Ako stiahnuť Windows 10 v núdzovom režime

Metóda 1. Nastavenia systému

msconfig

Pomocou zabudovaného panela úloh vyhľadávania môžete spustiť nástroj “Konfigurácia systému”. Stačí zadať dotaz msconfig a kliknite na najvyššiu čiaru vo výsledkoch vyhľadávania. V okne, ktoré sa zobrazí, prejdite na záložku “Stiahnuť” a vyberte položku “Minimum”. Potvrďte svoju voľbu kliknutím na tlačidlo “OK”. Zobrazí sa dialógové okno s otázkou, či chcete práve teraz reštartovať počítač. Po vašom súhlase sa operačný systém Windows 10 spustí v núdzovom režime.

Metóda 2. Príkazový riadok

Používatelia so skúsenosťami by si mali pamätať, že systém môžete spustiť v núdzovom režime stlačením klávesu F8 pri spustení počítača. V systéme Windows 10 bola táto funkcia zakázaná, aby sa urýchlil štart systému. Ak chcete opraviť toto “vylepšenie”, musíte na príkazovom riadku zadať iba jeden príkaz.

Príkaz Windows 10

  1. Kliknite pravým tlačidlom myši na tlačidlo “Štart” na paneli úloh a v zobrazenej ponuke vyberte položku “Príkazový riadok (Administrátor)”.
  2.  Na príkazovom riadku zadajte nasledujúci príkaz:
    bcdedit / set {default} bootmenupolicy odkaz
  3. Kliknite na “Enter”. Zatvorte okno terminálu a reštartujte počítač. Teraz, keď stlačíte kláves F8 počas spustenia systému, dialógové okno pre výber spúšťacej metódy by sa malo znova zobraziť.

Ak chcete vrátiť všetko tak, ako to bolo v budúcnosti, môžete to urobiť nasledujúcim príkazom:

bcdedit / set {default} štandard bootmenupolicy

Metóda 3: Špeciálne možnosti zavádzania

Táto metóda nevyžaduje, aby ste urobili nejaké triky a zdá sa, že sú na povrchu. Avšak, koľko ľudí sa môže pochváliť, že vo voľnej prírode nastavení systému Windows 10 nezávisle našiel túto užitočnú funkciu? Tak som sa rozhodol zahrnúť aj tento spôsob nakladania do článku.

Takže otvorte ponuku Štart, kliknite na odkaz “Možnosti” a potom prejdite na položku “Aktualizácia a zabezpečenie” → “Obnoviť” → “Špeciálne možnosti načítania”. Kliknite na tlačidlo “Reštartovať teraz”. Potom prejdete na obrazovku “Výber akcie”. Ponúka tri možnosti, z ktorých nás zaujíma položka “Diagnostika”.

Windows 10 bezpečný režim

Na ďalšej obrazovke kliknite na tlačidlo “Rozšírené nastavenia” a potom na “Možnosti zavádzania”. Na konci tejto dlhej cesty čakáme na požadovanú možnosť s názvom “Povoliť núdzový režim”. Mimochodom, môžete túto cestu výrazne znížiť, ak držíte kláves Shift a kliknete na príkaz “Vypnúť” v ponuke “Štart”.

Dúfam, že táto malá inštrukcia vám bude užitočná v náročnom momente a pomôže vám pri spúšťaní systému Windows 10 v bezpečnom režime. A aby ste to dlho nehľadali po celom internete, nezabudnite si ju uloľi »a zdieμa» s vaąimi priateľmi.

(Via)

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 1