10 lifjhakov na nakupovanie na AliExpress

Tip 1. Vyhľadajte angličtinu

Väčšina čínskych predajcov je s ruštinou taká zlá, že je jednoduchšie používať anglické rozhranie.

Skupina Alibaba Group pre ruskú verziu AliExpress môže dať pevnú štyri. Existujú samozrejme titulky, ktoré vyvolávajú úsmev, napríklad “Drobná malá ultraľahká rukavská rukavica v teple”. Nepozerajte okamžite, že hovoríme o prenosnej fľaši na teplú vodu. 🙂 Vo všeobecnosti sa rusky hovoriaci používatelia cítia pohodlne na AliExpress.

Avšak, ako ukazuje prax, nájsť ten správny produkt rýchlejšie a ľahšie ešte v angličtine. Napríklad, ak narazíte do vyhľadávacieho reťazca AliExpress dotazu automatické natáčanie, obchod bude okamžite dať to, čo je potrebné.

Vyhľadávanie AliExpress v angličtine

Ak píšete “kliešte na automatickú vlnu vlasov”, zobrazia sa všetky obleky.

Vyhľadávanie na AliExpress v ruštine

Okrem toho použite tlačidlo “Zobraziť titul v angličtine”. Takže sa naučíte správny názov produktu a pre vás bude ľahšie nájsť prehľady (pozri tip 4).

Tip 2. Zvážte sezónnosť

Kedy objednávať nie je menej dôležité, než to.

Na jednej strane AliExpress vždy zabezpečuje predaj pri príležitosti sviatkov. A počas týchto cenóz sa dá zachrániť. Ak nezabudnete dať srdce pod obľúbený tovar a vykonať svoj zoznam želaní, potom, keď sa zníži cena za záujmové časti, o ktoré budete mať záujem, budete upozornení poštou.

Rovnako ako akýkoľvek internetový obchod, AliExpress trávi predaj na “čierny piatok” a “cyber pondelok”.

Na druhej strane, v predprázdňach a sviatkoch sa poštové služby otáčajú ešte pomalšie as ešte väčším skrútením. Objednávanie novoročných darov v polovici decembra je naivné ako veriť v Santa Clausa. Je veľmi pravdepodobné, že ich obdržíte len do 8. marca.

Začiatkom februára oslávil v nebeskej ríši jarný festival (čínsky nový rok). Mnoho spoločností, vrátane dopravy, nefunguje. Spracovanie a odosielanie objednávok sa často oneskoruje.

Morálka: rozhodnúť sa objednať niečo v Číne, pozrite sa na kalendár.

Tip 3. Prečítajte si predajcov

Nestláčajte tlačidlo “Kúpiť”, keď uvidíte cennú cenu. Aby nedošlo k bezohľadnému predajcovi, pozrite sa na nasledujúce ukazovatele:

  1. Sortiment a dátum otvorenia obchodu. Ak sa predávajúci práve zaregistroval a vo svojom katalógu je len pár tovarov, mali by byť upozornení. Možno je začiatočník a možno aj jednodňový.
  2. Počet objednávok, to znamená, koľko ľudí tento konkrétny produkt kúpil od tohto predajcu za posledných šesť mesiacov. Čím viac, tým lepšie.
  3. Percento pozitívnej spätnej väzby. Vypočíta sa tak, že celkový počet odhadov na šesť mesiacov pre všetky šarže skladov sa vydelí počtom pozitívnych spätných väzieb (štyri a päť hviezdičiek) za rovnaké obdobie. Pri nákupe elektroniky a iných drahých vecí je žiaduce, aby predajca tento údaj nebol menší ako 96-98%.
  4. Zákaznícke recenzie. Oveľa zmysluplnejšie, tým pravdivé. Nepretržité päť hviezdičiek bez písomnej spätnej väzby alebo odpovedí ako “OK!”, “Super!”, “Vynikajúce!” Mala by spôsobiť nedôveru. Zamerajte sa na podrobné recenzie, kde kupujúci rozpráva, ako bol výrobok zabalený, koľko ho očakával, aké sú jeho dojmy z nákupu.
  5. Hodnotenie predávajúceho. Čím vyššia, tým spoľahlivejšia. Hodnotenie sa zobrazuje vo forme čísiel, medailí, kryštálov a korún. Ak je predávajúci hodnotený štyrmi alebo piatimi hviezdičkami, získal mu jeden bod. Ak kupujúci hodnotí tovary a služby pre stupeň C, hodnota obchodu sa nezmení. A ak zákazník nebol spokojný a dal dve alebo jednu hviezdičku, predávajúci má jeden bod. Ak chcete zarobiť jeden krištáľ, musí predávajúci získať minimálne 500 bodov.

Hodnotenie predajcu na AliExpress

Tip 4. Prečítajte si recenzie, pozri recenzie

Než si kúpite niečo, či už je to sveter alebo telefón, pozrite sa na recenzie tohto produktu. Kde ich môžem dostať?

  • iTao. Toto je sesterská stránka spoločnosti AliExpress, kde si kupujúci môžu nechať svoje podrobné recenzie o nákupoch, odovzdávať fotografie vecí.
  • YouTube. Nemáte ani podozrenie, koľko rozbaľovanie videa a ďalšie recenzie na produkty s AliExpress. Ak nie je v ruštine žiadna recenzia, určite je to v angličtine (pozri tip 1).
  • “VKontakte” a iné sociálne siete majú veľa spoločenstiev, kde ľudia predvádzajú svoje akvizície.

Vďaka recenziám iných kupujúcich môžete pochopiť, ako výrobok vyzerá v skutočnosti, a nie na fotografiách predávajúceho a či ho vôbec potrebujete.

Tip 5. Pýtajte sa na otázky

Mnohí používatelia prichádzajú do styku s predávajúcim iba v prípade sporu. A márne. S predajcom môžete a potrebujete komunikovať. AliExpress na tento účel ponúka niekoľko spôsobov komunikácie: e-mail, správy na stránke produktu, správy na stránke objednávky a rozhovor prostredníctvom programu TradeManager.

Opýtajte sa predajcu, ak existuje produkt špecifikácie, ktorú potrebujete. požiadať o zaslanie skutočných fotografií tovaru, ak nenájdili recenziu; špecifikujte, či existuje príležitosť poslať objednávku poštou do Singapuru (nie je taký zaneprázdnený ako čínsky); požiadajte o zľavu (áno, niekedy sa môžete dohodnúť na AliExpress) a tak ďalej a tak ďalej. Opýtajte sa všetkých vysvetľujúcich otázok a pamätajte si na to, že ponecháte spätnú väzbu, môžete oceniť kvalitu komunikácie s predávajúcim.

Tip 6. Buďte opatrní pri načasovaní

Konkrétne k dátumu odoslania, dátumu doručenia a ochrannej dobe tovaru.

Ak potrebujete urgentnú zásielku, budete s najväčšou pravdepodobnosťou hľadať veľa s minimálnym dodacím termínom. Ale nezabudnite sa na to pozrieť, koľko dní sa predajca zaväzuje odoslať tovar. Niektoré obchody prideľujú 15-20 pracovných dní.

Predajca poslal tovar, číslo skladby sa objavilo na stránke objednávky, ste ho vrazil do 17TRACK, ale – o hrôze! – ani to ani žiadny iný systém sledovania pozemkov nevidí. Čo mám robiť?

Nestrácajte paniku. Stáva sa to často, ak hodnota tovaru je nižšia ako 10 EUR. Predajcovia sa v tomto prípade snažia minimalizovať náklady na logistiku a posielať balíky najlacnejším spôsobom.

Dávajte pozor na dobu ochrany tovaru AliExpress. Ak dôjde k vyčerpaniu a objednávka ešte nenastala, požiadajte o predĺženie ochrannej lehoty. Svedomití predajcovia s radosťou ísť na to (oni vás tiež naplnia listami s ospravedlňovaním a žiadosťou o trpezlivosť). Nespravodlivé osoby zvyčajne neodpovedajú a potom môžete bezpečne otvoriť spor.

Tip 7. Dodržujte pravidlo “jedna objednávka – jedna zásielka”

Prejdite na poštu pre malé balíčky. Je dobré, ak je na parcele niekoľko tovarov … Ale je to dobré? Po prvé, ak v balíku nie je jedno, ale niekoľko vecí, môžu na colnici vzniknúť ťažkosti. Po druhé, ak sa balík stratil, potom úplne.

Je rozumnejšie dodržiavať zásadu “jedna objednávka – jedna zásielka”.

Podľa pravidiel “Ruskej pošty” by neregistrované malé poštové zásielky mali mať poštové schránky (ak sú vhodné).

Tip 8. Použite služby vrátenia peňazí a propagačné kódy

Zoberiete zmenu v obchode? Potom je dosť logické prijímať vrátenie peňazí a používať propagačné kódy. Pomocou služieb vrátenia peňazí môžete vrátiť od 5 do 30% kúpnej ceny. Súčasne je to dobré pre každého: obchod predal tovar, miesto vrátenia peňazí zarobené na partnerský program, ušetrili ste peniaze.

Populárne miesta na vrátenie peňazí, ktoré pracujú s AliExpress: ePN, Letyshops, Kopikot a ďalšie.

AliExpress navyše aktívne podporuje svoje mobilné aplikácie. Objednávanie prostredníctvom nich môžete získať zľavu.

Tip 9. Rozbaľte poradie pre video

Po objednaní drahých položiek nezabudnite oddeliť zásielku na videu. Ak vnútri nie je to, čo ste očakávali, alebo chybný produkt, budete mať pevné dôkazy, aby ste viedli spor a vrátili peniaze.

Môžete dokonca urobiť aj fotografie v telefóne. Hlavná vec je jednorazová, video by malo jasne zobraziť vašu adresu, adresu a meno odosielateľa, ako aj nedostatky produktu.

Tip 10. Spravujte svoje recenzie

Predajcovia AliExpress oceňujú recenzie zákazníkov (pozri tip 3). Nechajte mudrcov. Nie je potrebné uvádzať päť hviezdičiek iba pre skutočnosť, že tovar prišiel celý. Otestujte vec, použite ju niekoľko dní. Niekedy chyby neprídu hneď.

Nezabudnite tiež, že svoju recenziu môžete upraviť do 30 dní. Napríklad, ak sa po niekoľkých týždňoch prevádzky výrobok rozpadol. Ak to chcete urobiť, prejdite do svojho profilu: “Moje objednávky” → “Správa recenzií” → “Publikované recenzie”. Keď sa zobrazenia kupujúceho zmenia z pozitívneho na negatívne, predajcovia majú tendenciu vyhladiť negatívny tým, že odošlú darček poškodenému zákazníkovi alebo poskytnú zľavu na nový nákup.

Len pamätajte, že systém spätnej väzby na AliExpress je vzájomný. Vy, rovnako ako predajcovia, máte aj hodnotenie.

Hodnotenie kupujúceho na AliExpress

Ak máte svoje tajomstvá, ako nakupovať tovar na AliExpress, vitajte na pripomienky. Budeme vám užitočné!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

52 + = 57