Jak znaleźć osobę w Internecie za pomocą adresu e-mail

Tuzin PS / 2 złącze Bakera, grono skrawki skrętki, dyskietka w 5.25 „(lub dwa 3,5”), kaset wideo nagrywania Kashpirovsky występy, trochę WD-40 (nie boli) i gadżet, który otrzymał list od nieznanego nadawcy  Napar współczesnej Baby Jagi jest gotowy! I jak inaczej, bez magii, dowiedzieć się, kto napisał ci e-mail?

Często ludzie, wysyłając ci list, albo świadomie nie ujawniają swojej osoby, albo banalnie zapominają się przedstawić. I na próżno! W końcu bardziej przyjazna i produktywna komunikacja zachodzi między osobą a osobą, a nie osobą i niewidzialną osobą. W tym artykule pokażę Ci, jak spróbować dowiedzieć się więcej na temat adresu nadawcy-incognito na jego adresie e-mail.

Obliczanie położenia geograficznego

Informacje dostarczone przez WolframAlpha, YouGetSignal i innych podobnych instrumentów określić położenie geograficzne nadawcy przez adres IP, nie można uznać za wyczerpujące.

wolframalpha

Często można zobaczyć błędne lub powierzchowne wyniki, na przykład tylko kraj wyjazdu. Ale warto spróbować szczęścia.

wizualne śledzenie trasy-narzędzie

Skąd mam znać mój adres IP? Jeśli korzystasz z Gmaila, kliknij przycisk “Więcej” znajdujący się naprzeciwko nagłówka wiadomości e-mail. Wybierz “Pokaż oryginał”. W otwartym oknie usługi znajdź wiersz “Otrzymano: od”. Adres IP jest w twojej kieszeni.

Gmail

Wyniki takich wyszukiwań mogą się różnić w zależności od oprogramowania użytego podczas wysyłania wiadomości oraz sztuczek krajowych dostawców Internetu. Ogólnie rzecz biorąc, warto spróbować w każdym przypadku i zobaczyć wynik.

Szukaj na Facebooku

Facebook ma ponad miliard użytkowników, więc bardzo prawdopodobne jest, że nadawca ma profil w tej sieci społecznościowej. Nie każdy wie, że Facebook, w przeciwieństwie do LinkedIn i większości innych sieci społecznościowych, pozwala ludziom wyszukiwać osoby przez e-mail. Po prostu wklej adres w polu wyszukiwania, a Facebook natychmiast wskaże profil, jeśli jest powiązany z adresem e-mail.

facebook

Znaleziono, ale profil nie jest informacyjny? Prześlij zdjęcie swojego konta do wyszukiwarki zdjęć Google. Być może ten obraz znajduje się na awatarze i innych portalach społecznościowych, które dostarczą ci więcej informacji.

Wyszukaj w innych sieciach społecznościowych

Co powinienem zrobić, jeśli Facebook nie daje żadnych wyników, czy zdjęcie profilowe nie jest zdjęciem właściciela konta? Kop w innych sieciach społecznościowych!

Spójrz na stronę KnowEm. Narzędzie internetowe pozwala szybko dowiedzieć się, w których usługach jeden lub drugi pseudonim jest już używany. Na przykład, jeśli otrzymałeś wiadomość e-mail od [email protected], możesz założyć, że kombinacja liter i cyfr przed symbolem “psa” została użyta podczas rejestracji w sieciach społecznościowych. Dlatego warto wypróbować wyszukiwanie NameSurname.

knowem

Użytkownicy Chrome mogą instalować system Vibe. Rozszerzenie wyświetla “kartę” osoby po najechaniu myszą na adres e-mail. Wyniki wyszukiwania w systemie Vibe mogą podać całą górę informacji lub całkowicie ją zdenerwować.

Szukaj według wyspecjalizowanych usług

Wreszcie, jeśli wszystkie próby były daremne, możesz skorzystać ze specjalistycznych usług dla osób wyszukujących w sieci. Na przykład Spokeo lub Pipl. Obie strony umożliwiają wykonywanie zapytań na adres e-mail, ale Spokeo ma dużą bazę.

pipl

Ważne jest jednak, aby dane dostarczone przez Spokeo były dostępne dopiero po opłaceniu wskaźnika wykorzystania.

speako

Trudno wyobrazić sobie, o co powinien zapytać nadawcę list, aby opublikować 4 dolary za linki do jego osoby w Internecie. Może chcesz to udostępnić?

Wniosek

Najprawdopodobniej oferowane usługi i metody pomogą ci uzyskać bardziej szczegółowy obraz rozmówcy. Dlaczego “najprawdopodobniej”? Ponieważ sztuczki będą działać tylko dla tych adresów e-mail, które są już “oświetlone” w Internecie.

I jaką radę możesz zaoferować?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 5 = 13