Bitka o čistotu systému Windows: Clean Master vs CCleaner

Náš život je plný stereotypov. Najlepší deň v týždni je piatok, rýchlosť spotreby vody je osem pohárov denne, čistenie voľného miesta na pevnom disku je CCleaner. Ale nič netrvá večne pod vekom času. To je rozpoznaný počítač Moydodyr založený na Windows začal spadnúť z koruny z hlavy. A otriasla jej pozícia nie je nejaký malý náskok, ale samotný Clean Master, ktorý sa presťahoval z mobilného prostredia na pracovnú plochu.

Áno, vrah populárne riešenie pre čistenie systému šíriť z Android na Windows. Pravdepodobne neexistuje taký používateľ mobilného operačného systému od spoločnosti Google, ktorý aspoň nevedel o existencii Clean Master. Aplikácia disponuje obrovským počtom inštalácií v službe Google Play a nielen atraktívnym obalom, pretože jej práca “broom” vie veľmi dobre.

Z týchto dôvodov sme nemohli prejsť uvoľnením prvej stabilnej verzie utility do svetla. Nehrajme sa však na to, aby sme jednoducho vymenovali výhody a nevýhody Clean Master pre PC, ale skúsme porovnať účinnosť čistiaceho prostriedku v porovnaní s kráľom žánru. Takže, kolo jedna.

Vzhľad a rozhranie

V prvých sekundách boja starý CCleaner dostal od mladého Čistého Majstra vážnu slampu. Nepríjemnosť a nepodstatnosť vzhľadu nášho starého známeho nie je v porovnaní s leskom a leskom nového človeka. A to nie je prekvapujúce, pretože grafický komponent – spoločnosť je hobby Cheetah.

Clean Master pre Windows
Skenovanie odpadkov v nástroji Clean Master for Windows

Ostrosť prvkov rozhrania a animácie akcií Clean Master jednoducho poteší oko. Samozrejme, pre niekoho jasnosť utility sa zdá byť nadmerná, ale takí užívatelia určite nestačia.

Rýchlosť a kvalita práce

Obidva nástroje boli nainštalované do systému od začiatku a skenovanie sa začalo bez zásahu do nastavení. To znamená, že čistenie operačného systému bolo úplne dané vojakom. Prečo je to tak? Zdá sa mi, že programy tohto druhu sú primárne zamerané na jednoduchého používateľa, ktorý by sa nemal vyhýbať v rohoch programu a tam niečo zmeniť. Preto klikneme na tlačidlo vyhľadávania odpadu a porovnáme výsledky.

Program Clean Master hlási možnosť odstrániť 1.1 GB nepotrebných súborov a CCleaner – asi 350 MB. Prečo je taká široká škála? Pretože počas skenovania CCleaner požiadal o zatvorenie prehliadača Chrome, ktorý som ignoroval. Z tohto dôvodu služba vynechala 650 MB internetovej vyrovnávacej pamäte. Zároveň spoločnosť Clean Master neuviedla takéto kategorické požiadavky až do vyčistenia.

Vyčistite hlavný systém Windows
Správa Clean Master for Windows

V súhrne môžeme povedať, že obidva programy našli približne rovnaké množstvo trosky a druhé kolo skončilo remízou. Mimochodom, parita vyšla a rýchlosť skenovania.

Čo je pod kapotou

Očakáva sa, že vďaka svojim skúsenostiam CCleaner vie oveľa viac, ako jeho neskúsený konkurent. Čo môže Clean Master urobiť pri jeho spustení? Uveďte podrobné údaje o nájdených odpadoch a tiež ignorujte zadané oddiely a priečinky systému. A to je všetko.

CCleaner tiež riadi štartovacie programy pri spustení systému Windows alebo prehliadača, odstraňuje programy, spravuje body obnovenia systému a bezpečne utiera voľný priestor na diskoch. Posledný bod, spolu s viacjazyčnou lokalizáciou, sa môže stať rozhodujúcim momentom pre mnohých používateľov.

Preto v poslednom kole vyhráme CCleaner.

úhrnom

Fighters potriasť rukou po boji a v dobrej nálade ísť na svojich rohoch kruhu: Clean Master – jedno tlačidlo riešenie pre masy, a CCleaner budú užitočné pre pokročilejších užívateľov a tých, ktorí sú dôležitými ďalšie funkcie programu.

A vo všeobecnosti je veľmi dobré, že sa na trhu objavil ďalší ťažký hráč, ktorý môže zvýšiť celkovú úroveň kvality. Teraz musí každý vytiahnuť fyziku i technológiu. Z tohto diváka vyhrá len.

Clean Master pre Windows

A podľa vášho názoru sa bude spoločnosť Master Clean uspieť v prostredí systému Windows? Čo si myslíte o programe?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

73 − = 71