Kde získať odpoveď na akúkoľvek otázku, ak vyhľadávanie na Googli neprináša výsledky

Všetky platformy pre otázky a odpovede pracujú približne rovnako. Zaregistrujete sa, publikujte otázku v príslušnom záhlaví a počkajte. Systém ho zobrazuje zainteresovaným používateľom a keď odpovedia, dostanete upozornenia. Každý účastník môže hlasovať za odpovede, ktoré sa im páči, a tým sa vytvorí hodnotenie tých najlepších.

Každý používateľ má spravidla osobný počet bodov, ktoré sa účtujú za odpovede, ktoré im boli dané. Čím je toto číslo vyššie, tým vyššia je povesť účastníka v komunite.

Zvážme niekoľko takýchto stránok.

1. Odpovedá na Mail.Ru

Najstaršie v RuNet službe otázok a odpovedí s pôsobivým publikom. Najskôr sa môžete pýtať ďalších účastníkov až päťkrát denne. Tento údaj bude rásť, keď sám odpoviete na otázky iných ľudí a vykonáte ďalšie akcie v službe.

V komunite sa môžete pýtať na dva typy otázok: štandardné a vo forme prieskumu, ktorý zahŕňa hlasovanie používateľov o vašich navrhovaných odpovediach.

«Odpovede na Mail.Ru» →

2.TheQuestion

Početom odpovedí a rýchlosťou ich vzhľadu je táto komunita nižšia než “Odpovede Mail.Ru”. Ale podľa mojich pozorovaní je kvalita odpovedí na TheQuestion lepšia. Tu okrem iného nájdete účty slávnych osobností, ktoré odpovedajú na otázky v rámci svojej kompetencie.

Ak vaša otázka zostane nezodpovedaná, môžete ju adresovať niekomu z používateľov, ktorí sa považujú za odborníkov v príslušnej téme. Počet takýchto priamych žiadostí je obmedzený: po siedmich odvolaniach musíte odpovedať na otázku aspoň jednej osoby.

TheQuestion →

3. Hriankovač

Vysoko špecializovaná stránka určená pre odpovede a otázky na tému IT. Ak sa chcete dozvedieť niečo o vývoji softvéru, webovom návrhu, softvéru, službách alebo počítačových komponentoch, obráťte sa na používateľov tohto zdroja. Práve tu je najjednoduchším spôsobom nájsť technických špecialistov, ktorí sú ochotní zdieľať vedomosti v ruštine.

“Hriankovač” →

4. Quora

Jedna z najnavštevovanejších medzinárodných lokalít pre zdieľanie poznatkov. Teraz Quora podporuje angličtinu a španielčinu. Tu nájdete obrovské množstvo položiek pre otázky a obrovské publikum používateľov, ktorí sú pripravení pomôcť. Medzi nimi je veľa verejných činiteľov, ktorí sa zúčastňujú na diskusiách.

Môžete klásť otázky všetkým účastníkom a adresovať ich konkrétnym odborníkom na stránky. V populárnych témach tvoria spolu používatelia a moderátori služieb podrobné encyklopedické odpovede vo formáte wiki-articles.

Quora →

5. Stack Exchange

Ďalšou významnou medzinárodnou službou otázok a odpovedí, konkurencia Quora. Stack Exchange je celá sieť stránok, z ktorých každá je venovaná samostatnej oblasti poznatkov: vzdelanie, budhizmus, počítačová grafika a ďalšie. Najznámejšou stránkou je Stack Overflow, najväčšia komunita programátorov na svete.

Stack Exchange sa zameriava na anglicky hovoriace publikum, ale služba zahŕňa aj lokality v iných jazykoch. Napríklad v niekoľkých komunitách komunikuje v ruštine. Táto stránka pre študentov, učiteľov a jazykovedca ruský jazyk a “ruský jazyk”, rovnako ako miestnu verziu Stack Overflow pre ruských programátorov.

Stack Exchange →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 2