Jak wybrać dobrą drukarkę do biura

Co zamierzamy wydrukować?

Dokumenty, skąd od grafiki są tylko diagramy, czy wymagająca transmisja obrazu kolorowego? Być może na to pytanie należy odpowiedzieć w pierwszej kolejności.

Może się wydawać, że zakup urządzenia, którego niektóre funkcje nie są obecnie potrzebne, jest dobrym pomysłem. Czy to nie wystarczy, nagle te możliwości będą przydatne. Właściwie nie. Po prostu przepłacasz za to, czego nie będziesz używał. Zapytaj swoich pracowników, dlaczego w ogóle potrzebują drukarki, i dokonaj wyboru na podstawie otrzymanych informacji.

Drukarki atramentowe, laserowe … Jaka jest różnica między nimi?

Jak sama nazwa wskazuje, te typy drukarek różnią się sposobem malowania na papierze. W głowicy drukarki atramentowej znajdują się małe dysze, przez które płynny barwnik jest podawany na papier. Zazwyczaj rozdzielczość druku z drukarek atramentowych jest wyższa niż w przypadku drukarek laserowych, dzięki czemu lepiej nadają się do sytuacji, w których trzeba przenosić drobne szczegóły lub odcienie kolorów.

Jeśli zasada działania drukarki laserowej jest uproszczona, wszystko wygląda następująco: elektryczny bęben otrzymuje ładunek elektryczny, a następnie laser “rysuje” obraz na bębnie. Toner przyciąga obszary pokryte laserem, a następnie przenosi się na papier. Aby zapobiec opadaniu cząsteczek tonera, arkusz papieru jest podgrzewany.

Cóż, co jest lepsze?

Tutaj znowu wszystko zależy od tego, co często drukujesz. Jeśli zdjęcia, układy wydruku lub inne obrazy, w których ważna jest dokładność kolorów, najlepiej wybrać drukarkę atramentową.

Jeśli potrzebujesz drukarki przede wszystkim do drukowania dokumentów, a także w dużych ilościach, odważnie kup laser. Drukarki laserowe są rozgrzane dość długo, ale drukują szybciej niż drukarki atramentowe. Na przykład modele Canon serii LBP650 są przyspieszane do 27 stron na minutę. Wydajność jest również na wysokości – do 50 000 stron w szczytowych miesiącach. Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobry koń pociągowy, który będzie służył dobrze nawet w warunkach poważnych obciążeń.

Drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne – co wybrać?

Sprawdź według swoich potrzeb. Jeśli musisz często skanować lub kopiować dokumenty, zdecydowanie warto zatrzymać się na urządzeniu wielofunkcyjnym.

Urządzenie wielofunkcyjne to drukarka, kopiarka, skaner i faks. Warto, aby taki uniwersalny żołnierz był droższy od tradycyjnej drukarki, ale wciąż kosztuje więcej niż kupowanie kilku urządzeń osobno. A miejsce urządzenia wielofunkcyjnego zajmuje mniej, jeśli masz problemy w biurze z wolną przestrzenią.

Drukowanie dwustronne – czy jest to na ogół konieczne, czy nie?

Bardziej znakomicie nie będzie. Jeśli chcesz wydrukować wiele wersji roboczych dokumentów, bezpieczniej jest zaoszczędzić papier i kupić urządzenie z funkcją drukowania dwustronnego. W tym celu odpowiednia jest drukarka laserowa Canon i-SENSYS LBP613Cdw: prędkość drukowania po obu stronach arkusza osiąga 11 obrazów na minutę.

Co jeszcze powinna zrobić dobra drukarka?

Aby nie splątać biura za pomocą nadmiarowych kabli, wybierz modele, które można kontrolować za pomocą Wi-Fi. Drukarki Canon serii LBP610 i LBP650 można podłączyć nawet z urządzeń mobilnych. Cóż, jeśli twoi koledzy nie są chętni do zrozumienia takich subtelności, wygodna kontrola za pomocą ekranu dotykowego, aby im pomóc.

Drukarka Canon i-SENSYS LBP654Cx i urządzenia wielofunkcyjne Canon i-SENSYS MF735Cx i i-SENSYS MF635Cx mają bibliotekę aplikacji. Zawiera szablony i formularze dokumentów, które można wydrukować bezpośrednio z drukarki jednym kliknięciem, bez podłączania urządzeń innych firm.

Nowoczesne drukarki mogą nawet zadbać o bezpieczeństwo Twoich danych. W tym celu mają możliwość bezpiecznego drukowania za pomocą kodu PIN. Zanim drukarka zacznie działać, użytkownik musi wprowadzić poprawne hasło.

Podstawowa jakość dobrej drukarki: nie zauważysz tego. Regularnie pracuje, nie stwarzając problemów i nie powodując irytacji u osób, które go używają. Wybierz drukarkę zgodnie z potrzebami współpracowników, a ona będzie ci wiernie służyć.

Wybierz drukarkę biurową

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 5