Fotoğrafları Renklendirmek, siyah beyaz fotoğrafları renkliye dönüştürür

Colorize Photos servisi, yapay zekanın pratik uygulamasına yönelik seçeneklerden birini göstermek için, sinir ağları ile uğraşan bir grup araştırmacı tarafından yaratıldı. Bu durumda siyah beyaz fotoğrafların renklendirilmesinde kullanılır. Siteye gelen herhangi bir ziyaretçi, alana eski bir fotoğrafın bağlantısını girebilir ve bir düğmeyi diğerine dönüştürmek için bir düğmeyi tıklayabilir.

Fotoğrafları Renklendir

Görüntülerin sadece birkaç saniye içinde işlenmesine rağmen, yapay zekanın yaptığı iş miktarı çok büyük. Sonuçta, bu süre zarfında resmin içeriğini analiz etmek, üzerinde tanıdık nesneleri tanımak, bu nesnelerin yaklaşık renklerini veritabanından çıkarmak ve son olarak fotoğrafa uygulamak gerekir.

Fotoğrafları Renklendir: fotoğraflarla çalış

Fotoğrafların Renklendirilmesi sonuçları, işlenmek üzere sunulan görüntüye bağlı olarak oldukça güçlü bir şekilde çalışır. Bazı fotoğraflar sadece renklerin çeşitliliği ve şaşırtıcılığı ile şaşırır, diğerleri çok açık değildir. Birkaç denemeden sonra, Colorize Photos’ın en iyi şeylerinin insan vücudunun, suyun, ağaçların, arabaların, binaların renkleriyle başa çıktığı anlaşılıyor. Burada birkaç örneğe bakın.

İlginç görünüyor, öyle değil mi?

Proje sitesinde, aşağıda bulabileceğiniz bir bağlantıyı kullanarak deney yapabilirsiniz. Ve yorumlarda en iyi sonuçları bizimle paylaşmayı unutmayın!

Fotoğrafları Renklendir →

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 8 =