularniejszych quadrocopterów wciąż działa. Waga ostatniej modyfikacji C-1 z ulepszoną charakterystyką kamery i lotu wynosi zaledwie 100 gramów, dzięki czemu można latać bez strachu. Ale to Syma X5 zasługuje na uznanie za najlepszy dron do nauki początkujących. Jest to wytrzymały kopter z wysokiej jakości montażem i dobrym wzornictwem, tanimi materiałami eksploatacyjnymi, wystarczającym zasięgiem i prędkością, dobrą stabilnością i sterowalnością. Wytrzyma upadki, które są nieuniknione dla początkujących, a doświadczeni właściciele wykonają wiele sztuczek. Istnieje również modyfikacja, która tłumaczy wideo na konsolę (FPV). Ponadto Syma X5 ma wiele bardzo tanich klonów.

Kup za 45 dolarów →

Yizhan Tarantula X6 / JJRC H16

Yizhan Tarantula X6 / JJRC H16
remotercdrone.com

Prawie kompletny analog Syma X5, ale z jedną bardzo ważną cechą: moc silników tego urządzenia wystarcza do podniesienia kamery działającej na dno kadłuba. Ma nieco większy rozmiar niż Syma X5 i waży 200 gramów (z kamerą dostajesz tylko maksymalne dopuszczalne 250 gramów). Do tego modelu bardzo łatwo jest znaleźć wszelkie akcesoria. Łatwość zarządzania i jakość konstrukcji pozwalają nam również polecić ten quadopter nie tylko dla łatwej rozrywki, ale także dla szkolenia przed zakupem poważniejszych urządzeń.

Kup za 51 USD →

Cheerson CX-33

Cheerson CX-33
blog.banggood.com

Bardzo interesujący hexakopter (sześć śrub), zbudowany według wzoru samolotu (trzy belki nośne). Takie rozwiązanie technologiczne sprawia, że ​​CX-33 jest bardziej stabilny, szybki i umożliwia podnoszenie ładunku. Może z łatwością podnieść łatwą kamerę, dzięki temu znacznie skróci to i tak już niski czas lotu. Na pokładzie drona ma swój 2-megapikselowy aparat fotograficzny, którego wymiary pozwalają na zastąpienie go lekką kamerą na urządzenia bezzałogowe. Waga tego modelu w konfiguracji FPV wynosi tylko 152 gramy, więc możesz latać bez lęku na wszystkich dozwolonych terytoriach.

Kup za 45 dolarów →

JXD 510W

JXD 510W
dronehobby.wordpress.com

Cheap FPV-quadrupter o wadze 155 gramów. Wśród zalet tego szczególnego modelu jest wygodna konstrukcja, bogate opakowanie (pięć baterii jednocześnie), dłuższy dystans lotu niż CX-33. Może stać się spektakularnym prezentem. Wybierając pomiędzy nim a Tarantulą, oczywiście warto wybrać ten drugi. Ale JXD kosztem bardziej nowoczesnego wypełnienia może być mile zaskoczony podczas lotu. Istnieją dwie wersje: W ma pilota z własnym ekranem, a w G konsola jest wyposażona w zapięcie na smartfona.

Kup za 55 USD →

XK X250

XK X250
thedronefiles.net

Mały dron (tylko 100 gramów) od producenta znanego w wąskich kręgach. Jest to odbiornik FPV popularnego XK Alien (zestaw do nadawania jest zawarty w zestawie). Zgodnie z zapewnieniami z broszur reklamowych, jest to śmigłowiec sportowy, a nawet prędkość i kontrola na wysokości. Ponadto ma doskonałą konstrukcję, dobry czas lotu, dobrze dostrojoną elektronikę. Może być kontrolowany przez profesjonalny sprzęt Futaba, dzięki czemu nadaje się do codziennego treningu w przypadku, gdy podczas latania na dużych urządzeniach jest straszny (lub podobne przejście planowane jest w przyszłości).

Kup za 60 USD →

JJRC X1

JJRC X1
techlar.weebly.com

Najtrudniejszym urządzeniem w naszej kolekcji jest 250 gramów! Maksymalna dopuszczalna waga. Jest to jedno z najlżejszych i najmniejszych urządzeń z silnikiem bezszczotkowym. Dla twojego odniesienia: to silniki tego typu zapewniają wysoką jakość lotu i nośności. Odpowiednio, wszystkie cechy i styl zarządzania różnią się zasadniczo od lżejszych urządzeń (i wielu cięższych, takich jak Wltoys V666). Może podnieść do 50 gramów dodatkowej wagi – wystarczy użyć zestawu FPV firmy Syma (z którym kompatybilny jest sprzęt sterujący) lub twardego Xiaomi Yi.

Kup za 106 USD →

Cheerson CX-10W

Cheerson CX-10W
china-gadgets.de

Niewielki (15 gramów) dron pokojowy z wideo i Wi-Fi. Ten ostatni, nawiasem mówiąc, służy nie tylko do przesyłania obrazów w czasie rzeczywistym, ale także do kontrolowania dronów. Może znajdować się w dłoni, latając w bezwietrznej pogodzie na odległość do 15 metrów od kierownika smartfona lub tabletu (no, lub ile mocy ma nadajnik urządzenia). Najmniejszy, najtańszy, więc jest idealny jako rozrywka dla dużych i małych fanów lotów.

Kup za 26 USD →

Hubsan X4

Hubsan X4
www.all-battery.com

Umieszczony na dłoni chińskiej kopii jednego z trutni francuskiej firmy Parrot. Ważący tylko 50 gram, ma wbudowany aparat fotograficzny, FPV, ciekawy design. Dla lotów w wietrzną pogodę prawie nie nadaje się, ale jako mała zabawka w słabym wietrze lub w pomieszczeniu – doskonała opcja. Rougle użytkownicy mogą zmienić moduł kamery.

Kup za 60 USD →

Co wybrać?

Wybierając urządzenie, powinieneś zajrzeć do portfela i rozważyć wszystkie opcje. Moim zdaniem idealnym, ale drogim nabyciem w tej klasie może być JJRC X1 – silniki bezszczotkowe są przepłacane. Jeśli nie chcesz wydawać dużych pieniędzy, trudno znaleźć coś ciekawszego niż Tarantula lub Syma X5.

I wreszcie mała wskazówka: kupując, nie korzystaj z usług “Poczty Rosji”, skontaktuj się z alternatywnymi firmami transportowymi, aby uniknąć możliwych komplikacji i niepotrzebnych problemów z odprawą celną.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

43 − 36 =