Jak stworzyć mozaikę na Instagramie

Jaka jest mozaika?

Wystarczy spojrzeć na to, co robią ze swoimi kontami, na przykład @micahnotfound lub @ c.syresmith. Możesz zrobić to samo.

Jak zrobić mozaikę na Instagramie Jak stworzyć mozaikę w instagramie

Jak zrobić?

Edytory pulpitu

Możesz podzielić zdjęcie na równe części w dowolnym edytorze graficznym, takim jak Photoshop lub GIMP. Wystarczy otworzyć zdjęcie w edytorze, podzielić je na równe części kwadratowe i zapisać każdą część w osobnym pliku.

Photoshop

W menu “Widok” wybierz “Pokaż” → “Siatka”. Przejdź do menu “Edytuj” i otwórz “Ustawienia” → “Przewodniki, siatki i fragmenty”.

Możesz podzielić obraz na części w zależności od panoramy, którą chcesz utworzyć. Wystarczy wprowadzić żądaną wartość w polu “Wewnętrzny podział według”.

Teraz, gdy obraz jest podzielony na części, wybierz i skopiuj potrzebne fragmenty do osobnych plików.

GIMP

Przejdź do menu “Widok” i włącz opcje “Pokaż siatkę” i “Przywiąż do siatki”. Następnie kliknij “Image”, wybierz “Configure Grid” i podziel obraz na części.

Wybierz części obrazu pojedynczo, skopiuj i zapisz je w osobnych plikach, używając “Plik” → “Utwórz” → “Ze schowka”. Użyj klawiszy skrótu Ctrl + C i Shift + Ctrl + V, aby przyspieszyć proces.

Usługi internetowe

Możesz podzielić zdjęcie na równe części za pomocą usług internetowych, takich jak Griddrawingtool.com i Imgonline.com. Jest to szybsze i łatwiejsze.

Po przycięciu obrazu możesz rozpocząć pobieranie. Pamiętaj tylko, że prawy dolny róg zdjęcia powinien zostać załadowany pierwszy, a lewy górny – ostatni.

Aplikacje mobilne

Istnieje duża liczba aplikacji mobilnych, które tworzą i ładują mozaiki na Instagramie. Dzięki nim nie musisz się martwić o pracę w edytorach graficznych.

iOS

Siatka-to

Ta aplikacja jest w stanie wyciąć na kawałki zdjęcia lub zdjęcia wykonane w galerii. To prawda, będziesz musiał pobrać fragmenty na Instagramie po jednym na raz.

Siatki

Kolejna aplikacja do dzielenia zdjęć na części. Nie musisz zapisywać każdego fragmentu osobno, ponieważ aplikacja ma wbudowaną możliwość wysyłania fragmentów bezpośrednio do Instagrama. Możesz wybrać kolory i gradienty dla fragmentów, aby zdywersyfikować mozaikę.

Android

9square

Bardzo prosta aplikacja, przycinanie zdjęć i przesyłanie na Instagram. Możesz wybrać rozmiar siatki 3 × 1, 3 × 2, 3 × 3, 3 × 4 lub 3 × 5.

9Cut

Analogowy 9square, absolutnie identyczny pod względem funkcjonalności.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

92 − = 85