Jak zmienić domyślny wygląd systemu Windows 7

W najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoft zrobił wiele, aby poprawić wygląd systemu Windows 7. Jednak wszystko, nawet najlepsze, jest stopniowo nudne i użytkownicy zaczynają szukać okazji do zmiany zwykłego środowiska pracy. Banalna zmiana tapety pulpitu nie bierze pod uwagę – dziś porozmawiamy o głębszej zmianie “okien”.

Motywy i style

W Internecie można pobrać ogromną liczbę motywów dla systemu Windows 7. Często jednak po pobraniu i rozpakowaniu tego tematu użytkownik widzi folder zawierający zestaw niezrozumiałych plików, które nie są jasne, jak i gdzie zainstalować. W tej sytuacji narzędzie przyjdzie na ratunek Windows Themes Installer.

Windows-theme-installer

Program nie wymaga instalacji, ale musi być uruchamiany jako administrator (Kliknij prawym przyciskiem myszy – Uruchom jako administrator). Następnie narzędzie automatycznie załatwi twój system, umożliwiając instalację różnych motywów. Następnie musisz podać ścieżkę do żądanych plików z pobranego tematu i kliknąć przycisk Zainstaluj motyw. Temat pojawi się na prawo od listy zainstalowanych motywów. Teraz wystarczy wybrać żądaną opcję z listy i nacisnąć Zastosuj motyw, zmienić wygląd twojego systemu.

Przycisk Start

Aby zmienić wygląd przycisku Start, użyj programu Windows 7 Start Button Changer. W pakiecie z narzędziem znajduje się dziesięć opcji tworzenia przycisku uruchamiania. Po wybraniu odpowiedniej opcji Eksplorator uruchomi się ponownie, a zobaczysz zaktualizowany przycisk Start.

Windows-7-przełącznik-przełącznik

Ikony programów

Możesz również zmienić ikony zainstalowanych aplikacji przy użyciu standardowych narzędzi systemu Windows – wybierając pożądany obraz we właściwościach pliku. Ale dla wszystkich zainstalowanych programów, aby to zrobić przez długi czas, więc lepiej jest korzystać z aplikacji 7conifier, co nie tylko pozwala zmienić wiele ikon za jednym zamachem, ale także zawiera kilka tematów, które są przyjemne dla oka.

2010-09-07 17h33_11

Możesz łatwo przełączać się pomiędzy zestawami ikon w interfejsie programu i przywracać domyślny zestaw, jeśli postępujesz zgodnie z radą programu i wykonasz kopię zapasową przy pierwszym uruchomieniu. Dzięki 7conifier możesz tworzyć własne zestawy ikon.

W rezultacie, po zastosowaniu wszystkich powyższych programów, twój system nabierze zupełnie nowego wyglądu. Na przykład:

2010-09-07 17h56_58

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

24 − = 18