Jak zrobić menu Start w Windows 8 własnymi rękami

Według wielu użytkowników, którzy już przełączyli się na Windows 8, jedną z najbardziej kontrowersyjnych innowacji tego systemu jest piłowanie przycisku Start z jego zwykłego miejsca. I choć w zamian otrzymali cały ekran startowy, o wiele bardziej funkcjonalny, pozostałości pozostały. Fale te zostały szybko złapane przez wielu programistów, którzy pośpiesznie dostarczali swoim użytkownikom wyczerpujące programy do wymiany przycisku Start. Jednak w tym celu nie jest konieczne korzystanie z dodatkowego oprogramowania. W tym artykule dowiesz się, jak zrobić przycisk Start w Windows 8, używając wbudowanych funkcji w systemie.

Pierwsza metoda to menu uruchamiania programu

1. Kliknij pasek zadań prawym przyciskiem myszy i wybierz Paski narzędzi> Nowy pasek narzędzi

Add-New-Toolbar

2. Pojawi się okno wyboru folderu. Wprowadź następujący wpis w polu Folder: C: \ ProgramData \ Microsoft \ Windows \ Menu Start \ Programy. Kliknij przycisk Wybierz folder.

Ścieżka folderów

3. Teraz zobaczysz nowy przycisk na pasku zadań Programy. Kliknięcie tego przycisku spowoduje wyświetlenie menu z listą wszystkich zainstalowanych aplikacji. W ten sposób możesz użyć tego menu, aby szybko uruchomić dowolny program, którego potrzebujesz.

Programy-pasek narzędzi

4. Jeśli chcesz edytować to menu, po prostu kliknij żądany element prawym przyciskiem myszy i możesz usunąć lub zmienić nazwę dowolnego folderu lub skrótu.

Druga metoda to przycisk uruchamiania ekranu startowego

Ta metoda jest świetna dla użytkowników, którzy już docenili zalety nowego ekranu startowego systemu Windows 8, ale nadal doświadczają awarii, patrząc na puste miejsce w lewym dolnym rogu.

1. Utwórz nowy folder w dowolnym dogodnym dla ciebie miejscu, na przykład na pulpicie. Otwórz go i utwórz w nim nową etykietę.

Utwórz-skrót

2. W Kreatorze nowego skrótu określ następujący adres: explorer.exe shell ::: {2559a1f8-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}

Typ-Skrót-Link

3. Nazwij skrót Start. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy właściwości utworzonego skrótu i ​​wybierz kartę Skrót. Naciśnij przycisk Zmień ikonę.

Właściwości skrótu

4. Domyślnie zostanie wyświetlony monit o wyszukanie ikony w pliku explorer.exe. Jednak ikona, która nas interesuje, znajduje się w innym miejscu. Wprowadź adres w pasku adresu C: \ Windows \ ehome \ ehshell.exe i wybierz ikonę ulubionego przycisku.

Wybierz-Ikona-fo-Skrót

6. Teraz wystarczy kliknąć utworzony skrót prawym przyciskiem i wybrać pozycję z menu kontekstowego Zatrzymaj na pasku zadań.

Przypnij do paska zadań

7. Na koniec możesz przeciągnąć nowy przycisk na swoje zwykłe miejsce. Po naciśnięciu pojawia się ekran startowy systemu Windows 8 z listą programów zainstalowanych w systemie.

Windows-8-Start-Screen

Okazało się, że rozsądny kompromis między nostalgią za znanym przyciskiem Start i aplikacją nowego interfejsu Windows 8.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 3