Web siteleri nasıl yapılacağını öğrenmek için: 30+ öğreticiler

“Web sitesi nasıl yapılır” bölümünde, web siteleri oluşturmak için çeşitli araçlardan düzenli olarak bahsederiz. Ve kapsamlı bir site oluşturma anlayışına ihtiyaç duyanlar için, sitelerin oluşturulmasını öğreten ayrıntılı bir kaynak seçkisi hazırladık. Programlamadan promosyona kadar her şeye dokunacağız. Eğitmenler İngilizce ve Rusça olarak mevcuttur. Rehberimiz hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için faydalı olacaktır.

Codecademy

Etkileşimli bir biçimde ve ücretsiz olarak nasıl kodlanacağını öğrenin – bu şirketin sloganı. Site, HTML, CSS, JavaScript, jQuery, Python, Ruby, PHP üzerinde adım adım çevrimiçi dersler içermektedir. Ayrıca sitelerin oluşturulması konusunda ayrı bir bölüm var. Yeni bilgi almak için sadece internet ve tarayıcıya ihtiyaç vardır. Programlamaya yeni iseniz, bu temelleri öğrenmek için mükemmel bir seçenektir.

HTML Akademisi

35 danışmandan 32 çevrimiçi HTML ve CSS dersleri. HTML Akademisi’nin yaratıcıları, düzenin herhangi bir BT uzmanı için kullanışlı bir beceri olduğuna inanıyor. Dersler temel ve ileri seviyeye ayrılır. Bazıları ücretli, bazıları bedava. Aynı zamanda, oran teoriye dayanmıyor, fakat pratikte.

Kod okulu

Envy Labs’ın kaynağı, HTML5, CSS, Ruby, JavaScript, Git, iOS için programlama öğrenmek isteyenler için video dersleri ve ekranlar sunuyor. Materyal daha ileri düzeydeki kullanıcıları hedeflemektedir. Tek tek veya takım halinde öğrenebilirsiniz. Kurslar ödenir: 29 $ – aylık abonelik, 290 $ – yıllık.

Hekslet

Veri tabanları, sunucular ve uygulama geliştirme çalışmaları için bir platformdur. Hizmet geliştiriciler tarafından geliştiriciler tarafından oluşturuldu. Toplumun 50 binden fazla insanı var. Ücretsiz (sadece teori) veya ayda 9 dolar (teori + uygulama) öğrenebilirsiniz.

Kodlayıcılar

Bu kaynakta üç tür ders bulunmaktadır: HTML + CSS, JavaScript ve Python3. Her birinin üç seviyesi vardır: ilk – bedava, dinlenme – dolar için. Her yönden derslerin satın alınması daha ucuz – 146 $ ‘dan. Her derste materyalin düzeltilmesine yardımcı olan bir oyun elemanı vardır.

Irbis-okul

Bu web programlamanın çevrimiçi bir dersidir. Onlara adım adım hakim olmanın, profesyonel web sitelerinin nasıl oluşturulacağını öğreneceğiniz vaat ediliyor. “Basit bir prosedürel kodla başlıyoruz ve tam teşekküllü bir mini çerçeveye dönüşüyoruz.” Eğitim, özel bir masaüstü uygulaması ile yürütülmektedir. Temel kurslar ücretsizdir, daha gelişmiş – ücretlidir.

Udacity

Eğitimin yaygın olarak erişilebilir olması gerektiğine inanan bir şirket. Ön-end-ve tam yığın-geliştiriciler, analistler, mobil uygulama geliştiriciler ve programcılar yetiştirmek bir eğitim programı geliştirmek için Google’dan, ATT, Facebook, Salesforce, Cloudera ve diğer şirketler ile birlikte bu, she, yapmak için. Programların maliyeti 200 dolar.

Programlama Okulu

Eğitim merkezi “Programlama Okulu”, 2010 yılında Bauman’dan sonra Moskova Devlet Teknik Üniversitesi mezunları tarafından oluşturuldu. Meslek seçimi oldukça yaygındır: programlama, HTML ve CSS, Swift, Android, Python, JavaScript ve diğerleri. Ayrı ayrı SEO üzerinde bir ders not etmek gereklidir. 100 bin rubleye kadar olan kurslardan birinin sonunda bir sertifika onayı alabilirsiniz. Okul ayrıca mezunlar için profil şirketlerinde iki aylık staj vaat ediyor.

Ön Uç Ustaları

HTML5, CSS3, JavaScript, JQuery, Backbone.JS, AngularJS ve diğer alanlarda 20’den fazla akademik ders. Temel bilgi edinmek isteyenler için uygundur. Öğretmenler işlerinde uzmanlar. Örneğin, Douglas Crockford (JavaScript), Estelle Vale (CSS3), Lukas Ruebbelke (AngularJS). Öğrenim ücreti: Ayda 39 dolar veya yılda 299 dolar.

IMT Akademisi

İnternet Teknolojileri Akademisi IMT, modern BT uzmanlıklarını öğretmek için çevrimdışı ve çevrimiçi kurslar sunmaktadır. Arama motoru optimizasyonunu, sayfa düzeninin temellerini, web tasarımını ve web programlamayı, JavaScript’i öğrenebilirsiniz. Tüm öğretmenlerin gerçek şeyleri öğreten uygulayıcılar oldukları belirtilmektedir. Programda ücretli, online dersler öğretmek biraz.

HTML5Rocks

HTML5’e geçmek isteyen geliştiriciler için popüler bir kaynak. 2010 yılında kuruldu. Bu dil ile ilgili birçok makale, işlevleri ve uygulamalardaki kullanım özellikleri içerir.

Modern Bilişim, Programlama ve Veri Analizi Merkezi

Bu merkez (Bilgisayar Bilimleri Merkezi) POMI RAS Bilgisayar Bilimi Kulübü, JetBrains Company ve Veri Analiz Okulu’nun inisiyatifiyle oluşturuldu. Merkez, bilişim, veri analizi ve yazılım geliştirme alanlarında tam zamanlı akşam kursları sunmaktadır. Ancak C ++, Python, bilgisayar mimarisi ve grafikler de dahil olmak üzere yakın zamanda lanse edilmiş ve online yön.

LearnSauce

Bu, aylık 9 dolara kaynak kodlu DIY-ders kitaplarına sınırsız erişim sağlayabileceğiniz bir platform. Yeni kılavuzlar her hafta görünür. Servis sahipleri, öğrencilerin yakında kendi serin uygulamalarını oluşturabileceklerini söylüyor.

W3Schools

Bu kaynak, programcılar ve web tasarımcıları için yararlı olacak ders kitaplarını içerir. Site binasındaki el kitapları ayrı bir bölümde birleştirilmiştir. Öğretim yardımcıları, yeni başlayanların bile onları anlayabilmesi için seçilmiştir. Ayrıca sitede her şeyin nasıl çalıştığına dair örnekler var. Ders kitaplarına erişim ücretsizdir.

Smashing Dergisi

Bu, elektronik tasarımcıları da içeren profesyonel kitapların toplandığı web tasarımcıları ve geliştiricileri için çevrimiçi bir dergi. Bazıları indirilebilir, bazıları satın alınabilir. Avantajların konusu geniş – orta ve ileri seviyedeki uzmanlar çok faydalı olacak.

Treehouse

Bu, Ryan Carson tarafından 2011 yılında oluşturulan popüler bir eğitim kaynağıdır. Web geliştiricileri, web tasarımcıları, mobil geliştiriciler ve pazarlamacılar için birçok kurs topladı. Kısacası, web siteleri oluşturmak için öğrenmeniz gereken her şey. Aynı zamanda, öğrenciler yüksek öğretim kalitesine dikkat çekiyorlar. Öğrenim ücreti: 25 dolar – temel abonelik, 49 dolar – gelişmiş. Her biri 14 gün içinde ücretsiz olarak test edilebilir.

Alison

Bu, yeni uzmanlıklara ve ileri eğitime hakim bir eğitim platformudur. BT’ye ayrılan bölümde, mobil geliştirme, İnternet işi, grafik editörlerle çalışma, multimedya teknolojileri ve diğer alanlar bulunmaktadır. Eğitim ücretsizdir, ancak bu ya da bu kursu tamamladıktan sonra, ödeme ile bir sertifika alabilirsiniz.

learnable

Programcılar ve tasarımcılar için yararlı olacak çevrimiçi öğrenme hizmeti. Site, JavaScript, jQuery, PHP, CSS3, HTML5, Node.JS, Photoshop, WordPress, Ruby, iOS, Android ve diğer konulardaki kursları ve e-kitapları içerir. Aynı zamanda, öğretim materyallerine erişim kurs sonrası kalır. Öğretmenler, öğrencilerden gelen her türlü soruya cevap vermeye hazırdırlar ve ikincisi, Öğrenilebilirliği öğrenmeyi onaylayan bir diploma alabilir. Aylık abonelik ücreti 15 $, yıllık abonelik 99 $.

Skillfeed

Tasarım, web geliştirme, fotoğraf, illüstrasyon, HTML ve CSS için 79.000’den fazla eğitim videosu sunan bir kaynak. Silindirler bilgi seviyesi, kategori ve zamanlamaya göre sıralanabilir. Dersler, aylık 19 $ maliyeti olan abonelik ile kullanılabilir. Ancak kaynağın yararlılığını değerlendirmek için yedi günlük bir serbest süre içinde olabilir.

Tutsplus

Bu, Envato tarafından yaratılan, kodlama, tasarım, grafik, geliştirme ve diğer konularda birçok ücretsiz ve ücretli kurs içeren bir kaynaktır. Çeşitli derslerde gezinmek ve ilgi alanlarını filtrelemek için bir merkez var. hub.tutsplus.com, nerede merkez – Konunun adı. Yani, eğer ararsanız webdesign.tutsplus, Adres çubuğunun listelenmesi durumunda web tasarımında ders alacaksınız code.tutsplus.com, daha sonra sayfada programlama dersleri görüntülenecektir. Derslere ek olarak (ödeme yapılır), sitede e-kitap ve konuyla ilgili ücretsiz kılavuzlar bulunmaktadır.

Coursera

Lifehacker’ın birçok okuru bu platformu ücretsiz çevrimiçi kurslarla biliyor. Her ay sizin için hazırladığımız ilginç Kurs Dersleri ile derlemenizi hazırlıyoruz. Genellikle eğitim, programlama, tasarım ve pazarlama eğitimleri vardır. Coursera ayrıca “veri bilimi”, “dijital pazarlama”, “siber uzaydaki güvenlik”, “Android’e dayalı mobil cihazlar için bulut bilgi işlem” ve benzeri konularda bir dizi kursa da sahiptir.

Udemy

Udemy, eğitim alanı olan Coursera’dan daha az popüler değildir. Burada herhangi bir uzman kendi bilgisini kendi alanında paylaşabilir ve çoğu zaman dersler gerçek yıldızlar tarafından okunur. site farklı konularda dersler içeren, orada ilginç ve yeni başlayanlar saytostroiteley: kurslar web tasarımı dersleri geliştirmek, böylece arama motoru optimizasyonu ve internet pazarlama kursları kurslar. Bazı kurslar ücretsizdir.

LendWings

LendWings, “Modern Öğrenme Teknolojileri” şirketinden tasarım, teknoloji, sanat ve diğer alanlarda video kursları içeren bir platformdur. Sadece Rusça konuşan uzmanlardan dersler değil, aynı zamanda dünya uzmanlarının konuşmalarının çevirileridir. Yakın gelecekte, site binasında aşağıdaki kurslara kayıt olabilirsiniz: “PHP’nin Temelleri”, “WordPress’te hızlı site oluşturma”, “Yeni başlayanlar için HTML5”.

Lynda

1995 yılında oluşturulan en eski eğitim portallarından biri. Sitede dersler ve video dersleri bulunmaktadır. Eğitim materyalleri her hafta güncellenmektedir. Dersler farklı bilgi düzeyleri için tasarlanmıştır: yeni başlayanlar üssü yönetebilecek ve daha deneyimli olanlar niteliklerini geliştirecektir. “Geliştirme” bölümünde şu anda 384 çevrimiçi kurs ve 16 binden fazla video mevcut; “Tasarım” da – 573 kurs ve 27 binin üzerinde video, Web bölümünde 639 kurs ve yaklaşık 24 bin video bekliyorsunuz. Eğitim ücretlidir ve faydalar arasında mobil uygulamaların kullanılabilirliği bulunmaktadır.

zillion

Bu bir eğitim medya kaynağıdır. Yoğun eğitim programları gerçek zamanlı olarak sunulur, birkaç ay boyunca modern bir uzmanlık kazanabilirsiniz. Zaten meslek sahibi olanlar video kursları ile geliştirilebilir. Konular geniş (pazarlama, halkla ilişkiler, satış, yönetim vb.) Ve öğretim kadrosuna saygı duyulur. Yakın gelecekte sitelerin yaratıcıları, Kullanıcı Deneyimi alanında uzman bir uzman olan Dmitry Satin’in ekspres kursuna ilgi duyabilirler. “Evrensel arayüz” denir. Müşteriyi ona nasıl tanıtacağım. ” Bu ya da başka bir kursun sonunda bir sertifika onayı alabilirsiniz.

Akademik Dünya

Richard Ludlow tarafından oluşturulmuş bir site. Harvard, Oxford, Stanford ve diğerleri: En iyi dünya üniversitelerinden çok sayıda konferans topladı. Fizik ve ekonomi ek olarak, sitede tasarım, pazarlama ve iş ile ilgili video eğitimlerini bulabilirsiniz. İlginç işlev – çalma listeleri, farklı disiplinlerde video izleyebilir, ancak benzer bir tema ile. Kursu tamamladıktan sonra sınava girebilir ve konuştuğunuz üniversiteden bir diploma alabilirsiniz.

İş ortamı

Bu, küçük işletmeler için entegre bir altyapı oluşturmayı amaçlayan girişimciler için bir portaldır. Aynı zamanda Sberbank Rusya’nın bir yan kuruluşudur. Diğer şeylerin yanı sıra uzaktan eğitim okulu var. Çeşitli konularda kurslar ve web seminerleri düzenlenmiştir. Web siteleri oluşturmak isteyenler aşağıdakilerle ilgilenecektir: “Satış web sitesi çevrimiçi mağazası nasıl oluşturulur”, “Web 2.0 için Web Sitesi”, “Arama motorunun bakış açısından ideal site.”

ThinkFul

Bu sadece programlama, web tasarımı ve geliştirme üzerine çevrimiçi bir ders değildir. Bu kaynak, kişisel mentorunuzdan öğrenebileceğiniz bir fırsat sağlar – haftalık görüntülü sohbetler, ilgilendiğiniz soruları sorabilirsiniz. Ek olarak, eğitimin bir parçası olarak, öğrenciler kendi projelerini geliştirmeye ve aynı zamanda istihdam desteği vermeye teşvik edilmektedir. Kurslar ödenir ve çok ucuzdur, ancak birkaç ücretsiz dersler vardır.

Netologiya

“Netology” web profesyonelleri için çevrimiçi eğitim sunuyor. Öğretmenler, RuNet’teki insanlar, işindeki profesyoneller tarafından iyi bilinmektedir. “Netoloji” nin eğitim yönlerinin spektrumu oldukça kapsamlıdır. Zaman zaman web siteleri yapmayı öğrenenler için kurslar bulunmaktadır. Örneğin, 26 Haziran’da, “HTML düzeni: sıfırdan ilk düzenine” kursu başlar. Ancak özellikle pazarlama ve yönetim, e-ticaret, sosyal ağlar, web tasarımı üzerine “Netology” kursları. Dersler konu ve düzeye göre sıralanabilir – temelden ileri seviyeye. Birçok kurs ödenir, ancak susamış bilgi için bir abonelik sistemi vardır. Kursun sonunda, geçişini onaylayan bir diploma alabilirsiniz.

HubSpot

HubSpot portalı 18 ücretsiz pazarlama dersi sunmaktadır: bloglama, SEO, SMM, e-posta pazarlaması, anahtar kelime çalışması – program kapsamlıdır. Bu, web sitesi tanıtımında yeni başlayanlar için mükemmel bir çözümdür.

EDX

edX, kitlesel açık çevrimiçi kursları olan akademik bir platformdur. Bu Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Harvard ve Berkeley Üniversitesi’nin kar amacı gütmeyen bir projesidir. Siteleri oluşturanlar, W3C, Girişimcilik 101, Analytics Edge’den HTML5 Öğrenme gibi kurslarla ilgilenecek.

Size kolaylık sağlamak için, siteleri tek bir tabloda nasıl oluşturacağınızı öğrenebileceğiniz eğitim platformlarını bir araya getirdik.

Özet tablosu

Bu eğitici listesi devam ettirilebilir. Bunu web siteleri oluşturma konusunda deneyime sahip olanlara da yapmayı öneriyoruz. Site binası bilimine hakim olduğunuzda hangi kaynakları kullandınız? Yorumlardaki linkleri atın.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 9