10 mažai žinomų, bet labai naudingų naujų funkcijų “Windows 10”

1. Nustatykite pradinio meniu dydį

Ilgai kenčiantis meniu “Start” pagaliau sugrįžo! Dabar “Microsoft”, kurią išmokė karta patirtis, suteikė vartotojams galimybę koreguoti šio meniu dydį ir vietą. Norėdami tai padaryti, tiesiog užkabinkite ir vilkite pelės žymeklį į meniu “Pradėti”. Jei vėl norite naudoti “Windows 8” paleidimo ekraną, tiesiog eikite į “Options” → “Personalizavimas” → “Start” ir įjunkite parinktį “Atidaryti pradinį ekraną viso ekrano režimu”.

Nustatykite pradinio meniu dydį

2. “WiFi” jausmas

Tai labai įdomi funkcija, kurią jau žinojo “Windows Phone” vartotojai. Tai veikia taip. Kiekvieną kartą, kai prisijungiate prie tinklo, “Windows” prisimena ir siunčia debesyje slaptažodžius. Taigi sudaroma belaidžių tinklų prieigos slaptažodžių internetinė duomenų bazė, kurią galima naudoti kartu. Galite leisti draugams (kontaktams iš “Facebook”, “Skype”, “Outlook”) prisijungti prie savo tinklo ir naudoti tinklus, kuriuos jie naudoja arba naudojo anksčiau. Tokiu atveju net nereikia įvesti jokių slaptažodžių, nes kai nustatomas tinklas, ryšys yra automatinis. Norėdami įjungti ir konfigūruoti šią funkciją, eikite į: “Nustatymai” → “Tinklas ir internetas” → “Wi-Fi” → “Tvarkykite Wi-Fi tinklo nustatymus”.

3. Pasirinkite naršyklės paleidimo aplanką

Standartinis failų tvarkyklė “Windows 10” gavo naują skyrių “Greito prieigos įrankių juosta”. Šios programos nustatymuose taip pat buvo galimybė pasirinkti katalogą, kuris pagal nutylėjimą bus atidarytas paleisties metu.

4. Nauja programos valdymo priemonė

Jau naudojamasi tuo, kad kiekvienoje “Windows” versijoje programinės įrangos diegimas ir pašalinimas yra atsakingas skyriuje “Valdymo skydas” žinomai apletui. “Windows 10”, be to, pasirodė naujas įrankis “Applications and Features”. Su jo pagalba galite ne tik atsikratyti nereikalingų programų, bet ir įvertinti, kiek kiekvienas jų užima kietajame diske vietą. Ši funkcija yra “Options” → “System” → “Applications and Features”.

5. Apsauga nuo debesies

Taip, galbūt “Windows Defender” šiuo metu nėra galingiausia ir saugiausia antivirusinė priemonė. Tačiau jis turėjo galimybę išspręsti šią situaciją, nes “Windows 10” jis išmoko siųsti duomenis apie potencialiai pavojingus failus į “Microsoft” serverius, kuriuose ekspertai spręstų jų turinį. Šią funkciją galite įjungti sistemos nustatymuose: “Parinktys” → “Atnaujinimas ir saugumas” → “Windows gynėjas”.

6. Atnaujinimas iš vietinių tinklų

Anksčiau operacinės sistemos naujinimai visada buvo atsisiųsti tiesiogiai iš “Microsoft” serverių. “Windows 10” buvo papildomai galima atsisiųsti naujinimus iš kitų kompiuterių, kurie sugebėjo anksčiau nusiųsti reikalingus failus. Ši funkcija veikia su “peer-to-peer” technologijomis. Čia galite pasiekti čia: “Parinktys” → “Naujinimas ir saugumas” → “Išplėstiniai nustatymai” → “Pasirinkite, kaip ir kada gauti naujinius”.

7. Duomenų naudojimo analizė

Kadangi “Windows 10” tapo įprasta įvairių formų įtaisų įrenginių sistema, ji turi keletą funkcijų, skirtų mobiliesiems įrenginiams. Tačiau jie gali būti naudingi staliniams kompiuteriams. Pavyzdžiui, tinklo stebėjimo funkcija leis jums ne tik stebėti bendrą srautą, bet ir nustatyti labiausiai “vargstančias” programas. Galite jį atidaryti eidami į: “Parinktys” → “Tinklas ir internetas” → “Duomenų naudojimas” → “Naudojimo informacija”.

8. Baterijos taupymas

Kita funkcija, kuri buvo pasiskolinta iš “Windows Phone”. Tačiau nešiojamųjų kompiuterių savininkai bus tik patenkinti savo išvaizda. Specialus ekonominis režimas įsijungia automatiškai, kai baterijos įkrova yra maža ir leis pridėti papildomo veikimo trukmę. Šį režimą galite konfigūruoti taip: “Nustatymai” → “Sistema” → “Taupymo mokestis”. Čia galite sužinoti, kurios programos sunaudoja daugiausiai energijos.

9. Vieta valdymas

Mes jau minėjome šią naujovę straipsnyje “Kaip išlaisvinti vietos diske įdiegę” Windows 10 “. Skiltyje “Sandėliavimas” galite gauti išsamesnės informacijos apie tai, kiek yra jūsų standžiųjų diskų vieta, ir išvalyti laikinus failus, šiukšles ir nereikalingas programas. Be to, čia galite nustatyti vietą, kurioje norite išsaugoti dokumentus, vaizdo įrašus, muziką ir programų diegimą pagal nutylėjimą. Čia yra ši naudinga priemonė: “Parinktys” → “Sistema” → “Sandėliavimas”.

10. Atsisiuntimai

Gebėjimas naudoti žemėlapius neprisijungus bus vertinamas visų keliautojų, kurie dažnai turi orientuotis arba rasti tinkamą tašką, bet nėra prieigos prie interneto. Programoje “Žemėlapiai”, įtrauktai į “Windows 10”, galima įkelti pasirinktų šalių žemėlapius kietajame diske ir tada juos naudoti navigacijai. Norėdami pasirinkti norimas korteles, eikite į “Nustatymai” → “Sistema” → “Neprisijungęs žemėlapiai”.

Tokius įdomius dalykus galima rasti “Windows 10” gilumoje. Esu tikras, kad tolesnis kruopštus šios operacinės sistemos tyrimas atneš mums daug daugiau netikėtumų. Ir kokia nauja “Windows 10” funkcija labiausiai patiko?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + = 12