Kaip sumažinti Windows 7 ir 8 “WinSxS” aplanko dydį

“WinSxS” aplankas yra C: \ Windows \ WinSxS, užima daug vietos ir toliau auga. Šiame aplanke kaupiasi nereikalingi failai, pvz., Seni sistemos komponentai, ir kuo ilgiau turite operacinę sistemą, tuo daugiau aplanko WinSxS.

Kodėl “WinSxS” aplankas auga?

Kai įdiegiate bet kokius sistemos naujinimus, seni failai pakeičiami naujais, o aplanke WinSxS, jei klaidos yra, visos ankstesnės versijos yra išsaugotos.

Failai iš aplanko Windows patenka į “WinSxS”, naudojant kietus ryšius, o failų tvarkyklės jas perima realiu tūriu. Todėl aplanko dydis gali būti rodomas netinkamai, bet iš tikrųjų jis paprastai sveria ne daugiau kaip 15 GB.

Tačiau, jei norite išvalyti nereikalingų failų sistemą, galite tai padaryti keliais būdais.

Išvalyti “Windows” naujinius

Komandų eilutėje turėsite įvesti cleanmgr, o integruotoji programa parodys, kiek vietos galite laisvai. Jums tiesiog reikia pažymėti “Išvalyti” Windows “naujinius” ir spustelėkite Gerai.

valymas

Jei keletą metų naudojote vieną operacinę sistemą, turbūt turėsite išlaisvinti keletą gigabaitų laisvos vietos.

Kitą kartą paleidus kompiuterį, “Windows 7” praleis keletą minučių išvalyti sistemos failus, kol vėl galėsite pamatyti savo darbalaukį. Jei neturite šios parinkties, tikriausiai neturite atnaujintos “Windows” ilgą laiką. Įdiekite naujausius sistemos naujinius ir jis pasirodys.

Skirtingai nuo septynių, “Windows 8” ir “8.1” automatiškai atnaujina naujinius planuoklyje. “Windows” išvalo aplanką pagal tvarkaraštį, naudodamas užduočių “Microsoft-Windows-Servicing-StartComponentCleanup”, kuris automatiškai prasideda fone, ir ištrina komponentus po 30 dienų, kai įdiegiate naujinius.

startcomponentcleanup-scheduled-task

Jei norite rankiniu būdu pašalinti naujinimus, atidarykite Disk Cleanup, pažymėkite “Išvalyti” Windows “naujinius” ir spustelėkite Gerai.

“Windows 8.1” yra dar daugiau galimybių savarankiškai ištrinti failus. Čia galite ištrinti visas ankstesnes versijas, net kai praėjus 30 dienų nuo naujų įrenginių įdiegimo. Norėdami tai padaryti, paleiskite komandų eilutę administratoriaus vardu ir įveskite reikiamas komandas.

Pvz., Viena komanda pašalina visas atnaujinimų versijas be 30 dienų laukimo:

DISM.exe / online / Cleanup-Image / StartComponentCleanup

Kitas pašalina failus, kurių reikia norint pašalinti paslaugų paketus. Įvedę šią komandą negalėsite pašalinti įdiegtų programų paketų:

DISM.exe / online / Cleanup-Image / SPSperseded

Kita komanda ištrins visas senas kiekvieno komponento versijas. Po to negalėsite pašalinti visų įdiegtų paslaugų paketų:

DISM.exe / online / Cleanup-Image / StartComponentCleanup / ResetBase

Komponentų šalinimas pagal pareikalavimą

Šiuolaikinės “Windows” versijos leidžia jums įtraukti sistemos komponentus pagal pareikalavimą. Funkcijų sąrašas yra “Windows” komponentų lange, kurį galite pasiekti valdymo skydelyje.

Net jei neįdiegėte jų, tai yra, jie nėra pažymėti, komponentai vis dar saugomi kietajame diske, esančiame WinSxS aplanke. Jei norite juos įdiegti, nereikia nieko atsisiųsti, galite tai padaryti iš aplanko.

Tačiau net nepanaudoti komponentai užima vietos kietajame diske, o jei esate labai svarbu laisvai vietos, galite juos ištrinti.

“Windows 8” prideda naują parinktį, leidžiančią ištrinti visus šiuos failus iš “WinSxS”, o jei jie staiga reikalingi, galite juos atsisiųsti iš “Microsoft”.

Norėdami pašalinti komponentus, atidarykite komandų eilutę ir paleiskite šią komandą:

DISM.exe / Online / English / Get-Features / Format: Table

Jūs pamatysite skirtingus komponentus ir jų būklę.

windows-features-name-and-state

Norėdami ištrinti funkciją iš sistemos, galite naudoti šią komandą, pakeičiant NAME su funkcija, kurią norite ištrinti.

DISM.exe / Online / Disable-Feature / featurename: NAME / Pašalinti

Jei vėl paleidžiate komandą / GetFeatures, pamatysite, kad funkcija pakeitė būseną į: “Išjungta su iškraunama iškraipoma”, o ne tiesiog “Išjungta”.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

60 + = 69