Jak usunąć dane osobowe ze zdjęć cyfrowych

Podczas przeglądania zdjęć w sieciach społecznościowych lub w magazynach fotograficznych otrzymujesz bardzo mało informacji o fotografach. Ale jeśli prześlesz zdjęcie w oryginalnym rozmiarze, natychmiast otrzymasz informacje o tym, który aparat został zrobiony, jego ustawienia, a nawet o tym, jakie programy zostały przetworzone przez zdjęcie przed jego uruchomieniem w sieci. A w przypadku zdjęć wykonanych z telefonu komórkowego można uzyskać współrzędne tego miejsca.

Dla tych, którzy chcieliby ukryć wszystkie te szczegóły, małą instrukcję i wideo.

Jak usunąć informacje o aparacie i GPS

Dla narzędzia QuickFix dla systemu Windows dostępne jest bezpłatne narzędzie, które pomoże Ci poradzić sobie z tym zadaniem. Po prostu przeciągnij zdjęcie do otwartego okna QuickFix, kliknij przycisk “Wyczyść metadane”, a wszystkie informacje zostaną usunięte. Ten program tworzy nową kopię zdjęcia i nie zastępuje oryginalnego zdjęcia.

QuickFix nie tylko usuwa wszystkie dane EXIF ​​i dane GPS dotyczące Twojej lokalizacji, ale także czyści wszystkie tagi IPTC i XMP, które można dodać do programu, w którym edytujesz zdjęcia.

Ponadto Microsoft oferuje jeszcze jedno darmowe narzędzie Pro Photo Tools, za pomocą którego można usunąć ogólne informacje o zdjęciu i GPS.

Alternatywna ścieżka

Jeśli wszystkie edytowalne zdjęcia znajdują się w tym samym folderze, możesz edytować informacje EXIF ​​w Eksploratorze Windows bez korzystania z dodatkowych programów.

Wybierz wszystkie pliki, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości. Następnie kliknij kartę Szczegóły i wybierz “Usuń właściwości i informacje osobiste”. Poniższe menu umożliwia usunięcie różnych danych, które są przyszyte do zdjęcia.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

50 − 43 =