Recenzja Xiaomi Mi TV Box 3 Enhanced – smart set-top box za 90 $

Xiaomi i jej partnerzy produkują niemal wszystko dla Chin. Do nas przychodzą tylko najpopularniejsze urządzenia, ale w arsenale firmy są bezwartościowe mało znane gadżety. Weźmy na przykład linię odtwarzaczy multimedialnych Mi TV Box. Te małe pudełka są najlepsze wśród ich odpowiedników. W zaledwie 90 USD, szczęśliwy nabywca Xiaomi Mi TV Box 3 Enchanced otrzymuje wszystkie możliwe funkcje (nawet zastrzeżony joystick) i dostęp do jednego z najbardziej rozważnych ekosystemów na rynku.

Specyfikacje techniczne

Procesor 6-rdzeniowy 64-bitowy MT8693 (2 × Cortex-A72 + 4 × Cortex-A53)
Procesor graficzny Power VR GX6250
Pamięć operacyjna 2 GB LPDDR3
Akumulator 8 GB eMMC 5.0
Interfejsy Wi-Fi 802.11a / b / g / n / ac; Bluetooth 4.1 + EDR
Złącza 1 × HDMI 2.0, 2 × USB 2.0, interfejs zasilania
Rozdzielczość wyjściowa 4K (3 840 × 2 160)
Dostępne kodeki HD MPEG 1/2/4, H.264, H.265, Xvid / DivX 4/5/6
Odtwarzalne formaty wideo 3GP, AVI, FLV, M2TS, MKV, MOV, MP4, MPEG, TS
Odtwarzalne formaty audio AAC, APE, FLAC, MP3, OGG
Odtwarzalne formaty zdjęć BMP, GIF, JPG, PNG
Wymiary 100 × 100 × 25 mm
Waga 190 g

Wygląd

Recenzja Xiaomi Mi TV Box 3 Enhanced

Większość urządzeń Xiaomi w swojej konstrukcji można porównać do techniki Apple. Xiaomi Mi TV Box 3 Enhanced nie jest wyjątkiem.

Zestaw dostawy, jak zawsze, jest bardzo prosty: tylko najbardziej potrzebny. W opakowaniu z tektury z odzysku znajduje się niewielki dekoder, autorski pilot, zasilacz i kabel HDMI. Kabel jest krótki – najprawdopodobniej musisz kupić dłuższy. Ale konsola jest poza pochwałami. Po pierwsze, działa przez Bluetooth. Po drugie, ma żyroskop i przyspieszeniomierz, z którymi zwykła kontrola jest przekształcana w dość wygodny joystick.

Xiaomi Mi TV Box 3 Enhanced: pilot zdalnego sterowania

To ciekawe, że Xiaomi wybrał biały kolor dla większości swoich odtwarzaczy multimedialnych. Analogi są najczęściej wykonywane na czarno.

Stylowe białe pudełko pasuje do każdego wnętrza. Szkoda, że ​​ściana nie jest przymocowana – w niektórych przypadkach byłaby przydatna. Muszę wymyślić coś ekstra. To poważne zadanie dla każdego, kto ma telewizor podłączony do ściany, ponieważ po zakupie Xiaomi Mi TV Box 3 Enchanced większość pozostałych partnerów telewizyjnych może zostać odrzucona. Oznacza to, że nie będziesz potrzebował również stojaków na sprzęt.

Xiaomi Mi TV Box 3 Enhanced: wygląd

Brak przymocowania do ściany jest prawdopodobnie jedyną wadą. Urządzenie wygląda stylowo, ma wskaźnik z przyjemnym, matowym światłem i generalnie wywołuje wyjątkowo przyjemne wrażenie.

Połączenie nie jest trudne: podłącz zasilanie do gniazdka i kabel HDMI do telewizora. Wszystko gotowe.

Produktywność

Xiaomi Mi TV Box 3 Enhanced: performance

Wewnątrz, Mi Box 3 Enhanced ukrywa specjalną platformę kart z jednym chipem MediaTek MT8693. Mocny, z dużym rozpraszaniem ciepła. Tak gorąco, że deweloperzy musieli wyposażyć konsolę w aktywne chłodzenie – chłodnicę.

Układ zawiera dwa rdzenie Cortex-A72 z częstotliwością zegara 2,0 GHz, cztery rdzenie Cortex-A53 z częstotliwością 1,6 GHz i procesor graficzny PowerVR GX6250. Wydajność z tą kombinacją jest bardzo wysoka.

Xiaomi Mi TV Box 3 Enhanced: performance

Xiaomi Mi TV Box 3 Enhanced: wyniki w AnTuTu

To niestandardowe rozwiązanie daje 61 000 punktów w AnTuTu i może konkurować nawet ze smartfonem klasy średniej. Oczywiście rzeczywista wydajność takich urządzeń jest mierzona nie przez szybkość zegara i liczbę rdzeni, ale przez dostępność sprzętu do dekodowania wymaganych formatów audio i wideo. Przekonaj się sam: nie każdy flagowy smartfon poradzi sobie z tym testem.

Xiaomi Mi TV Box 3 Enhanced: kontrola wydajności

Odtwarza wideo 4K H.265 / HEVC Main 10 (głębia koloru – 10 bitów) przy 60 fps, H.264 / AVC High Profile (głębia koloru – 8 bitów) przy 30 fps. Obsługiwane są dźwięki Dolby (DTS) i 5.1-kanałowe.

Xiaomi Mi TV Box 3 Enhanced: ports

Ilość pamięci RAM LPDDR3 to 2 GB, pamięć flash – 8 GB. Porty peryferyjne USB 2.0 i HDMI 2.0 z obsługą 4K pozwalają na podłączenie dysków flash do 128 GB w NTFS i 2,5-calowych dyskach bez dodatkowego zasilania.

Xiaomi Mi TV Box 3 Enhanced: features

Bezprzewodowe interfejsy umożliwiają łączenie się z dowolnym typem urządzenia bez ograniczeń, w tym z różnymi manipulatorami (joystickami, myszami, klawiaturami) i punktami dostępowymi (w tym systemami NAS i zewnętrznymi routerami pamięci masowej). Istnieje wsparcie dla AirPlay.

Powłoka oprogramowania

Obsługiwane przez Xiaomi Mi TV 3 Ulepszona wersja MIUI 7 oparta na systemie Android 5.1. Z pełną funkcjonalnością możesz zainstalować przeglądarkę lub pakiet biurowy.

Xiaomi Mi TV Box 3 Enhanced: shell oprogramowania

Odtwarzanie strumieniowe wideo – w ramach wsparcia sprzętowego, ale zależy od typu wybranej przeglądarki. Może hamować lub, przeciwnie, działa bardzo dobrze. W przypadku określonych formatów można zainstalować poszczególne kodeki.

Jednak nikt nie koliduje z wykorzystaniem markowych aplikacji internetowych, YouTube i innych podobnych zasobów. To jest Android! Jest wszystko, co tylko dusza chce. W razie potrzeby możesz zainstalować Google Play.

Xiaomi Mi TV Box 3 Enhanced: sklep z aplikacjami

Przyjeżdża prefiks z całkowicie chińskim systemem operacyjnym, ale zasoby profilu będą szybką drogą do rusyfikacji.

Xiaomi Mi TV Box 3 Enhanced: rusyfikacja

Potem okazuje się, że w oprogramowaniu zapasowym prawie wszystkie seriale, filmy i programy telewizyjne są już dostępne w dowolnym języku. Nawet nie musisz niczego pobierać – dość stabilne połączenie z Wi-Fi i kanałem internetowym o odpowiedniej prędkości.

Wśród ładnych bonusów jest możliwość dostosowania odtwarzania treści z domowej sieci Wi-Fi. Niekoniecznie z routera lub serwera NAS – nawet ze smartfonów, komputerów lub innych urządzeń podłączonych przez port USB. Obsługiwane są formaty FAT, NTFS i Linux.

Jeśli pliku nie można odczytać, możesz przejść do magazynu aplikacji i znaleźć właściwy. W rzeczywistości ten odtwarzacz może zastąpić komputer domowy, ponieważ Android ma wszystko, czego potrzebujesz dla nowoczesnego użytkownika. Gry działają i jak!

Xiaomi Mi TV Box 3 Enhanced: obsługuje gry

Wnioski

Prefix Xiaomi Mi TV Box 3 Enchanced zamienia się w inteligentny jakikolwiek telewizor. Potrzebny jest tylko port HDMI. Połączono, skonfigurowałem sieć, zainstalowałem język rosyjski – gotowy.

Funkcjonalność jest bardzo szeroka. Tylko najdroższe Smart TV są podobne, a koszt Mi TV Box 3 Enchanced to tylko 90 USD.

Konkurencję bezpośrednią może dokonać tylko nowa linia podobnych urządzeń Xiaomi na Android TV: Mi 3S za 63 USD i Mi 3S za 80 USD. Ale to zupełnie inna historia.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 75 = 76