Web sitesi nasıl yapılır? Google Sites!

İnternet devi Google, hizmetleriyle hemen hemen tüm çevrimiçi etkinlik alanlarını kapsamıştır. Özel sitelerin oluşturulması ve barındırılmasıyla ilgili bir istisna yoktu. ofis Google Sites kendi web sitelerinizi kolayca oluşturmanızı ve barındırmanızı sağlar. Ayrıca, diğer Google hizmetlerinin aktif bir kullanıcısıysanız, bu sitenin kullanımından diğer Google hizmetlerinin mükemmel entegrasyonu nedeniyle çifte zevk alabilirsiniz.

Bu servisi kullanmak için elbette bir Google hesabına ihtiyacınız var. Kişisel kullanım için 100 MB disk alanı sağlanmıştır ve sitenin sınırsız sayıda sayfası olabilir. Varsayılan olarak, forma bir alan adı tahsis edilir https://sites.google.com/site.имя, Ancak, varsa bir özel alan adı da bağlayabilirsiniz.

Web sitesi oluşturma, hizmetin ana sayfası ile başlar. Düğmeye tıkladıktan sonra oluşturmak Sitenin adını, adresini belirtmeniz istenecektir, tasarımın temasını seçin. Ayrıca, sınırlı sayıda insan için bir sayfa oluşturuyorsanız, yararlı olabilecek erişim ayarlarını yapılandırabilirsiniz.

Site oluşturulduktan sonra doldurmaya devam edebilirsiniz. Sayfaların düzenleyicisi, normal bir metin düzenleyicisinden daha karmaşık değildir. Bu nedenle, örneğin Google Dokümanlar’da çalışmışsanız, her şeyi basit ve tanıdık bir şekilde bulacaksınız. Benzer şekilde, metin, bağlantı, biçimlendirme, tablo ekleme, resim vb. Yazarsınız. Ek olarak, ekleme menüsünün diğer çok sayıdaki Google hizmetiyle etkileşimde bulunmaktan sorumlu olan ek bir bölümü vardır. Bununla bir AdSense modülü, bir Takvim, Google Dokümanlar’dan bir grafik, Picasa’dan bir resim, Google Haritalar’dan bir harita, YouTube’dan bir video vb. Ekleyebilirsiniz.

Sitenizin genel özelliklerini yapılandırmak için özel bir bölüm var. Site Yönetimi. Burada sayfa ekleyebilir veya silebilir, yerleşimi veya temayı değiştirebilir, AdSense reklamlarının görünümünü özelleştirebilir, siteyi görüntüleme ve düzenleme haklarını değiştirebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Genel olarak, Google’ın çevrimiçi tasarımcısının, renklerin şiddeti veya çeşitli temalarla mücadele etmemesine rağmen, bir takım inkar edilemez avantajlara sahip olduğu söylenebilir. İşlevsellik, hem WYSIWYG editöründe hem de html kodu yazarak sayfaları kolayca ve hızlı bir şekilde oluşturmanızı sağlar. Ayrıca, birkaç somut avantaj daha var.

Öncelikle, Google. Diğer barındırma hizmetlerini kullanırsanız, hizmetin kapatılacağı ve en sevdiğiniz sitenin hiçbir yere gitmeyeceği konusunda teorik bir olasılık vardır, o zaman Google tam olarak bunu yapmayacaktır.
İkinci olarak, kullanıcı erişim haklarını yapılandırmak mümkündür. Bu, belirttiğiniz kişilerle herkese özel içerik barındıran bir site oluşturmak için yararlı olabilir. Örneğin, bu makalede yazdığım gibi ücretli erişim içeren bir site oluşturmak yararlı oldu.
Şey, üçüncü olarak, Google Sites Bu şirketin diğer hizmetleri ile mükemmel etkileşim. Dolayısıyla, Google’ın aktif bir hayranıysanız, bu barındırma muhtemelen kişisel web sitenizi barındırmak için en iyi çözüm olacaktır.

Google Sites

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

48 − = 46