Miesiąc z Apple Watch Series 3: wyczerpująca recenzja

Zawartość opakowania

W pudełku z Apple Watch Series 3 znaleźliśmy zestaw średni dżentelmeńską: ładowanie indukcyjne, tabletki, widelec 1 a silikonowy pasek z jednym dodatkowym długości zapięcia i dokumentacji.

Modyfikacje

Apple Watch Series 3 z obsługą eSIM, a także modyfikacje Hermès and Edition w Rosji, niestety nie są reprezentowane. Dlatego też nie sprzedajemy wersji z szafirowym, stalowymi i ceramicznymi skrzynkami.

Że można wybrać jeden z dwóch rozmiarach (38 mm i 42 mm), jeden z czterech kolorów paskiem silikonowym (dymny, różowy, szary i czarny), w zależności od których jeden z trzech kolorów aluminiowej obudowie będzie oferowana (srebro, złoto i ” szara przestrzeń “).

Istnieje również modyfikacja Nike + dla sportowców i fanów tej samej marki – z tarczami tematycznymi i specjalnymi pasami siatkowymi.

Nie ma różnicy w specyfikacji w zależności od rozmiaru. Różnica w cenie jest niewielka – w stosunku do samego zegara. Dlatego konieczne jest kierowanie się tylko osobistymi preferencjami. Mam zegarek Apple o długości ciała 38 mm i bardzo mi się to podoba, nie czuję się powściągliwy, nie chcę wersji “pełnej długości”.

Obudowa

Różnice wizualne w różnych wersjach Apple Watch są minimalne: jest to ten sam przypadek z zaokrąglonymi krawędziami i rogami. Z jednej strony znajduje się przycisk i cyfrowa korona (koło), po przeciwnej stronie znajdują się otwory w głośnikach i mikrofonie, a panel z czujnikami przylega do ramienia.

Jedyna modyfikacja dostępna w Rosji z aluminiową obudową jest chroniona szkłem Ion-X o zwiększonej wytrzymałości. Ciało zadrapania nie zbiera się: po miesiącu aktywnego użycia nic nie znaleziono. Jedyne, co można uznać za wadę, to nie jest absolutna fiksacja przycisku, który powoduje ledwo zauważalny luz.

Wersja 38 mm nie powoduje żadnych niedogodności: obudowa jest niewielka, waga zegarka praktycznie nie jest odczuwalna. Żadnych problemów z wąskimi rękawami koszulek nie było. Tylko spanie z nimi jest niewygodne, ale podejrzewam, że brak nawyku noszenia zegarka w zasadzie ma tak wielki wpływ. Bądźmy szczerzy: Apple Watch nie potrzebuje snu, zwłaszcza, że ​​deweloperzy nie oferowali oficjalnej aplikacji do śledzenia faz snu.

Co nowego

Apple Watch Series 3 w Rosji można uznać za raczej niewielką aktualizację poprzedniej serii: lista innowacji jest niewielka, a wiele z nich jest nieznacznych. Co mamy w Serii 3:

 • nowy procesor S3 i maksymalna możliwa prędkość działania watchOS 4;
 • mówiąc Siri;
 • 8 GB pamięci (w tym programy i informacje systemowe – około 5,5 GB) oraz możliwość słuchania muzyki z Apple Music bez telefonu;
 • wysokościomierz (wysokościomierz) – ważny czujnik dla wspinaczy i snowboardzistów.

Niestety, klucz innowacji, a mianowicie możliwość korzystania z Apple Obserwować Seria 3 E-karty SIM, nie są dostępne, a perspektywy tej technologii są niejasne w Rosji. Dlatego jeśli masz już Apple Watch Series 2 i na powyższej liście nie widzisz czegoś bardzo ważnego, nie musisz aktualizować.

Wyświetl

Wyświetlacz pozostał taki sam: jest to ekran OLED o jasności 1000 nitów i powłokę oleofobową. Oznacza to, że obraz na zegarze Apple Watch jest czytelny nawet pod słońcem, a samo szkło prawie nie jest zepsute.

Głęboki, czarny kolor, charakterystyczny dla ekranów OLED, w przypadku zegara jest po prostu konieczny: dzięki niemu przejście od ciemnej części wyświetlacza do zaokrąglonych krawędzi urządzenia jest całkowicie niewidoczne.

Rozdzielczość wyświetlacza wynosi odpowiednio 272 × 340 pikseli i 312 × 390 pikseli dla wersji zegara 38- i 42-mm.

Zarządzanie

Wszystkie interakcje w Apple Watch prowadzą do logicznych i oczekiwanych rezultatów, dzięki czemu można w ciągu kilku godzin wymyślić i zapamiętać niezbędne działania. Trochę trudniej jest ustawić zegar dla siebie w aplikacji Watch, ale o tym później. Wszystkie funkcje godzin (wiele z nich w tej opinii nawet nie wspomniano) mogą być kontrolowane przez kilkanaście różnych wpływów, które postaram się zmieścić w trzech punktach.

 • Digital Crown. Przewijanie pomaga przewijać powiadomienia, powiększać i pomniejszać ikony na ekranie głównym i płynnie włączać podświetlenie ekranu. Naciśnięcie przełącza ekran pomiędzy “Domem” a bieżącym pokrętłem, przytrzymaj palec – a odpowie ci Siri. Naciśnij dwukrotnie i przejdź do ostatniego programu.

 • Przycisk. Pojedyncze naciśnięcie otwiera Dock (menedżer ostatnio lub wybranych programów), podwójne naciśnięcie – prowadzi do płatności zbliżeniowych, długo – do zamknięcia Apple Watch lub połączenia alarmowego. Aby zrobić zrzut ekranu, kliknij przycisk i koronę w tym samym czasie.
 • Wyświetl. Poziome svaypas przełączają tarcze, svayp od góry otwiera listę powiadomień, od dołu – otwiera rodzaj “Control Center”. W nim, można włączyć latarkę, wpisz w trybie „Teatr” (wyłącz automatyczne podświetlenie), zegarki bloku do użytku w wodzie, trzymaj testu iPhone ping, sprawdzić stan baterii, wyłączyć lub ustawić transmisję dźwięku na słuchawkach. Ponadto wyświetlacz rozpoznaje siłę naciśnięcia: za pomocą Force Touch można sterować pokrętłami i dodatkowymi ustawieniami programu. Aby “spłacić” Apple Watch, wystarczy uderzyć dłonią w ekran.

To wszystko, co trzeba wiedzieć. Nie musisz się kurczyć, wszystkie działania są intuicyjne i szybko osiągają automatyzm.

Główne funkcje

Pracuj z zegarkiem i “Aktywność”

Zegarek jest kontrolowany za pomocą aplikacji Watch. Tutaj instalowane są rozszerzenia, programy są konfigurowane, tworzona jest stacja dokująca i wybierane są tarcze.

Tutaj możesz zobaczyć, które aplikacje mają wersje adaptacyjne do zegara, i przejdź do App Store dla Apple Watch.

Następną aplikacją, której nie można zrezygnować, jest “Activity”. W nim można zobaczyć statystyki dotyczące wypełnienia kółek aktywności, listę osiągnięć i podsumowanie szkolenia.

Tutaj możesz dzielić się swoimi osiągnięciami z przyjaciółmi, którzy posiadają zegarek Apple Watch i oglądać ich wyniki.

Tarcze

Oglądaj oferty około 20 różnych numerów, oto te najbardziej interesujące.

 • Siri. Wyświetla obecność korków, pogody. Źródła danych mogą być wybierane niezależnie. Wiadomości Siri można przewijać za pomocą korony.
 • Zdjęcia. Oglądanie jako wygaszacza ekranu zdjęcia ukochanej osoby lub logo klubu piłkarskiego jest zawsze przyjemne.
 • Kalejdoskop. Klasyczne pokrętło z płynnie zmieniającym się wygaszaczem ekranu. Korona się kręci – obraz pięknie mieni się.

 • Aktywność. Sekcja “Aktywność” zawiera kilka tarcz, odzwierciedlających wskaźniki zużytych kalorii, czas ćwiczeń i godziny w ruchu.
 • Astronomia. Tarcza z obrazem Ziemi, Księżyca lub Układu Słonecznego. Pomaga monitorować położenie planet, wschodów i zachodów słońca w różnych częściach Ziemi i cyklach księżycowych. Korzyści z tego nie są bardzo liczne, ale to, moim zdaniem, jest najbardziej ciekawa tarcza prezentowanego.

Większość numerów może być skonfigurowana dla Ciebie: dodaj zegar lub stoper, ikonę aplikacji, czas w innej strefie czasowej lub coś innego. Aby uzyskać najbardziej przydatne informacje na temat zegara, wystarczy cztery do pięciu tarcz. Używam trzech.

Szkolenie

Apple Watch dostosowuje się do określonego rodzaju ćwiczeń i na tej podstawie inaczej odczytuje informacje z czujników. Chodzenie, bieganie, pływanie, ćwiczenia na konkretnych typach symulatorów – jeśli ta lista nie mógł znaleźć rodzaj ćwiczeń, można wybrać mieszane szkolenia lub „Inne” (to będzie możliwe po zakończeniu aktywności wybrać typ treningu z szerszej listy).

Również Apple Watch może zbierać dane za pośrednictwem interfejsu NFC z symulatorów Cybex, LifeFitness, Matrix, Schwinn, StairMaster, Star Trac i TechnoGym. W Rosji spotykają się, choć nie w każdej sali.

Jedynym scenariuszem, w którym Apple Watch mnie zawodzi, jest stosowanie zegarków w treningach wodnych. Faktyczna liczba metrów, którymi płyniesz, jest znacznie mniejsza niż to, co pokazuje tracker. Przypuszczam, że funkcja jest przeznaczona dla profesjonalnych pływaków: jedna z nich ma mniejszą odległość niż ma.

Pierścienie aktywności

Aktywność użytkownika mierzona jest w trzech wymiarach:

 • Kalorie. Czerwony pierścień jest wypełniany w zależności od ilości wydanych kalorii. Stawka dzienna może być wybrana najbardziej.
 • Ćwiczenia. Norma to 30 minut. Nazwa pierścienia jest zwodnicza, w rzeczywistości uprawianie sportu, a nawet wykonywanie ćwiczeń nie jest konieczne. Wystarczy, że wykonasz nieco więcej aktywności fizycznej niż zwykle.
 • Zegarki z treningiem. Najłatwiej osiągnąć cel – po prostu ruszaj co najmniej minutę co godzinę. Poświęć więc 12 godzin, a pierścień wypełni.

W aplikacji “Aktywność” możesz przechowywać statystyki mobilności i dodawać znajomych do Apple Watch. W celu uzyskania wydajności i przekroczenia standardów (a także sukcesu w treningu), możesz osiągnąć osiągnięcia w “Aktywności”.

Monitorowanie tętna

Apple Watch automatycznie mierzy częstość akcji serca co kilka minut i koreluje wskaźniki z danymi na temat bieżącej aktywności. Jeśli impuls się wyłączy, a żyroskop i akcelerometr nie zareagują, zegar bije alarm: coś jest nie tak z sercem. Poszczególne charakterystyki można zidentyfikować, zaznaczając znacznik dopuszczalnego impulsu w zegarku.

Zegar stale mierzy puls i zmienność częstości akcji serca (rozpiętość interwałów między uderzeniami). Wszystkie dane są eksportowane do “Zdrowie”.

Używaj bez smartfona

Jeśli masz Apple Watch Series 3, możesz znacznie rzadziej korzystać z iPhone’a. Oto przykłady tego, co możesz zrobić bez telefonu w rękach:

 • Otrzymuj powiadomienia. Oczywistą cechą, która pozwala uzyskać swój telefon tylko wtedy, gdy otrzymasz ważne powiadomienia.
 • Słuchaj muzyki. Wersja Apple Music for the clock obsługuje kluczowe funkcje aplikacji na pełną skalę, wyświetla tę samą bibliotekę i może pobierać utwory przez Wi-Fi. Możesz skonfigurować automatyczne ładowanie list odtwarzania w pamięci urządzenia. A Apple Watch jest zsynchronizowany ze słuchawkami Bluetooth bez telefonu.

 • Odpowiedz na posty. W takim przypadku Apple Watch zaproponuje dyktowanie wiadomości lub skorzystanie z jednej z wstępnie zdefiniowanych odpowiedzi. Obie opcje są raczej kompromisem: możesz wesprzeć przyjaciela, który zdobył nową pożyczkę, ale w poważnej korespondencji lepiej skorzystać z telefonu.

 • Odbieranie połączeń. Ta funkcja jest bardzo przydatna, gdy nie pamiętasz, gdzie umieściłeś telefon.

Teraz mogę zapomnieć, który pokój opuścił iPhone’a lub udać się do pokoju bez niego. I nic strasznego się nie stanie.

Aplikacje na Apple Watch

Wiele aplikacji ma wersje dla Apple Watch. Na przykład moje ulubione wśród aplikacji dla podcastów Zachmurzenie. Nie wszystkie adaptacje są naprawdę przydatne: większość mini-wersji programów, których używam, nie jest przydatna.

Istnieją aplikacje przeznaczone do używania dokładnie z zegarem, na przykład wstępnie zainstalowany “Breath” lub dowolny program ze specjalnego App Store dla Apple Watch.

Autonomia

Apple twierdzi, że około 18 godzin pracy Apple Watch działa bez ładowania i daje kilka zastrzeżeń. Wynika to z faktu, że wszyscy używają gadżetu na różne sposoby. W trybie rozmów bateria, według Apple, może wytrzymać do trzech godzin.

Każdej nocy kładę zegarek na ładunek. Jednocześnie rozładowują się do 10-20%. Zawsze używam zegara, ale zdejmuję je, kiedy kładę się do łóżka, i trenuję nie więcej niż dwa razy w tygodniu.

Gdy próg zostanie osiągnięty przy 10% naładowaniu, sugeruje się, aby zegar przeszedł w tryb ekonomiczny. W takim przypadku na tarczy pojawi się tylko czas, a Apple Watch będzie musiał ponownie uruchomić komputer, aby przejść do stanu początkowego.

Wodoodporny

Tim Cook mówi, że w Apple Watch możesz bezpiecznie wziąć prysznic i osobiście nie usuwam ich z basenu.

Zdejmij zegarek, jeśli planujesz nurkować dłużej niż 50 m, spłucz zegarek Apple świeżą wodą po kontakcie z pianą lub solą i nie zapomnij wybrać odpowiedniego paska. To są wszystkie zasady do zapamiętania.

Ekran dotykowy, gdy znajduje się w wodzie, odpala na czymkolwiek. Od mimowolnych kliknięć zabezpiecz tryb blokady w wodzie. Aby się z niego wydostać, trzeba przekręcić cyfrową koronę, po której głośniki “zdmuchują” wilgoć z ciała.

Pasy

Silikon, nylon, stal, skóra – Apple oferuje dziesiątki rodzajów pasków i bransoletek. Mamy trzy opcje: standardowy pasek silikonowy z pudełka, bransoletkę sportową i pleciony pasek nylonowy.

Sportowa bransoletka wykonana z nylonu i rzepa to moje ulubione. Ta konstrukcja pozwala zamocować pasek tak wygodnie, jak to możliwe, z dokładnością do milimetra.

Pasek z tkanego nylonu nie jest tak wygodny, ale nie mniej uroczy.

Pasek silikonowa, dołączone, silnie traci konkurentów nylonowe w doznań dotykowych i urody, ale jest to jedyny zespół z naszego zestawu, nadaje się do treningu w wodzie. Apple Watch jest wodoodporny, a większość pasków nie.

Ramiączka i bransoletki są mocno dokręcone: aby je usunąć, musisz nacisnąć specjalny przycisk na wewnętrznej stronie zegarka. Wszystkie paski są odpowiednie dla każdego modelu Apple Watch o takim rozmiarze.

Dla kogo Apple Watch Series 3

Dla każdego posiadacza iPhone’a z iOS 11. Nie tylko sportowiec czy gadżet. Apple Watch pomaga śledzić Twoje treningi i monitorować tętno, wie, jak wyświetlać powiadomienia, wysyłać wiadomości, zarządzać muzyką i całą masą przydatnych rzeczy. A to tylko zegarek – rzecz, którą najtrudniej jest zapomnieć i którą najłatwiej jest nosić przy sobie.

Aby korzystać z funkcji śledzenia aktywności, nie musisz być aktywny w klasycznym tego słowa znaczeniu: Apple Watch bierze pod uwagę technikę poruszania się na wózku inwalidzkim, a nawet obejmuje kilka rodzajów specjalnych treningów.

Cennik

Obecnie Apple Watch Series 3 w oficjalnym sklepie kosztuje 24,490 rubli za wersję 38 mm i 26 990 rubli za modyfikację długości 42 mm. Ceny dodatkowych pasków i bransoletek zaczynają się od 3,990 rubli i osiągają kompletnie szalone 43,990 rubli na bransoletki blokowe. Moim zdaniem jest to zbyt kosztowne dla opcjonalnego akcesorium, nawet w najfajniejsze godziny, więc wspomnę, że są opcje i tańsze.

Werdykt

Apple Watch Series 3 to nie tylko duplikat powiadomień i śledzenia aktywności, to przydatny, piękny i przyjemny gadżet. W czasie pisania tej opinii, spędziłem trochę ponad miesiąc i jest gotowy, aby powiedzieć z przekonaniem, z zegarem, że Apple Watch czyni życie lepszym, urządzenie Apple – łatwiejsze, a co najważniejsze, pozwalają pozbyć się patologicznego przywiązania do telefonu.

Jedyną kwestią sporną – wybór konkretnego modelu Apple Obserwować. W tej chwili oficjalnie sprzedawane modele pierwszej i trzeciej serii. Jeśli potrzebujesz pilota iOS-devaysa, tracker księgowego działalność ćwiczenia – wystarczy Apple Obserwować Series 1. Jeżeli odporność na wodę i utworów rachunkowości na kąpiel w basenie, słuchanie muzyki bez smartfonów i sprzętu podaży na przyszłość – to lepiej wybrać Apple Obserwować Series 3.

Przejdź do Apple Watch Series 3 →

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 3 =