Vytvorte si profil v LinkedIn: vyčerpávajúci sprievodca

Čo je LinkedIn

LinkedIn je sociálna sieť na vyhľadávanie a vytváranie obchodných kontaktov, ktorú spustila v roku 2003 spoločnosť Reid Hoffman. V súčasnosti je na stránke zaregistrovaných viac ako 380 miliónov účastníkov, ktorí predstavujú 150 obchodných odvetví. Zdroj je dostupný v 24 jazykoch vrátane ruského jazyka.

LinkedIn – nezvyčajná sociálna sieť. Nie je to Facebook alebo VKontakte. V komentároch nie sú žiadne pečate, smiešne videá, “život” a diskusie. Ide o čisto obchodný priestor, kde môžete nájsť prácu, umiestniť voľné miesto, nadviazať užitočné kontakty s partnermi a klientmi a len komunikovať o záujmoch – obchodných záujmoch.

Pomocou profilu v LinkedIn môžete urobiť krásny životopis alebo vytvoriť vizitku. O tom, ako rozobrať prepojenie LinkedIn sme už napísali. Dnes to bude o tom, ako vytvoriť profil, ktorý vám umožní predstaviť sa ako superprofesionálny a získať rešpekt v podnikateľskej komunite.

Prečo vyplniť profil

Podľa štatistík je len 51% členov LinkedIn 100% plných. A márne. Koniec koncov, čím menej informácií, tým nižšia je účinnosť profilu.

Účinnosť profilu Toto je ukazovateľ, ktorý ukazuje, či máte dostatočné informácie o vás a vašich profesionálnych kvalitatívnych vlastnostiach na vytvorenie nových obchodných kontaktov. Príslušná ikona sa nachádza na pravej strane profilu a meria sa v percentách: od počiatočnej úrovne až po úroveň “hviezda”.

Vyhľadávací algoritmus v službe LinkedIn je taký, že profily s najvyšším skóre účinnosti sa zobrazia ako prvé na výstupe. Preto sa odporúča vyplniť vašu stránku presne a podrobne. V opačnom prípade vás prijímatelia a potenciálni partneri jednoducho nevšimnú.

Pre maximálnu účinnosť je potrebné nainštalovať fotku (o jemnosti podľa vlastného výberu – nižšie) a uveďte:

 • oblasť činnosti a miesto pobytu;
 • aktuálna pozícia (s popisom);
 • dve predchádzajúce úlohy;
 • informácie o vzdelávaní;
 • zručnosti (minimálne tri);
 • záujmové skupiny (aspoň pár).

Musíte tiež vytvoriť aspoň 50 kontaktov s členmi LinkedIn. Informácie o tom, ako správne vytvoriť sieť a získať odporúčania, si prečítajte nižšie.

Základné nastavenia

Chcete sa postaviť medzi milióny používateľov? Zamerajte sa na vyplnenie svojho profilu.

názov

LinkedIn – obchodná sieť, neexistujú žiadne relevantné prezývky a humorné prezývky ako “predajná hviezda” alebo “vývojová ninja”. Uveďte svoje skutočné meno, priezvisko a priezvisko.

Profesionálny titul

Toto je najdôležitejší prvok na vašej stránke. Jeho maximálna dĺžka je 120 znakov. Buďte stručný, ale kreatívny. Z názvu by malo byť jasné, kto ste a čo robíte.

Profesionálny titul, ako aj popis práce by mali byť optimalizované pre vyhľadávače. Ale nevyplňte tieto polia s kľúčovými slovami, ako je kačica – jablká: stačia dve alebo tri relevantné kľúčové slová.

Použite štandardné názvy príspevkov a profesií: nie “copywriting guru”, ale “copywriter”. Je však dovolené zahrnúť vedecké tituly, ktoré sú k dispozícii vo vašom názve. Napríklad nie psychológ, ale kandidát na psychologické vedy. To nielenže naznačuje, kto pracujete, ale tiež ukazuje, ako úspešný ste vo svojom odbore.

Nezabudnite uviesť rozsah vašich aktivít, aby boli pri vyhľadávaní viditeľné.

Odkaz na profil

Mal by byť jednoduchý a krátky, aby vás ľudia mohli ľahko nájsť. Vaša adresa URL je v názve a názve v svetlosivom poli.

Kliknite na tlačidlo “Zmeňte nastavenia verejného profilu” a vložte svoju adresu LinkedIn do stráviteľného formulára. Musí obsahovať od 5 do 30 znakov.

Neplatný odkaz: linkedin.com/pub/james-seaton7342/7864.

Správne: linkedin.com/in/jameseaton.

Krásna adresa LinkedIn nie je škoda umiestniť na vizitku.

Kontaktné informácie

Nezabudnite vyplniť kontaktné informácie o sebe: číslo mobilného telefónu, e-mail, Twitter a tak ďalej.

Odkazy na stránky (osobný blog, firemné webové stránky atď.) Je možné prispôsobiť pomocou kotvy. Ak to chcete urobiť, v ponuke “Webové stránky” vyberte položku “Iné” a zadajte názov a adresu zdroja.

Všeobecné informácie

V tomto bloku stručne (maximum – 2 000 symbolov) opisujú úspechy v kariére, na ktoré ste hrdí, a vaše podnikateľské ambície.

tvorenie

Tento blok je najdôležitejší pre tých, ktorí ešte nemajú pracovné skúsenosti. Niektorí absolventi niektorých univerzít majú záujem o niektorých HR odborníkov.

Profily účastníkov vzdelávacích inštitúcií sa posudzujú sedemkrát častejšie. Nezabudnite uviesť názov inštitúcie (do 100 znakov), roky štúdia a pridajte k popisu (maximálne – 1 000 znakov), tj zadajte niekoľko podrobností. Napríklad “absolvoval s vyznamenaním”, “obhájil diplomovú prácu na tému …”, “publikovaný vo vedeckom časopise …”.

Pracovné skúsenosti

68% účastníkov využíva LinkedIn na nadväzovanie kontaktov s bývalými obchodnými partnermi. Buďte presní v popise minulých a súčasných projektov.

Nezabudnite uviesť pozíciu (do 100 znakov), názov firmy a čas práce. Nezanedbajte polia “Región” a “Popis”. Prečo chýba príležitosť zdôrazniť vašu mobilitu a zisk, ktorý ste priniesli tejto alebo tej spoločnosti?

Pri opise pozície by sa malo vyhnúť vysoko znejúcemu slovu a vynikajúcim stupňom hodnotenia. Menej adjektiva, viac sloves. Namiesto písania “Som vynikajúci predajca”, uveďte odmeny a efektívnosť vášho predaja v číslach.

Vernostné body do vášho profilu pridávajú aj mediálny obsah. Pridajte odkazy na prezentácie, videá, podcasty, blogové príspevky, úvodzovky a ďalšie materiály. To umožní náborovým pracovníkom pochopiť, kto ste a na čo stojíte. Okrem toho, čím dlhší používatelia zobrazujú váš profil, tým väčšia je šanca, že spolupráca začne medzi vami.

projekty

Pravidelne aktualizujte informácie o projektoch, na ktorých ste pracovali. Je to skvelý spôsob, ako preukázať svoje schopnosti.

V skutočnosti je to vaše portfólio. 66% spoločností zamestnáva zamestnancov, spolieha sa na svoje predchádzajúce projekty. Nezabudnite uviesť odkazy (ak nejaké) na projekty, ktoré ste sa zúčastnili. Používatelia, ktorí si prezerajú váš profil, by mali mať možnosť podrobnejšie sa s nimi oboznámiť.

Zručnosti a potvrdenia

Profily účastníkov so zručnosťami sa zobrazujú štyrikrát častejšie. Uveďte, čo viete, a požiadajte ich, aby potvrdili tieto zručnosti priateľov zo svojho zoznamu kontaktov.

Sledovaný obsah

Sledujte témy, ktoré vás zaujímajú, aby ste sa držali krok s vývojom vášho odvetvia a pripojili sa k tematickým skupinám a spoločnostiam spoločností.

V skupinách môžete klásť otázky a poradiť, komunikovať s kolegami z odvetvia alebo pochádzať z vašej alma mater. Skupina môže byť otvorená, to znamená, že ktokoľvek ju môže vstúpiť, a zatvorené – musíte požiadať a získať súhlas administrátora.

Skupina by nemala byť zamieňaná so stránkou spoločnosti. Mnoho spoločností, najmä medzinárodných, má svoje vlastné stránky v LinkedIn. Ale na rozdiel od stránok v iných sociálnych sieťach, toto sa nepodarilo propagovať značku. Na firemnej stránke uvidíte zoznam jej zamestnancov (možno medzi nimi aj tvoji priatelia?), Zisti sa o jej novinkách. Sledovaním aktualizácií firemnej stránky si budete vedomí voľných pracovných miest.

Bloky profilov môžete presunúť. Prineste do popredia to, na čo ste hrdí a čo by mohlo zaujímať potenciálnych zamestnávateľov.

Obrázky profilu

“Stretnite sa na oblečenie” – toto slovo sa plne vzťahuje na obrázky vášho profilu. Ak chcete urobiť zábavu s okom a rýchlo načítať aj pre používateľov s pomalým internetom, použite kvalitné obrázky správnej veľkosti.

Obrázok pozadia Profil by mal mať rozlíšenie 1 400 × 425 pixlov vo formáte JPG, PNG alebo GIF. Veľkosť by nemala presiahnuť 4 MB.

Profilová fotka (avatar) by mal mať 400 × 400 pixlov, minimálne – 200 × 200 pixlov, formát – JPG, PNG alebo GIF. Maximálna veľkosť je 10 MB.

Ak ste správcom firemnej stránky, preskúmajte prijateľné a odporúčané nastavenia pre obrázky a logá. Všetko je tu popísané.

Zvláštna pozornosť by sa mala venovať výberu profilovej fotografie. Sledujte avatary iných používateľov vo vašom odvetví a dajte im obraz, ktorý sa im a vašim zákazníkom páči.

Dobrý avatar pre LinkedIn Bad avatar pre LinkedIn
Profesionálna fotografia.
Snímka s overeným zložením a dobrým svetlom je dlhodobou investíciou do vášho profesionálneho obrazu. Môže byť použitý na mnohých zdrojoch. Čím lepšia bude fotografia, tým viac zobrazení na vašej stránke.
Selfie v kúpeľni.
LinkedIn nie je Instagram. Vaša profilová fotografia by vám mala ukázať ako profesionála, nie ako nyashu.
Reprezentatívny názor.
Hlúpy úsmev je rovnako zlá ako “tvár s tehálou”. Opýtajte sa svojich priateľov, aby vám povedali, akú tvár vyzeráte najreprezentatívnejšie.
Pán úradujúci.
Po nasadení prísneho obleku a zviazaného kravatu sa nebudete cítiť chytřejší. Váš vzhľad musí zodpovedať vašej pozícii a preferenciám.
Portrétu.
Vaša tvár by mala byť v strede rámčeka a väčšinu z toho vyťažiť. Nad, pod a po stranách – len trochu rámovanie pozadia.
Fotografie s pečaťou.
Je to hrozne pekné, ale je lepšie ponechať tulene, psy a iné živé životy v zákulisí, ak je to fotografia pre profil v LinkedIn.
Pravdivá fotka.
Váš avatar by mal ukázať, ako ste v každodennom živote. Nosíte bradu alebo okuliare? Nepoužívajte oholenie alebo šmýkanie pre profilovú fotografiu. Buďte sami!
Foto na pozadí koberca.
Čo je za vami, nemalo by odvrátiť pozorovateľa do vašich krásnych očí. Vyberte neutrálne pozadie. Napríklad, len biele.

Kontaktná sieť

Bez vytvárania sietí je mimoriadne ťažké uspieť. Aby bol profil LinkedIn účinný, musíte do svojej siete pridať aspoň 50 kontaktov. Vo všeobecnosti sa odporúča mať aspoň tritisíc, ale nie viac ako tritisíc priateľov. V opačnom prípade bude ťažké spravovať komunikáciu.

Ako doplniť svoju sieť? Najskôr importujte kontakty z e-mailového adresára. Súčasne pošlite pozvánky tým, ktorí naozaj môžu byť v prevádzke pre vás.

V LinkedIn môžete nielen importovať, ale aj exportovať kontakty: menu “Sieť” → “Exportovať kontakty” v pravom dolnom rohu stránky. Táto funkcia vám umožňuje vytvoriť zálohu vašich kontaktov na ochranu vašich obchodných spojení.

Po druhé použite vyhľadávanie na doplnenie siete kontaktov. A jeho rozšírená verzia: môžete nájsť ľudí, ktorí vstupujú nielen do prvého, ale aj do druhého alebo tretieho okruhu známych.

Keď sa v sieti objavia prvé kontakty, systém vám ponúkne nových priateľov. Na hlavnej stránke v pravom hornom rohu je blok “Ľudia, ktorých poznáš”. Tieto odporúčania sa zobrazujú na základe vašich profilových informácií. S najväčšou pravdepodobnosťou to budú vaši spolužiaci a kolegovia.

Ako inak rozšíriť svoju sieť?

 • Zoznámte sa s priateľmi priateľov. Kontakt na druhom stupni je priateľom vášho priateľa. Ak potrebujete začať konverzáciu s takouto osobou, prejdite na jej profilovú stránku a uvidíte, či máte spoločných priateľov. Ak existuje, pošlite žiadosť o zoznámenie alebo kliknite na tlačidlo “Požiadať o zavedenie”.
 • Použite schopnosti skupín. Môžete posielať súkromné ​​správy členom skupiny, v ktorej sa nachádzate, aj keď medzi vami nie je žiadny priamy kontakt.
 • Ak je profil člena otvorený, môžete mu poslať správu – InMail. Možno budete mať dialóg a potom priateľstvo.
 • Skontrolujte, kto si prezerá váš profil. Ak sú títo ľudia pre vás zaujímaví, skúste nadviazať kontakt s nimi.
 • Sledujte novinku. Tiež pomáha rozvíjať vašu sieť a komunikovať s potenciálnymi partnermi.
 • Prepojte účty Twitter a LinkedIn. Potom môžete publikovať svoje aktualizácie na LinkedIn na Twitteri.
 • Chcete pritiahnuť pozornosť akejkoľvek osoby? Uveďte to vo vašich príspevkoch pomocou symbolu @.

Nakoniec zadajte odkaz na svoj profil LinkedIn kdekoľvek môžete: v podpisoch e-mailov, stave v sociálnych sieťach, na Twitteru atď.

Ako žiadať a poskytovať odporúčania

V offline zamestnaní v deviatich z desiatich prípadov dochádza pod patronátom. Zamestnávatelia žiadajú partnerov, aby poradili rozumnému zamestnancovi, a ten zase – a povedal im slovo.

Úloha odporúčaní v LinkedIn je tiež veľmi vysoká. Nezamieňajte ich s dôkazmi zručností (odporúčania). Druhý z nich jednoducho uvádza fakty: “Áno, on to dokáže.” Každá osoba z vášho zoznamu kontaktov môže túto kompetenciu potvrdiť iba dvomi kliknutiami.

Odporúčanie je podrobný prehľad vašich minulých a súčasných kolegov, partnerov a klientov o vás a vašej práci. Čím viac odporúčaní, tým vyššia je úroveň dôvery v údaje špecifikované v profile. Odporúčania sa zobrazujú v príslušnej časti profilu (menu “Ochrana osobných údajov a nastavenia” → “Správa odporúčaní”) a sú k dispozícii len registrovaným používateľom LinkedIn.

Je dôležité správne vyhľadávať a robiť odporúčania.

 • Od piatich až desiatich odporúčaní v profile je dosť, aby záujem o nábor pracovníkov.
 • Požiadajte o odporúčania od najreprezentatívnejších osôb z vašej siete kontaktov.
 • Snažte sa získať aspoň dve recenzie o vašej práci v spoločnosti, ktorú považujete za najvýznamnejšiu.
 • Keď odporúčate niekomu, uveďte, ako poznáte osobu, a uveďte konkrétne príklady, ktoré dokazujú jeho silnú profesionálnu stránku.

Vyjadrovať vzájomný rešpekt Ak niekto potvrdil vašu zručnosť alebo vám dal dobré odporúčanie, nezabudnite mu poďakovať za to.

Ako chrániť svoj profil

Ak chcete používať plné funkcie LinkedIn, váš profil by mal byť verejný, tj viditeľný potenciálnym zákazníkom a partnerom.

Verejný profil je vytvorený automaticky pri registrácii na LinkedIn a je uverejnený v adresári používateľa. Google a iné vyhľadávacie nástroje periodicky kontrolujú adresár LinkedIn, aby sa verejné profily našli na internete.

Môžete však nastaviť individuálne nastavenia ochrany osobných údajov. Skryť napríklad zobrazenie v profile webových stránok, aktuálne príspevky a ďalšie nastavenia od neregistrovaných používateľov.

V ponuke “Ochrana osobných údajov a nastavenia” môžete upraviť aj profil na vlastné účely. Napríklad, ak hľadáte novú prácu a nechcete, aby o tom vedeli súčasní šéfovia a kolegovia, vyraďte ich zo zoznamu tých, ktorí vidia pásku vašej činnosti.

Tu môžete určiť, kto uvidí váš zoznam kontaktov, informácie o vašej hodnosti, vaše fotografie atď.

Ak chcete chrániť svoj účet pred hackovaním, musíte:

 • prísť s komplikovaným heslom (najmenej 8 znakov, veľké a malé písmená plus čísla a iné znaky, heslo by nemalo obsahovať slová slovníka a vaše meno a malo by sa použiť aj na iné zdroje);
 • obsahuje dvojstupňové potvrdenie o prihlásení: “Ochrana osobných údajov a nastavenia” → “Účet” → “Správa nastavení zabezpečenia”.

6 tajomstvo efektívneho používania profilu LinkedIn

 1. Vytvorte príspevky v službe LinkedIn. Je to vynikajúca príležitosť preukázať svoje profesionálne znalosti a predstaviť sa ako vodca vo vašej oblasti.
 2. Najlepší čas na uverejnenie príspevku na LinkedIn je utorok a štvrtok od 7:00 do 9:00 miestneho času.
 3. Zadajte autocenzúru. Nepíšte do LinkedIn, že by ste sa na rozhovore nedostali nahlas.
 4. LinkedIn môže byť integrovaný s nástrojom Evernote. Vaše vizitky, súhrny a poznámky budú na jednom mieste.
 5. Používatelia, ktorí pravidelne aktualizujú svoje profily v LinkedIn, dostávajú ponuku spolupráce častejšie.
 6. Nainštalujte tlačidlo LinkedIn na svojom blogu alebo na svojich webových stránkach tak, aby si vaši predplatitelia a čitatelia mohli zdieľať vaše publikácie na svojom profile LinkedIn.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

75 + = 79