Towar z Chin: czy warto ryzykować?

Mój chiński eksperyment

Sprawdź więc sprawdź! Przez kilka dni zamówiłem całą masę śmieci właściwe rzeczy z Chin:

 • smartphone,
 • pokrycie starego smartfona,
 • maski do snu (2 sztuki),
 • okulary,
 • clicker (to jest, – poniżej).

Bezpłatna wysyłka

Gdy ludzie dowiadują się o bezpłatnej wysyłce, nie wierzą. Co to jest “maz”, aby dostarczyć skrzynkę na smartfon o wartości 50 rubli za darmo? Czy to nie jest nieopłacalne?

Bezstratny. Ale chodzi o to, że rząd chiński subsydiuje producentów i ponosi koszty ich wysyłania.

Dla wszystkich moich towarów dostawa była bezpłatna. Chociaż są wyjątki. Uważnie przestudiuj towary:

Bezpłatna wysyłka

Prędkość dostawy

Zacznijmy od tego, że wszystko nadeszło. Oceń siebie:

 • smartfon – 13 dni,
 • clicker – 19 dni,
 • inne towary – 23-28 dni.

Szybkość, z jaką przyszedł smartfon, właśnie uderzyła. Doświadczeni ludzie powiedzieli, że to prawda, że ​​mieliśmy trochę szczęścia. Zwykle trzeba czekać dłużej. Cóż, niech tak będzie.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie towary zostały spełnione bez wyjątków w warunkach określonych przez sprzedawcę. Muszę powiedzieć, że na AliExpress istnieje prognoza czasu dostawy, a także okresu, po którym, jeśli paczka nie dotarła, można żądać odszkodowania.

Czas dostawy

Przy okazji, wszystkie te warunki …

… możesz śledzić online!

W przypadku większych lub mniejszych zakupów otrzymasz specjalny kod śledzenia.

Specjalne śledzenie

Korzystając z niego, możesz obserwować, jak podróżuje Twoja paczka. Nie śmiej się, ale najprostszym sposobem śledzenia przesyłek jest aplikacja z “Post of Russia”. Tutaj nawet zrobiłem recenzję.

Kod śledzenia należy uzyskać od sprzedawcy w osobistej korespondencji.

Co zamówiłem i co przyszło

Najważniejszy produkt – smartfon – był w dobrym stanie. Moja żona używała i była szczęśliwa przez miesiąc jako słoń. Oto sam smartfon:

Smartphone Xiaomi

Zamówiłem kilka tanich masek do spania. Chcę spróbować. Rodzaj jak anatomiczny:

Maska do snu

Silikonowa obudowa dla mojego LG G2 siedziała jak tubylec. Udany zakup za 80 centów.

Koperta silikonowa

Jakiś fajny pilot przyszedł do przyjaciela Dimy:

Clicker

O tym, co to jest, – jeszcze niżej.

I w końcu problemem jest szkło. Ten zakup ma swoją własną historię. Półtora roku temu spędziłem zimę w Tajlandii i kupiłem te okulary za 280 rubli.

Moje punkty

Przestraszyli mnie strasznie i nadal służą. W naszej optyce nie można znaleźć mniej niż kilka tysięcy szklanek. Poza tym wszystko jest nudne i nudne.

Pomyślałem: “Gdzie w Tajlandii są okulary?” Prawdopodobnie z Chin! “Po pewnych poszukiwaniach natknąłem się na taki produkt:

Okulary

Stylowo. Modne. Młodzież. I tylko 1,21 dolara. Owiń to!

Jednak nie było to dokładnie to, czego się spodziewałem:

Co przyszło

Po pierwsze, okulary są czarne, a nie czarne i niebieskie, jak na zdjęciu. Po drugie, jakość obrazu jest słaba: gdzieś nierównomiernie, gdzieś, gdzie się włosy mają. Szczerze mówiąc, nie zwracam na to uwagi.

Ale trzecia kwestia to zniekształcenie obrazu. Zwłaszcza w rogach. Nie możesz nosić w zasadzie.

Krótko mówiąc, poprosiłem o zwrot pieniędzy.

Zwrot pieniędzy lub towarów

Jeśli jest to kwestia groszowych towarów, chińscy sprzedawcy łatwo zwracają pieniądze lub wysyłają nowy produkt. Musisz tylko dołączyć zdjęcie i wyjaśnić przyczynę. Wstępnie, oczywiście, musisz kliknąć “Otwórz spór”.

Otwórz spór

Dostałem pieniądze za kilka dni. Nawiasem mówiąc, moderatorem sporu jest sam AliExpress. Twoje pieniądze po płatności są przechowywane razem z nim i dotrą do sprzedawcy dopiero po kliknięciu przycisku “Potwierdź otrzymanie towaru”.

A co z drogimi towarami?

Jak powiedzieli mi moi bardziej doświadczeni przyjaciele, będę musiał odesłać towar na własny koszt. I dopiero po zapoznaniu się z awarią, na przykład zostanie ci wysłany nowy smartfon lub zwrócą pieniądze.

Jednak zwrot jest skrajnym przypadkiem. Może ty i on nigdy nie spotkacie się, jeśli wybierzesz dobrego sprzedawcę …

Jak wybrać wiarygodnego sprzedawcę

Sprawdź swoją ocenę i przeczytaj recenzje, szczególnie te negatywne.

Ocena sprzedawcy

Jest jeszcze jeden znak: im większa sprzedaż sprzedawcy, tym szybciej dostarczy zamówienie. Dlatego też spójrz na woluminy.

Wielkość sprzedaży

Jeśli kupujesz elektronikę, trzymaj lifhak: kupuj go poprzez witryny wspólnych zakupów.

Jak działają wspólne witryny zakupów

Duża grupa ludzi zgromadzi się, aby złożyć wniosek o urządzenie. Duża grupa daje nam zniżkę. Na przykład, kupując smartfon, zaoszczędziłem 26 USD lub 14%.

Głównym plusem – na liście do zakupu są tylko towary sprawdzone. Na przykład smartfony działające na naszych częstotliwościach i łączące się z naszym 4G-Internetem. Oznacza to, że ryzyko, aby napotkać “nie” mniej razy!

W razie problemu zawsze możesz skontaktować się z moderatorem grupy, który już rozwiązuje problem ze sprzedawcą. Ponadto w temacie każdego zakupu możesz zapytać innych kupujących o ceny, skonsultować się z problemem i uzyskać dość szybką odpowiedź.

Oto lista wspólnych stron zamówień, które mogłem znaleźć:

 • uberdeal.ru,
 • togetho.ru,
 • groupb.ru,
 • enjoint.ru,
 • mychinabuy.ru,
 • unite4buy.ru,
 • imhotech.ru.

Rejestrujesz się na takiej stronie, wybierasz produkt i dostajesz specjalny kod, który już zaznaczyłeś na stronie AliExpress. Oznacza to, że nie masz żadnych spraw finansowych ze stroną zakupów.

Dla mnie te strony – gwarancja, że ​​nie będę kupować śmieci bez zrozumienia. Ponieważ jednocześnie ze mną towary są kupowane przez setki maniaków i sprzedawców z drugiej ręki, przez co mysz się nie prześlizgnie. 🙂

Jak inaczej oszczędzać

Zacytuję dwóch moich znajomych, doświadczonych kupujących.

1. Zwróć uwagę na producentów trzeciego typu Elifhone i tak dalej. Tylko tam możesz wciąż uzyskać naprawdę duży zysk. Śruba dla marki nie jest, żelazo na ogół jest takie samo, a jakość jest już zaostrzona.

2. Śledź akcje na stronie głównej.

Więc ile zaoszczędziłem?

Jeśli mówimy o pieniądzach, to prawdopodobnie setki procent. Ale, szczerze mówiąc, nie chcę nawet liczyć.

Obliczmy prawdziwe oszczędności przy zakupie smartfona. Nasz smartfon kosztuje 8 200 rubli.

Model, który wybraliśmy, Xiaomi Red Rice, różni się od standardu 2 GB pamięci. Szukałem podobnego urządzenia w rosyjskich sklepach internetowych i znalazłem tylko jedną ofertę – 9,486 rubli za smartfon i 590 rubli za dostawę. Razem: 10 076 rubli.

Oszczędności na tym etapie – 1 876 rubli, czyli 19%.

Porównajmy teraz to z ofertami w lokalnych sklepach komputerowych. Zrobiłem zrzut ekranu witryny sklepu Ufa w dniu otrzymania paczki. Zapytałem o cechy, które mnie interesowały: 4G, RAM, aparat fotograficzny i inne. I to właśnie zaproponowała mi wyszukiwarka:

Cennik

Jak widać, istnieje wiele opcji. Ceny są ząbkowane. Jeśli porównać z najtańszym “chińskim” (12 990 rubli), oszczędności wynoszą już 4 790 rubli, czyli 37%.

Chociaż oczywiście w tym przypadku porównanie nie jest całkowicie poprawne.

Jak zarejestrować się na AliExpress

Nie będę o tym pisać. To takie proste: zarejestruj się, dodaj kartę kredytową, adres, wybierz towary i kliknij “Kup”. Nic skomplikowanego i nie różni się od rejestracji w jakimkolwiek innym sklepie internetowym.

“Heshelme Beshelme, Plate”

Wielu boi się nie tyle chińskich towarów, ile hieroglifów. A to ma podstawę.

Na przykład nasz smartfon pochodzi w całości z chińskiego. Łatwo było jednak przetłumaczyć na język rosyjski. W ciągu zaledwie trzech minut. Plus kolejne 20 minut zajęło dostosowanie odstępów między literami. Rozwiązanie zostało znalezione na jednym z forów tematycznych poświęconych urządzeniu.

Innym problemem jest zgodność z obsługą. Na przykład fascynujący dialog na temat zwrotu pieniędzy za punkty.

Okno dialogowe z obsługą

Trzecim problemem jest opis towarów w języku rosyjskim. Ale wszystko to rozwiązuje się, klikając “Wyświetl tytuł w języku angielskim”.

Złe tłumaczenie

Po angielsku opis nie jest już tak absurdalny.

Oszczędź czas

Chińskie towary – cała “maza” w pieniądzach? Nie, oszczędzanie czasu jest często ważniejsze.

Opowiem ci krótką historię. Mój przyjaciel Dima otrzymał zlecenie od kierownictwa: w związku z otwarciem nowej kawiarni konieczne jest zmierzenie drożności (ilu ludzi mija to miejsce).

Aby poradzić sobie z tym zadaniem, Dima potrzebowała specjalnego urządzenia – zatrzasku. Jego istota jest prosta: dana osoba przechodzi, Dima naciska przycisk pilota, a liczba na liczniku zwiększa się o jeden. Wszystko to jest dobre w teorii, ale w praktyce kliknięcie było bardzo trudne do zdobycia. Dima bezskutecznie podróżował pół-Ufa.

Jak można się domyślić, pilot został łatwo znaleziony w Chinach. Frekwencja została zmierzona.

Ile czasu może zaoszczędzić Dima, jeśli natychmiast złoży zamówienie w Chinach? Dużo!

Razem

Zawsze uważałem, że kupowanie w Chinach to dużo maniaków. Tylko oni, jak mi się wydawało, byli w stanie oddzielić ziarno od plew i znaleźć dobre rzeczy wśród kupy śmieci.

Ale, ku mojemu zaskoczeniu, tak nie było. Chiny – to łatwe, szybkie i … tanie, oczywiście. Trzeba zrozumieć tylko trochę.

I miałeś “chińskie” doświadczenie? Czy jesteś zadowolony?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 5 =