11 ekscytujących gier, w które możesz grać od razu w pracy

Gracze z doświadczeniem, którzy rozpoczęli karierę w latach 90., często twierdzą, że żaden współczesny hit nie może się równać z zabawą w pierwsze gry komputerowe. Ich twórcy ze względu na ograniczone środki techniczne nie polegali na pięknych efektach specjalnych i realistycznych fakturach, ale na ciekawej historii i pracowali bohaterowie. Teraz masz okazję sprawdzić to osobiście. Internetowe archiwum organizacji niekomercyjnych udostępniło wszystkim graczom mnóstwo hitów z ostatnich lat, a można je odtwarzać bezpośrednio w przeglądarce.

 Lemmings 2: The Tribes

Lemmings 2 DOS

Nawet bardzo daleko od rozrywki komputerowej ludzie słyszeli o tej legendarnej grze, w której lemingi polubili marsz ku niebezpieczeństwu. Musisz zarządzać tą liczną rodziną i prowadzić zwierzęta przez wszystkie przeszkody do mety. W drugiej części gry ogólna koncepcja rozgrywki nie uległa zmianie, ale dodano wiele nowych poziomów, a lemingi zyskały znacznie więcej umiejętności.

Lemmings 2: The Tribes

Maniac Mansion

Midnight Rescue DOS

Gra Maniac Mansion to jedno z pierwszych klasycznych zadań. Gra była w tym czasie prawdziwie rewolucyjna, ponieważ możliwość wyboru do odtwarzania różnych znaków i nawet dopuszczone kilka opcji gra jest skończona. W grze fabuła jest raczej fabuły taniego horroru (DEAD pilarek, tajnym laboratorium szalonego naukowca, Alien Invasion, tajemniczy dwór), ale sprawiedliwy udział czarnego humoru i ciekawych postaci nie pozwoli Ci się nudzić.

Maniac Mansion

Gdzie na świecie jest Carmen Sandiego: Enhanced

San Diego: Enhanced DOS

W rzeczywistości ten długi tytuł kryje w sobie kurs szkoleniowy, w którym dzieci bawią się w postaci geografii i historii gry. Ale twórcy byli tak pochłonięci komponentem gry, że powstały produkt słusznie zajął miejsce wśród najlepszych gier komputerowych wszechczasów. Fabuła opiera się na pogoni za słynnym tajnym agentem, który stara się ukryć przed tobą w najbardziej egzotycznych zakątkach planety. Aby go pokonać, będzie musiał rozwiązywać sprytne zagadki, dodawać łamigłówki, rozwiązywać problemy i aktualizować swoją wiedzę o różnych krajach.

Gdzie na świecie jest Carmen Sandiego: Enhanced

SimCity

SimCity DOS

SimCity to … Co mogę powiedzieć, to legenda! To właśnie ta gra komputerowa, której pierwsza wersja została wydana w 1989 roku, stała się protoplastą wszystkich współczesnych symulatorów miejskich. W grze musimy zaplanować rozwój miasta, tworzyć nowe budynki, zbierać podatki i rozwijać nasze miasto jako burmistrza. Oczywiście, pierwsza wersja SimCity nie może pochwalić się nowoczesnymi efektami wizualnymi, ale nie zwalnia i działa poprawnie w przeglądarce.

SimCity

Leisure Suit Larry w krainie Lounge Lizards

Leisure Suit Larry DOS

Akcja tej gry rozgrywa się w fikcyjnym mieście przypominającym Las Vegas, gdzie bohater stara się znaleźć “prawdziwą miłość”. Fabuła jest tak pikantna, że ​​nawet w naszych czasach jest postrzegana jako minimum z zainteresowaniem. W 1987 roku, kiedy wydano pierwszą wersję gry, Leisure Suite Larry wywołał efekt wybuchu bomby.

Leisure Suit Larry w krainie Lounge Lizards

SimAnt: The Electronic Ant Colony

Sim Ant DOS

Gra ta została stworzona we współpracy z naukowcami, biologów, tak że cała zewnętrzna niepozorny jest to poważny i skomplikowany symulator mrówka kolonia. Gracz kontroluje żółtą mrówkę, która stanie się przodkiem całej kolonii. Będzie stopniowo przechwytywać wszystkie nowe przestrzenie i kłócić się z kolonią czerwonych mrówek, która jest głównym rywalem w grze.

SimAnt: The Electronic Ant Colony

Szlak Oregon

Oregon Trail DOS

Edukacyjna gra komputerowa o przygodach pierwszych osadników na kontynencie amerykańskim, szeroko wykorzystująca rzeczywiste fakty i wydarzenia historyczne. Gracz kontroluje grupę imigrantów, z których każdy ma własne umiejętności i zasoby, co bezpośrednio wpływa na proces przejścia. Sukces gry doprowadził do pojawienia się kilku sequeli.

Szlak Oregon

Ratowanie północy

Midnight Rescue DOS

Midnight Rescue to jeden z najbardziej udanych projektów, które łączą cele edukacyjne i rozrywkowe. Podczas gry musisz chronić budynek szkolny przed zniszczeniem, co będzie wymagało znalezienia wielu tajnych wiadomości, odczytania zaszyfrowanych liter i rozwiązania logicznych zagadek. Popularność tej gry była tak duża, że ​​w niektórych miastach była wykorzystywana nawet w procesie edukacji szkolnej.

Ratowanie północy

Pac-Man

Pac-Man DOS

Jestem pewien, że ta gra jest ci doskonale znana i nie wymaga żadnego wprowadzenia. Jej główna bohaterka od dawna stała się kultowym bohaterem w branży wideo i została uwieczniona w wielu filmach, obrazach, książkach. Później wypuszczono liczne rozszerzenia i klony Pac-Mana, ale nie mogły one przewyższyć oryginału.

Pac-Man

Numer Munchers

Numer Munchers DOS

Number Munchers to pierwsza gra edukacyjna z serii Munchers. Został zaprojektowany, aby uczyć dzieci podstawowych umiejętności matematycznych i stał się bardzo popularny wśród amerykańskich uczniów w latach 1980-1990. W trakcie grania twój bohater “zje” liczby, które są właściwą odpowiedzią na przykłady. Złożoność zadań i szybkość gry wzrasta wraz z każdym poziomem, więc po pewnym czasie gra będzie w stanie rzucić wyzwanie nawet dorosłym.

Numer Munchers

Diuna II: Budynek dynastii

Diuna 2: Budynek dynastii

Dune II: The Building of a Dynasty to jedna z pierwszych gier strategicznych komputerowych w czasie rzeczywistym. Gra stała się niezwykle popularna dzięki rewolucyjnej rozgrywce, zaawansowanej grafice i projektowaniu dźwięku, a także ekscytującej rozgrywce. Tak fascynujące, że wraz z pojawieniem się tej gry na łamach gazet zaczęto stosować termin “uzależnienie od gier”.

Diuna II: Budynek dynastii

Oprócz tych wymienionych w tym artykule, można znaleźć wiele innych hitów gier z ostatnich lat w bibliotece zasobów Archiwum Internetowego. Pisz, jakie gry z dzieciństwa bawiłeś się teraz z przyjemnością?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 3 =