6 služieb pre rýchlu optimalizáciu obrázkov pred publikovaním

Nie vždy, keď publikujete obrázok na fóre, v sociálnej sieti alebo sa o ňom rozpráva, je potrebná maximálna kvalita. Vo väčšine prípadov nadmerná váha obrázkov iba zhoršuje ich zobrazenie a spomaľuje miesto. Preto je najlepšie pripraviť súbory, ktoré môžu zahŕňať zmenu ich veľkosti a kompresie. Navyše to nevyžaduje ani žiadne programy. Tu sú niektoré webové stránky, s ktorými sa môžete rýchlo a bez námahy pripraviť na publikovanie hneď niekoľkých fotiek.

Hromadné zmena veľkosti fotografií

Obrazovka Hromadná zmena veľkosti fotografií

Táto stránka vám umožňuje prevziať veľa obrázkov naraz a zmeniť ich veľkosti jedným kliknutím. Pre pohodlie používateľov existuje niekoľko šablón, ktoré umožňujú vytvárať fotografie rovnakej šírky alebo dĺžky. Existuje tiež možnosť zmeny formátu súboru (JPG, PNG) a úrovne kompresie.

Hromadné zmena veľkosti fotografií →

Birma

Obrazovka BIRME

Skratka BIRME znamená “Batch Image Resizing Made Easy”. To je naozaj veľmi jednoduchý a extrémne rýchly on-line obrazový resizer. Umožňuje vám meniť veľkosť obrázkov so zachovaním proporcií a bez nich, komprimovať súbory s danou úrovňou kompresie a pridať jednoduchý rám k snímkam.

BIRME →

Zmeniť veľkosť obrázkov online

Zmeniť veľkosť obrazovky Pic Online

Veľmi pohodlná on-line služba, ktorá má ruské rozhranie. Všetky nastavenia sa tu vykonávajú pomocou niekoľkých posúvačov, ktoré menia šírku výsledných obrázkov, ich formát a pomer kompresie. Upozorňujeme, že naraz môžete nahrať až 10 súborov. Výsledok môžete prevziať do jedného ZIP archívu so všetkými spracovanými obrázkami.

Zmena veľkosti Pic Online →

PicGhost

Obrazovka PicGhost

Vďaka tejto službe môžete nielen zmeniť veľkosť obrázkov, ale aj použiť ich vodoznak. Môže sa to hodiť, ak sa bojíte neoprávneného používania fotografií, ktoré ste vyslali v sieti. Okrem sťahovania súborov z pevného disku (až 40 kusov naraz) môže PicGhost spracovať fotografie uložené na Facebooku alebo Flickr.

PicGhost →

TinyPNG

Obrazovka TinyPNG

TinyPNG je len pre jednu operáciu – optimalizácia obrazu, ale zvládanie s ním je pravdepodobne najlepšie na internete. Napriek tomuto názvu môže spracovávať nielen PNG súbory, ale aj JPG. Stačí stahovať súbory a potom služba bude nezávisle vypočítavať optimálnu úroveň kompresie a vykonať kompresiu. Spracované obrázky je možné prevziať ako jeden archív alebo uložiť priamo do úložiska cloud Dropbox.

TinyPNG →

Optimizilla

Obrazovka Optimizilla

Optimizilla, podobne ako predchádzajúca služba, je navrhnutá tak, aby optimalizovala fotografie bez toho, aby zhoršovala ich kvalitu. Na tento účel je možné vizuálne ovládať výsledok a zvoliť príslušné parametre kompresie v manuálnom režime. Súčasne môžete spracovať až 20 súborov. Pripravené obrázky sa vyrábajú samostatne alebo ako jeden archív.

Optimizilla →

Ako vidíte, pre také jednoduché operácie, ako je zmena veľkosti a kompresia fotografií, nie je vôbec potrebné hľadať žiadne špeciálne programy. Vyššie uvedené služby nebudú túto úlohu zvládnuť.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

81 − = 79