How-Old.net určuje vek z fotografie

How-Old.net ešte nepredstavuje presný nástroj a existuje skôr ako bezplatný zábavný projekt. Návštevníci nahrávajú svoje fotografie a zdieľajú výsledky s cieľom zapôsobiť na svojich priateľov alebo ich pobaviť – keď je služba nesprávna. Ale v srdci How-Old.net leží kapacita cloudovej platformy Azure a jej algoritmy sa neustále zlepšujú.

Web je vhodný na použitie v počítači i na mobilnom zariadení. Vývojári pridali niekoľko ukážkových fotiek usmievajúcich sa ľudí, na ktorých tvárach môžete vyskúšať presnosť stanovenia veku. Môžete tiež experimentovať s obrázkami celebrít alebo, samozrejme, použiť svoje vlastné obrázky. Spoločnosť Microsoft tvrdí, že neuchováva stiahnuté fotografie.

 

Pokiaľ ide o presnosť, v mojom prípade, z desiatich testovacích snímok bol algoritmus schopný správne určiť vek iba pre štyri z nich. Ale chyba služby bola malá: robot pridal alebo zmeškal len 2-3 roky.

Skúste How-Old.net →

Spoločnosť Microsoft sa neobmedzila na stránky a pridala podporu pre technológie, ktoré stojí za spoločnosťou How-Old.net vo svojej vlastnej mobilnej aplikácii Sprinkles. Tento program je schopný určiť emócie a ukladať na tvárach používateľov dekoratívne prvky, ako sú čelenky a masky. Bohužiaľ, zatiaľ čo sprinklery sú k dispozícii len pre zariadenia so systémom iOS pripojené k US App Store.

 

Stiahnuť Sprinkles v americkom App Store →

Stojí za zmienku, že nejde o prvú realizáciu takejto myšlienky. Napríklad kamery niektorých smartfónov Xiaomi už dlho dokázali určiť vek a pohlavie osoby z fotografie.

Môžete tiež nájsť obrovské množstvo aplikácií s podobnými funkciami v službe Google Play a App Store. Ale nebol som schopný nájsť medzi nimi hoden. Obyčajne neurčujú vek fotografie napriek opisu, alebo to robia veľmi zle.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 25 = 31