Rusça altyazılı Netflix filmleri nasıl izlenir

Netflix’in büyük popülaritesi, öncelikle çok kaliteli ve hatta bazen benzersiz içeriklerin kataloğundaki varlığa bağlıdır. Bu hizmetin ülkemize gelişi tüm film severleri memnun etti. Ancak, hemen hemen bütün filmler İngilizce olarak sunulmakta olup, bunu bilmeyen kullanıcılar için bir engel haline gelmiştir. Bu nedenle, Rusça (ya da başka) altyazılar eşliğinde, Netflix’te film izlemenin basit bir yolunu anlatmak istiyoruz. Bu hile hem Chrome hem de Firefox’ta bulunan tarayıcılarda çalışır.

  1. Netflix hesabınıza giriş yapın ve sizi ilgilendiren filmi seçin. Örneğin, Jessica Jones adı altında Netflix’in yeni bir seri olmasını sağlayın. Netflix hesabına giriş yapın ve filmi seçin
  2. İstediğiniz bölüm için İnternet Rusça altyazılı bulun. Bu amaç için en iyi, herhangi bir dilde çok sayıda altyazı içeren uygun bir site olan OpenSubtitles.org. İnternette Rusça altyazılı bul
  3. İhtiyacınız olan altyazıları indirin. Kural olarak, bu SRT uzantısı olan bir dosya olacaktır. Ancak, Netflix hizmeti bu biçimi anlamıyor, bu yüzden indirilen altyazılar DFXP formatına dönüştürülmelidir.
  4. Altyazıları dönüştürmek için SubFlicks web sitesini kullanabilirsiniz. İndirilen dosyayı indirmeniz ve İndir düğmesini tıklamanız yeterlidir. Hemen bilgisayarda DFXP istenen formatta altyazı indirilecektir. Altyazıları dönüştürmek için SubFlicks web sitesini kullanabilirsiniz.
  5. Artık Netflix sekmesine gitmeli ve gizli tuş kombinasyonuna basmalısınız. Ctrl + Alt + ÜstKrktr + T Chrome tarayıcısında veya Alt + ÜstKrkt + tıklama Firefox’ta. Altyazıları belirtmeniz istenecek dosya seçim penceresi açılır.
  6. Bundan sonra, görüntülemeye geri dönebilirsiniz. Altyazı metninin ekranı ekranda başlamalıdır. İsterseniz, kapatabilir veya standart Netflix altyazı seçim menüsünde başka bir dile geçebilirsiniz. Netflix Altyazı Seçimi Menüsü

Bazı durumlarda, ekranda ve metinde neler olup bittiğine dair küçük bir eşitsizlik olabilir. Bu kadar seni rahatsız ediyorsa, bu kılavuzun dördüncü paragrafa geri dönüp altyazılı dönüştürülmesi ile istenilen zaman gecikme ayarlayabilirsiniz. Ancak, büyük olasılıkla, bu gerekli değildir ve oldukça rahat Netflix’te film izlemek ve ana dilinde altyazılı yardımıyla neler olduğunu anlayabiliriz.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 83 = 86