10 gier dla znudzonych projektantów

Kolor

Czy na pewno dobrze rozróżniasz kolory? Następnie spróbuj przejść przez kilka poziomów tej gry. Będziesz musiał wybrać kolor odpowiadający dużemu paskowi, za każdym razem zmieniając jego kolor. Na początku wydaje się to niezwykle łatwym zadaniem, ale stopniowo wszystko staje się bardziej skomplikowane, a błędy będą coraz bardziej.

http://kolor.moro.es/

Kolor

Typ Kern

Kerningiem – wybór rozstawu literą dla konkretnych par liter, aby poprawić wygląd i czytelność. Ten proces jest dość skomplikowany i wymaga doskonałego oka. Możesz ćwiczyć z Kern Type. Po prostu umieść wszystkie litery na swoich miejscach. W rzeczywistości nie jest to takie łatwe.

http://type.method.ac/

Typ Kern

Typ kształtu

Kolejna gra dla osób zajmujących się typografią. W nim trzeba poprawić uszkodzone litery za pomocą krzywych wektorowych. W trakcie gry naturalnie zrozumiesz, że każda litera jest wybitnym dziełem sztuki.

http://shape.method.ac/

Typ kształtu

Gra Beziera

Jeśli byłeś pod wrażeniem poprzedniej gry, możesz narysować własną czcionkę. Nie można tego zrobić bez wirtuozowskiego posiadania narzędzia Pióro z arsenału Photoshopa. Gra Beziera pomoże ci opanować ją perfekcyjnie. W rzeczywistości jest to doskonały interaktywny samouczek, po którym można tworzyć obiekty wektorowe o dowolnej złożoności.

http://bezier.method.ac/

Gra Bezier

Wyzwanie RGB

Wszelka różnorodność kolorów wokół nas może być transmitowana za pomocą specjalnych systemów renderowania kolorów, z których jednym jest RGB. W takim przypadku każdy odcień ma własną kombinację liczb. Pamiętaj o nich wszystkich, oczywiście, jest to niemożliwe, ale specjaliści wiedzą, jak się w nich orientować. Ta gra pomoże ci zdobyć tę umiejętność.

http://www.rgbchallenge.com/

Wyzwanie RGB

Brandseen

Dobrzy muzycy potrafią z łatwością przywołać z pamięci nawet raz słyszaną melodię. Profesjonalni projektanci mają tę samą wspaniałą pamięć, ale tylko dla kolorów. I pamiętasz prawdziwe kolory logów, które dobrze znasz?

http://brandseenapp.com/

Brandseen

Odd One Out

Ta gra sprawdzi, jak dobrze możesz dostrzec najbardziej subtelne odcienie. W nim szybko znajdziesz to pojedyncze pudełko, które różni się od pozostałych. Uwierz mi, to prawie niemożliwe, aby to zrobić po 20 poziomie!

http://game.ioxapp.com/color/

Dziwne

Pixel Perfect

50 pikseli to ile? A dziesięć to dużo czy trochę? Po przejściu tej gry nigdy nie będziesz mieć takich pytań. Teraz możesz wycinać kształty pikseli o ściśle określonym rozmiarze bez żadnych narzędzi pomocniczych.

http://pixact.ly/

Piksel idealny

Online Color Сhallenge

Ta aplikacja jest testem zaprojektowanym do testowania percepcji kolorów. Jak informują jej twórcy, na każde 255 kobiet i 12 mężczyzn ma się problemy z prawidłową definicją kolorów i odcieni. A ty? Ułóż wszystkie pudełka w kolejności i dowiedz się!

http://www.xrite.com/online-color-test-challenge

Wyzwanie w kolorze online

Strzel do Serifa

I na koniec mała strzelanka. W tej grze musisz strzelać do wszystkich liter szeryfami. Już po kilku sesjach dowiesz się jak zdefiniować rodzinę czcionek Serif dosłownie jeden sekund (a ręka na to instynktownie sięga do kabury).

http://www.tothepoint.co.uk/more/fun/shoot_the_serif/

Zastrzel serię

Mamy nadzieję, że gry z tej recenzji pomogą ci się dobrze bawić, zrelaksują się i zrelaksują. A niektórzy, być może, będą nawet uczyć się czegoś nowego.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 1 =