15 najlepších miest pre milovníkov dokumentárnych filmov

Použitie moderných technológií vo výrobe filmov umožnilo dosiahnuť kvalitatívny skok v zábave filmov. Dnes môžeme sledovať absolútne autentické dinosaury na obrazovkách, vychutnať vesmírne dobrodružstvo vo vzdialených galaxiách, dávať pozor na súdne intrígy v fiktívnych kráľovstvách. Obraz v rovnakom čase vyzerá tak pravdivo, že niektorí ľudia majú v ich hlavách úplnú zmes fikcie a reality.

Preto každý človek, ktorý má kritický postoj, musí skôr či neskôr pochopiť plnú hodnotu dokumentárnych filmov. Áno, je možné, že tieto filmy nie sú tak účinné, ale s ich pomocou môžete uniknúť z zajatia špeciálne vytvorených ilúzií a zistiť, čo sa stalo a deje sa vo svete v skutočnosti. Okrem toho skutočné príbehy niekedy prekonávajú akékoľvek nápadité scenáre. Môžete to overiť sami pomocou niektorého z nižšie uvedených lokalít.

1. Najlepšie dokumentárne filmy bol vytvorený v roku 2007 a minulý čas sa zhromaždilo okolo seba obrovskú armádu fanúšikov. Poskytuje možnosť bezplatne prezerať celovečerné dokumenty ako slávni majstri tohto žánru, ako aj úplne neznáme režisérov novín. V súčasnosti existuje viac ako 3 000 dokumentov, ktoré sú rozdelené do 25 rôznych kategórií.

2. DokPro ponúka sledovanie dokumentárnych televíznych seriálov a filmov na rôzne témy: športové drámy, kriminalita, vojenská história, dobrodružstvo, politika, vyšetrovanie a mnohé ďalšie. Počet dostupných filmov nie je pôsobivý, ale pre nich nemusíte vedieť cudzí jazyk.

DokPro

3. Dokumentárna búrka ponúka bezplatné celovečerné dokumenty, zhromaždené z celého sveta. Kvalitný dizajn, často aktualizovaný katalóg, bezplatný, nedostatok registrácie robil z tejto stránky jeden z najobľúbenejších fanúšikov dokumentárnych filmov.

4. Dokumentárne nebesá, Rovnako ako mnoho iných stránok v tejto recenzii, neuloží žiadne súbory na svojom serveri, ale poskytuje iba adresár pre pohodlné vyhľadávanie a prezeranie filmov z YouTube a Vimeo. Tvorcovia tohto zdroja majú preto možnosť poskytnúť používateľom vysokokvalitné a zaujímavé populárne vedecké pásky na rôzne témy bez porušenia zákona.

5. Dokumentárny závislý obsahuje snáď najväčšiu zbierku filmov z tu prezentovaných zdrojov – 5,282 pások. Tu nájdete prácu dokumentárnych filmov na takmer každej téme, od sociálnych problémov až po tajomstvo vzniku nášho vesmíru. Každý film sprevádza stručný popis, žánrový štítok a odhad zdrojov.

Dokumentárny závislý

6. Dokumentárna trubica ponúka široký výber celovečerných dokumentov, ktoré pokrývajú 22 kategórií, ako sú umenie, zdravie, veda, cestovanie, história a pod. Mnohí sa budú zaujímať o sekciu Top 100 Dokumentárne videá, v ktorej je zoznam najpopulárnejších filmov podľa početného publika tejto stránky.

7. Dokumentárny sprievodca – toto je jeden z mála miest, kde sú všetky prichádzajúce filmy predomedzované. Redakci stránky vytvorili jednu z najväčších a najkvalitnejších zbierok dokumentárnych diel, distribuovaných podľa témy, ktoré sú vybavené značkami a stručnými popismi.

8. Dokumentárny film 24 je veľmi zriedka aktualizovaná, takže je nepravdepodobné, že tu nájdete najnovšie filmy. Archívy však obsahujú veľa zaujímavého obsahu, pretože dokumentárne kino je jedným z tých žánrov, ktoré nikdy nie sú zastarané.

9. Voľný dokumentárny film – skutočný nález pre znalcov dokumentárnych filmov. Okrem niekoľkých stoviek bezplatných celovečerných filmov ponúka táto stránka divákom jedinečný systém kontroly faktov. Ak sa na kazete zobrazujú nepravdivé alebo chybné informácie, môžete priložiť svoj komentár priamo k tejto scéne, aby to ostatní pozorovatelia venovali pozornosť.

Voľné dokumenty

10. Dokumentárny drôt považuje hlavný účel výmeny poznatkov, šírenia vedeckých myšlienok a jednoducho za poskytovanie kvalitných filmov. Nové stránky sa na stránky pridávajú takmer každý deň samotnými používateľmi. Zobrazenie je k dispozícii bez registrácie, ale na to, aby ste film ponúkli, budete musieť vytvoriť účet.

11. DokOnline je jedným z mála miest, kde môžete sledovať filmy v ruštine. A nechajte návrh tohto zdroja trochu zastaraný, ale tu je jednoducho obrovská zbierka filmov rôznych predmetov vrátane jedinečných sovietskych populárno-vedeckých a historických pások.

12. Dokumentárna sieť Je miesto, ktorého opis číta: “Skutočný život je úžasnejší ako každá fikcia.” Aby to dokázali, tvorcovia si vybrali najkrajšie a nezvyčajné pásky, ktoré niekedy pretvárajú názory osoby na okolitý svet.

Dokumentárna sieť

13. DocumKino Je web s hrozným dizajnom, ale cenným obsahom. V skutočnosti je to katalóg odkazov na dokumentárne filmy takých známych televíznych spoločností ako BBC, National Geographic, Discovery a ďalšie. Hlavnou výhodou tejto stránky je dostupnosť filmov s ruským dabingom.

14. Dokumentárny denník bola založená fanúšikmi dokumentov, ktoré zhromažďujú tu najlepšie kazety z celého sveta. Katalóg tejto stránky nezapôsobí počtom filmov, ale všetky sú k dispozícii zadarmo a bez registrácie.

15. Dokumentárne filmy – miesto pre milovníkov vedy. Tu nájdete len tie populárne vedecké filmy, ktoré sa venujú skutočnému výskumu a objavom. Všimnite si, že nie sú filmy venované metafyzike, paranormálnym javom, UFO a iným okultným vedám. Takže môžete bezpečne dôverovať informáciám z tejto stránky.

A aké stránky pre milovníkov dokumentov môžete poradiť?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 8