Ako zmeniť predvolený vzhľad systému Windows 7

V najnovšej verzii svojho operačného systému Microsoft urobil veľa, aby zlepšil vzhľad systému Windows 7. Všetko, dokonca aj to najlepšie, je postupne nudné a užívatelia začínajú hľadať príležitosť na zmenu bežného pracovného prostredia. Banálna zmena tapety desktopu neberie do úvahy – dnes budeme hovoriť o hlbšej zmene “okien”.

Témy a štýly

Na internete môžete prevziať obrovské množstvo tém pre systém Windows 7. Často však po stiahnutí a rozbalení témy používateľ vidí priečinok so súborom nepochopiteľných súborov, ktoré nie sú jasné, ako a kde nainštalovať. V takejto situácii sa pomôcka dostane na záchranu Inštalátor Windows Témy.

windows-theme-installer

Program nevyžaduje inštaláciu, ale musí byť spustený ako správca (Kliknite pravým tlačidlom myši – spustite ako správca). Následne bude nástroj automaticky opravovať váš systém, čo umožní inštaláciu rôznych tém. Potom musíte z prednastavenej témy určiť cestu k požadovaným súborom a kliknite na tlačidlo Inštalovať tému. Téma sa nachádza vpravo od zoznamu nainštalovaných tém. Teraz stačí vybrať požadovanú možnosť v zozname a stlačiť Použiť tému, zmeniť vzhľad vášho systému.

Tlačidlo Štart

Ak chcete zmeniť vzhľad tlačidla Štart, použite program Windows 7 Štart Button Changer. V balíku s nástrojom existuje desať možností pre vytvorenie tlačidla Štart. Po výbere príslušnej možnosti sa program Explorer reštartuje a uvidíte aktualizované tlačidlo Štart.

windows-7-start-button-changer

Ikony programu

Môžete tiež zmeniť ikony nainštalovaných aplikácií pomocou štandardných nástrojov systému Windows – výberom požadovaného obrázka vo vlastnostiach súboru. Ale pre všetky nainštalované programy to urobiť po dlhú dobu, takže je lepšie používať aplikáciu 7conifier, čo nielenže vám umožňuje meniť veľa ikon v jednom výpadku, ale obsahuje aj niekoľko tém, ktoré sú príjemné pre oči.

2010-09-07 17h33_11

Môžete ľahko prepínať medzi sériami ikon v programovom rozhraní a obnoviť predvolenú sadu, ak ste dodržali odporúčania programu a urobili zálohu pri prvom spustení. S 7konfigurátorom môžete vytvoriť vlastné sady ikon.

V dôsledku toho, po uplatnení všetkých vyššie uvedených programov, váš systém získa úplne nový vzhľad. Napríklad toto:

2010-09-07 17h56_58

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

78 − = 76