15 najlepszych witryn dla miłośników filmów dokumentalnych

Zastosowanie nowoczesnych technologii w produkcji filmowej umożliwiło dokonanie jakościowego skoku w rozrywce filmów. Dziś możemy oglądać absolutnie autentyczne dinozaury na ekranach, cieszyć się kosmicznymi przygodami w odległych galaktykach, uważać na dworskie intrygi w fikcyjnych królestwach. Obraz w tym samym czasie wygląda tak prawdziwie, że niektórzy ludzie mają kompletną mieszankę fikcji i rzeczywistości w swoich głowach.

Dlatego każda osoba, która ma krytyczne nastawienie, musi wcześniej czy później zrozumieć pełną wartość filmów dokumentalnych. Tak, to możliwe, że te filmy nie są tak skuteczne, ale dzięki ich pomocy można uciec z niewoli specjalnie stworzonych złudzeń i dowiedzieć się, co się stało i dzieje się na świecie w rzeczywistości. Co więcej, prawdziwe historie czasami przewyższają wszelkie wyobrażeniowe scenariusze. Możesz to sprawdzić samodzielnie korzystając z poniższych witryn.

1. Najlepsze filmy dokumentalne powstał w 2007 roku i od dawna gromadził wokół siebie ogromną armię fanów. Daje możliwość obejrzenia pełnometrażowych filmów dokumentalnych bezpłatnie jako znani mistrzowie tego gatunku, a także zupełnie nieznani reżyserzy nowicjuszy. Obecnie istnieje ponad 3000 filmów dokumentalnych, które są podzielone na 25 różnych kategorii.

2. DokPro oferuje oglądanie filmów dokumentalnych i filmów na różne tematy: dramaty sportowe, przestępczość, historia wojskowości, przygody, polityka, śledztwa i wiele innych. Liczba filmów dostępnych tutaj nie jest imponująca, ale aby je zobaczyć, nie potrzebujesz znajomości języka obcego.

DokPro

3. Burza dokumentalna oferuje bezpłatne pełnometrażowe filmy dokumentalne, zebrane z całego Internetu. Projekt jakości, często aktualizowany katalog, bezpłatny, brak rejestracji sprawił, że ta strona stała się jednym z najbardziej ukochanych wszystkich fanów filmów dokumentalnych.

4. Dokumentalne niebo, Podobnie jak wiele innych stron w tym przeglądzie, nie przechowuje żadnych plików na swoim serwerze, ale zapewnia tylko katalog do wygodnego wyszukiwania i oglądania filmów z YouTube i Vimeo. Twórcy tego zasobu mają więc możliwość dostarczania użytkownikom wysokiej jakości i interesujących popularnych taśm naukowych na różne tematy, bez naruszania prawa.

5. Nałogowiec dokumentalny zawiera, być może, największy zbiór filmów z przedstawionych tu zasobów – 5282 taśmy. Tutaj można znaleźć pracę z dokumentami na prawie każdy temat, począwszy od problemów społecznych i tajemnicy pojawienia się naszego wszechświata. Każdemu filmowi towarzyszy krótki opis, znacznik gatunku i szacunek zasobów.

Nałogowiec dokumentalny

6. Film dokumentalny oferuje bardzo szeroki wybór pełnometrażowych filmów dokumentalnych obejmujących 22 kategorie, takie jak sztuka, zdrowie, nauka, podróże, historia i tak dalej. Wiele osób będzie zainteresowanych sekcją Top 100 filmów dokumentalnych, gdzie znajduje się lista najpopularniejszych filmów, zgodnie z licznymi odbiorcami tej witryny.

7. Dokumentalny przewodnik – jest to jedna z niewielu stron, na których wszystkie przychodzące filmy są wstępnie moderowane. Redaktorzy strony stworzyli jedną z największych i najlepiej zorganizowanych kolekcji filmów dokumentalnych, rozpowszechnianych według tematu, opatrzonych tagami i krótkimi opisami.

8. Dokumentalny 24 jest bardzo rzadko aktualizowany, więc prawdopodobnie nie znajdziesz tutaj najnowszych filmów. Ale archiwa zawierają wiele interesujących treści, ponieważ kino dokumentalne jest jednym z tych gatunków, które nigdy nie stają się przestarzałe.

9. Darmowe filmy dokumentalne – prawdziwe odkrycie dla koneserów filmów dokumentalnych. Oprócz kilkuset bezpłatnych pełnometrażowych filmów, ta strona zapewnia widzom unikalny system sprawdzania faktów. Jeśli na taśmie znajdują się fałszywe lub błędne informacje, możesz dołączyć komentarz bezpośrednio do tej sceny, aby inni widzowie zwracali na to uwagę.

Darmowe filmy dokumentalne

10. Drut dokumentalny uważa, że ​​głównym celem jest wymiana wiedzy, rozpowszechnianie idei naukowych i po prostu dostarczanie wysokiej jakości filmów. Nowe taśmy są dodawane do witryny prawie codziennie przez samych użytkowników. Oglądanie jest dostępne bez rejestracji, ale aby zaoferować swój film, musisz utworzyć konto.

11. DokOnline to jedna z niewielu stron, na których można oglądać filmy po rosyjsku. I niech projekt tego zasobu jest trochę przestarzały, ale tutaj jest po prostu ogromna kolekcja filmów z różnych tematów, w tym unikatowych radzieckich taśm popularnonaukowych i historycznych.

12. Sieć dokumentalna Czy strona, której opis brzmi: “Prawdziwe życie jest bardziej niesamowite niż jakakolwiek fikcja”. Aby to udowodnić, twórcy wybierają najbardziej niesamowite i niezwykłe taśmy, które czasami zmieniają poglądy danej osoby na otaczający go świat.

Sieć dokumentalna

13. DocumKino Jest witryną o fatalnym wyglądzie, ale o wartościowej zawartości. W rzeczywistości jest to katalog linków do filmów dokumentalnych takich znanych firm telewizyjnych jak BBC, National Geographic, Discovery i innych. Główną zaletą tej witryny jest dostępność filmów z rosyjskim dubbingiem.

14. Dziennik dokumentacyjny została założona przez fanów filmów dokumentalnych, które zbierają tutaj najlepsze taśmy z całego internetu. Katalog tej strony nie imponuje ilością filmów, ale wszystkie są dostępne bezpłatnie i bez rejestracji.

15. Dokumenty naukowe – strona dla miłośników nauki. Tutaj można znaleźć tylko te popularne filmy naukowe, które są poświęcone prawdziwym badaniom i odkryciom. Zauważ, że nie ma filmów poświęconych metafizyce, zjawiskom paranormalnym, UFO i innym naukom okultystycznym. Więc możesz bezpiecznie zaufać informacji z tej strony.

A jakie strony dla miłośników filmów dokumentalnych możesz doradzić?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 89 = 93