KeePass vs Dashlane vs LastPass. En iyi şifre yöneticisini seçin

Bugün, ağın hemen hemen her kullanıcısı düzenli olarak 4-5 çevrimiçi hizmetler ve tek seferlik görevler gerçekleştirmek için sayısız numara kullanıyor. Tüm bu şifrelerinizi kafanızda tutamazsınız, kağıda yazmanız tehlikelidir ve tarayıcıda saklamak her zaman uygun değildir. Bu nedenle, özel şifre yöneticileri giderek daha popüler hale geliyor. En iyilerini bulduk ve karşılaştırdık.

KeePass

Bu incelemedeki tüm katılımcılar arasında KeePass tamamen ücretsiz bir seçenek. Açık kaynak ile dağıtılır, böylece ilgili herhangi bir uzman güvenlik ve güvenilirliğinden emin olabilir. KeePass, tüm parola bilgilerini bilgisayarınızda ve / veya mobil aygıtınızda yerel olarak saklayarak çalışır; veritabanını şifreleme ve ana parola ile koruyarak, hiç kimsenin kimliğini çeşitli sitelerde kullanamaz.

KeePass

Şifrelerinize herhangi bir cihazdan erişebilmek için, yerel veritabanını Dropbox gibi senkronizasyona sahip bulut tabanlı disklerden birine kaydedebilirsiniz.

Program, Windows, Linux, MacOS ve mobil platformlarda mevcuttur. Android, iOS, BlackBerry, çok dilli bir arayüze sahiptir. KeePass, şifrelerinizi çok sayıda kullanıcıyla birlikte kullanılabilecek gruplara ve alt gruplara ayırmanızı sağlar. Ayrıca şifreleri otomatik olarak doldurmak için değiştirilebilir kısayollar sunar.

KeePass

Genel olarak, KeePass, üçüncü taraf hizmetleriyle parolalarına güvenme düşüncesinden rahatsızlık duyanlar için mükemmel bir seçimdir.

KeePass

Dashlane

Dashlane bu kategoride nispeten yeni bir hizmettir. Bu şifre yöneticisi iki parametre ile ayırt edilir – mükemmel bir görünüm ve inanılmaz kullanım kolaylığı.

Dashlane

Dashlane ağdaki alımları kolaylaştırmak için araçlarını çekebilir. Böylece, kredi kartı numaraları ve teslimat adresi, parça ödeme ve teslimat dahil olmak üzere alım satım katları üzerindeki tüm gerekli finansal bilgileri otomatik olarak doldurabilir, aktif alımlar için bonusları hesaplayabilir ve bu şekilde devam edebilir. Ancak, farklı cihazlar arasında senkronizasyon sağlandığında, her şey çok düzgün değil – bu seçenek yalnızca 29.99 ABD doları olan premium hesabın kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Dashlane

Böylece, bu şifre yöneticisi aktif çevrimiçi alışveriş yapan ve Dashlane’in geliştirilmiş sürümü için ödeme yapmayı düşünmeyenlere en uygunudur.

Dashlane

LastPass

LastPass, tüm şifrelerinizi bulut tabanlı şifrelenmiş alanda ücretsiz olarak depolamanıza izin veren birkaç şifre yöneticisinden biridir. Bu işlevin avantajı, dünyanın herhangi bir yerinden verilerinize erişebilmeniz ve siteye girmek için sadece bir ana şifreyi hatırlamanız gerektiğidir.

LastPass

Bu hizmet, form doldurma, şifre üreticisi, yaratılan hesapların güvenilirliğini kontrol etme, sanal klavye, korumalı notlar, sitelerin güvenliğini kontrol etme gibi pek çok ek özellik ve hizmet sunmaktadır. Çok sayıda seçenek, hizmetin davranışını ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenize ve kullanımının güvenliğini artırmanıza olanak tanır.

LastPass

Sonuç

Tüm şifre yöneticileri kendi yollarıyla iyi olsalar da, herkes kendi benzersiz işlevlerini sunar, ancak LastPass’i, olasılıklar ve kullanılabilirlik kombinasyonları için farklı hesaplarla ilgili verileri depolamak için en iyi araç olarak seçeriz. Bu hizmetin tüm ana ve en popüler işlevleri ücretsizdir ve birkaç ek fırsat için, onlara keskin bir şekilde ihtiyacınız varsa, ödeme yapabilirsiniz.

KeePass Dashlane LastPass
Şifre Şifreleme
evet evet evet
İle entegrasyon
Google Şifrematik
hayır evet evet
küçük ev
doğrulama
Evet. Windows parolası gerektirir
ve bir anahtar dosyası.
Evet.
Google Authenticator ile
Evet.
Google Authenticator ile
Bulut depolama Hayır değil. Ancak taşınabilir versiyon farklı cihazlar arasında senkronize edilebilir. Evet (Sadece 29,99 USD Premium sürümünde
yılda)
evet
Platformlar arası evet evet evet
Otomatik Giriş
Bu işlev, özel KeePass eklentisi kullanılarak eklenebilir evet evet
Tarayıcı Uzantıları
evet evet evet


Ve şifreleri saklamak için en uygun ve güvenli yol nedir?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

72 − = 63