Jak zrobić stronę internetową? Witryny Google!

Internetowy gigant Google obejmuje swoim działaniem prawie wszystkie możliwe obszary działalności online. Nie było wyjątków od tworzenia i hostingu niestandardowych stron. Usługa Witryny Google pozwala łatwo tworzyć i hostować własne strony internetowe. A jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem innych usług Google, to korzystanie z tej witryny sprawia podwójną przyjemność ze względu na doskonałą integrację innych usług Google.

Aby skorzystać z tej usługi, musisz oczywiście mieć konto Google. Do użytku osobistego zapewniono 100 MB miejsca na dysku, a strona może mieć nieograniczoną liczbę stron. Domyślnie przydzielana jest nazwa domeny formularza https://sites.google.com/site.name, ale możesz też powiązać domenę niestandardową, jeśli ją masz.

Tworzenie strony internetowej rozpoczyna się od głównej strony serwisu. Po kliknięciu przycisku Utwórz zostaniesz poproszony o podanie nazwy strony, jej adresu, wybierz temat projektu. Ponadto możesz skonfigurować ustawienia dostępu, które mogą być przydatne, jeśli tworzysz stronę dla ograniczonej liczby osób.

Po utworzeniu witryny można przystąpić do jej wypełniania. Edytor stron nie jest bardziej skomplikowany niż zwykły edytor tekstu, więc jeśli pracowałeś na przykład w Dokumentach Google, to wszystko jest proste i znajome. Podobnie wpisujesz tekst, linki, zmieniasz formatowanie, wstawiasz tabele, obrazy i tak dalej. Ponadto menu wstawiania ma dodatkową sekcję, która odpowiada za interakcję z innymi licznymi usługami Google. Dzięki temu możesz wstawić moduł AdSense, kalendarz, wykres z Dokumentów Google, zdjęcie z Picasy, mapę z Map Google, film z YouTube i tak dalej.

Aby skonfigurować ogólne właściwości witryny, istnieje specjalna sekcja Zarządzanie witryną. Tutaj możesz dodawać i usuwać strony, zmieniać układ lub motyw, dostosowywać wyświetlanie reklam AdSense, zmieniać prawa do przeglądania i edytowania witryny i wiele więcej.

Ogólnie rzecz biorąc, można stwierdzić, że projektant online firmy Google, mimo że nie walczy z przemocą kolorów lub różnorodnymi tematami, ale nadal ma wiele niezaprzeczalnych zalet. Jego funkcjonalność pozwala w łatwy i szybki sposób tworzyć strony zarówno w edytorze WYSIWYG, jak i pisząc kod HTML. Ponadto, istnieje kilka dodatkowych namacalnych korzyści.

Po pierwsze, to Google. Jeśli korzystasz z innych usług hostingowych, istnieje teoretyczna możliwość, że usługa zostanie zamknięta, a Twoja ulubiona witryna zniknie. Google nie zrobi tego dokładnie.
Po drugie, możliwe jest skonfigurowanie praw dostępu użytkownika. Może to być przydatne do tworzenia witryny z treścią, która jest prywatna dla wszystkich osób oprócz określonych przez Ciebie osób. Dla mnie, na przykład, przydał się do stworzenia strony z płatnym dostępem, jak napisałem w tym artykule.
Cóż, w trzecim Witryny Google doskonale współdziałają z innymi usługami tej firmy. Tak więc, jeśli jesteś aktywnym fanem Google, to ten hosting będzie prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem do hostingu Twojej osobistej strony internetowej.

Witryny Google

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − = 16