Google Chrome’u kullanarak herhangi bir siteden nasıl bir web uygulaması yapılır?

Microsoft, Windows 10’u tabletler ve dizüstü bilgisayarlar-dönüştürücüler dahil olmak üzere herhangi bir cihazda kullanım için eşit derecede uygun hale getirmek için büyük çaba sarf etmiştir. Tek sorun, bu platform için uygulamaların eksikliğidir. Chrome tarayıcısını kullanarak geri yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

1. Normal bir uygulama olarak kullanmak istediğiniz Google Chrome hizmetini açın. Örneğin, Google Play Müzik.

2. Sağ üst köşedeki ana menünün düğmesine tıklayın ve “Ek Araçlar” öğesini ve ardından “Masaüstüne Ekle …” öğesini seçin.

Masaüstünüzde bir masaüstü kısayolu nasıl oluşturulur?

3. Görünen iletişim kutusunda, uygulamaya kolay bir ad verin ve “Ayrı bir pencerede aç” seçeneğini işaretleyin.

Uygulamanın adını belirtin

4. Masaüstünüzde ve Windows’un ana menüsünde yeni uygulamaya bir kısayol belirdi. Sıradan Windows programlarından neredeyse hiç farklı olmayan ayrı bir pencerede başlatılacak. İstenirse, hızlı erişim için görev çubuğuna ekleyebilir ve ayrıca bildirimlerin görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Yeni uygulama etiketi

Elbette, bu yöntem gerçek bir YouTube müşterisi, Google Haritalar, SoundCloud veya örneğin “Yandex.Muzyki” yerini alamaz. Ancak, bazı durumlarda, çalışma alanının bu organizasyonu, açık tarayıcı sekmeleri arasında kalıcı bir geçişten çok daha uygundur.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

66 − 61 =