Ako odstrániť osobné údaje z vašich digitálnych fotografií

Počas prehliadania fotografií v sociálnych sieťach alebo na fotografických skladoch dostanete o fotografovi veľmi málo informácií. Ak ste však odovzdali fotografiu v jej pôvodnej veľkosti, okamžite získate informácie o tom, ktorý fotoaparát bol urobený, jeho nastavenia a dokonca aj tie programy, ktoré ste spracovali predtým, než bola spustená do siete. A v prípadoch s fotografiami získanými z mobilného telefónu môžete získať súradnice tohto miesta.

Pre tých, ktorí by chceli skryť všetky tieto detaily, malý pokyn plus video.

Ako vymazať informácie o fotoaparáte a GPS

K dispozícii je bezplatný nástroj pre systém Windows QuickFix, ktorý vám môže pomôcť s touto úlohou zvládnuť. Stačí pretiahnuť fotografiu do otvoreného okna QuickFix, kliknúť na tlačidlo “Clean MetaData” a všetky informácie budú vymazané. Tento program vytvorí novú kópiu fotografie a neprepíše pôvodnú fotografiu.

QuickFix nielenže odstráni všetky dáta EXIF ​​a údaje GPS o vašej polohe, ale tiež vyčistí všetky značky IPTC a XMP, ktoré môže pridať program, v ktorom ste upravovali fotografie.

Spoločnosť Microsoft tiež ponúka jednu bezplatnú pomôcku Pro Photo Tools, ktorú môžete použiť na odstránenie všeobecných informácií o fotografii a GPS.

Alternatívna cesta

Ak sú všetky upraviteľné fotografie v rovnakej zložke, môžete upravovať informácie EXIF ​​jednoducho v programe Windows Explorer bez použitia ďalších programov.

Vyberte všetky súbory, kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte položku Vlastnosti. Potom kliknite na kartu Podrobnosti a vyberte “Odstrániť vlastnosti a osobné informácie”. Nasledujúca ponuka vám umožní vymazať rôzne údaje, ktoré sú do fotografie prišité.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

88 − 80 =