“Photoshow PRO”: ako vytvoriť profesionálnu prezentáciu za 5 minút

Ako začať s programom

“PhotoShow PRO” je program na nahrávanie prezentácie, ktorá dokáže vytvoriť pripravenú video prezentáciu z vašich fotiek, obrázkov alebo záznamov v priebehu niekoľkých minút.

Môžete začať vytvárať vlastnú prezentáciu niekoľkými spôsobmi:

  • Vytvorte projekt a od začiatku vytvorte sekvenciu snímok, nastavte všetky parametre;
  • Použite hotové šablóny, na ktoré môžete vykonať zmeny.

Začneme jednoduchou voľbou – pomocou hotovej šablóny. Pri otváraní programu vyberte položku “Vytvoriť šablónu za päť minút”. Určte, ktorú verziu preferujete.

Na uľahčenie výberu môžete vidieť príklad ukončeného výsledku pod odkazom v rámci každej šablóny. Potom odovzdáme fotografie a videá, z ktorých chceme vytvoriť film, a začať spracovávať šablónu. Za päť minút (alebo ešte menej, ak nie je veľa obrázkov), dostaneme hotový projekt, v ktorom zostáva zadané meno.

Ako pracovať s editorom snímok

Keď je projekt hotový, otvára sa pred ním hlavné pracovné okno programu. Tu môžeme vykonať zmeny v prezentácii, a to podľa rovnakých princípov, môžete ju vytvoriť od začiatku. V spodnej tretine obrazovky je postupnosť posúvaní a prechodov, pomocou presunutie myšou do tohto poľa môžete zmeniť polohu snímok a upraviť čas zobrazenia a rýchlosť prechodov.

Photoshop PRO: editor obrázkov

V skutočnosti ide o dlhú pracovnú plochu. Predstavte si, že ste vytlačili fotografie, obrázky alebo šablóny. A jednoducho presuňte všetky predmety na stôl tak, ako chcete.

Program má veľký katalóg prechodov medzi snímky, od bežnej zmeny rámcov po 3D efekty.

Úprava jednej snímky

Každá snímka má na konfiguráciu množstvo nastavení. Počnúc veľkosťou obrazu alebo videa na obrazovke a končiac s animáciou a vytvorením odrazu. Pripravené koláže pomáhajú vytvoriť snímku za niekoľko minút, vložiť názvy alebo pridať úvodnú obrazovku do snímky.

Vrstvy a kľúčové rámčeky

Ak má jeden snímok obsahovať viac informácií alebo pre každý prvok, ktorý má byť špeciálne navrhnutý, pridajte do snímky snímku vrstvu. Počet z nich nie je obmedzený, takže môžete nezávisle nastaviť pozadie, upraviť ho, pridať nápisy, zvuky, iné fotografie atď.

Photoshop PRO: vrstvy

A pre interakciu medzi viacerými obrázkami nastavte niekoľko kľúčových snímok pre nastavenie animácie. V každom snímku nastavte parametre obrazu a všetko, čo sa deje medzi pozíciami kľúčov, program sa sám spracuje. Každý krok môže byť dopredu ukážkou pre zobrazenie výsledku vopred.

Práca so zvukom

Do snímok môžete pridať zvuk: sťahovať hudbu alebo nahrávať komentáre hlasu priamo do editora.

Môžete pracovať so stiahnutými súbormi na pracovnej ploche programu. Zvuková stopa môže byť orezaná, pretiahnutá na požadovanú snímku tak, aby sa obraz zhodoval s hudbou alebo rečou.

Efekty a filtre

Ktorý rešpektovací editor obrázkov odmietne filtre? Tu a v programe PhotoShow PRO sú známe filtre so schopnosťou konfigurovať. Môžete napríklad vytvoriť starý z bežnej fotografie tak, že vyberiete dobrý spôsob, ako “zostarnúť”.

Do každej snímky môžete pridať animované efekty padajúceho snehu, pádu listov alebo žiara. Všetky efekty sú tiež prispôsobené, až do uhla sklonu lietajúcich listov a charakteristiky blikania prvkov.

Vašou úlohou pri príprave prezentácie nie je preháňať ju. Ak urobíte prezentáciu na vysvetlenie technických riešení, snehové vločky na snímkach budú nevhodné. Ale vianočná karta s padajúcim snehom prinesie slávnostnú náladu.

Uloženie výsledku

Čo dostávame na základe práce? Prezentácia sa uloží ako video vo formáte, ktorý potrebujete, vrátane DVD a Full HD. Ak napríklad publikujete prácu v sociálnych sieťach alebo v službe YouTube, stačí vybrať príslušnú položku ponuky a uložiť možnosti.

Čo je to “Photoshow PRO”?

Prvý dojem, vzhľadom na obrovský počet efektov a nastavení, hovorí, že editor PhotoShow PRO je určený pre tvorivú prácu a zábavu: vytvoriť album s fotografiami, správu o dovolenke alebo zdieľať video z dôležitej udalosti. Na stránke vývojára sa nachádza galéria hotových prác, v ktorej môžete vidieť, čo je program schopný.

Avšak vstavané prostriedky sú viac ako dostatočné na prezentáciu prezentácií, projektov, správ, ktoré nesúvisia s dovolenkami a odpočinkom.

V “Photoshow PRO” nie sú žiadne nadbytočné funkcie a zložité nastavenia. Používali ste program na konkrétne účely, neotvárajte niektoré položky menu, ani nepodvažujete, prečo sú potrebné? V tomto programe nie sú žiadne tajomné záložky, pretože neexistujú žiadne nadbytočné. Všetky hlavné úlohy sú vyriešené na pracovnej ploche, všetky detaily sú zaostrené pomocou panela s nástrojmi.

Matematika grafických editorov sa zdá naivná a budú mať pravdu. Ale to nie je nástroj pre špecialistov, napríklad v 3D grafike. Program má jednu úlohu – vytvoriť profesionálnu prezentáciu. “PhotoShow PRO” sa s touto 100% vyrovná.

Na stiahnutie «PhotoShow PRO»

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 1